Grande punto sport 1.9 mjet

Autor Gp_sportRi, 17 Studeni 2016, 19:45:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gp_sportRi

Pozdrav svima, nov sam na forumu te mislim kako bih ovdje mogao saznati viÅ¡e stvari o novom auticu  :yahoo:
Za početak, auto je kod mene 1tj te sam napravio sa njim nekih 600km, začudila me velika prosječna potrošnja koja varira od 11.5l po gradu, nekih 8 otvorene ceste. Mislite li da je to normalno ili je previše kao što se i meni čini? Auto ima 157000km i bio sam na dva puta na dijagnostici u Alfa-autu(kada sam kupovao auto i danas popodne) i kako se čini sve je uredu. Sa auta je prosli vlasnik uklonio središnji lonac i katalizator i stavljen je sportski filter. Prema mehaničaru ništa od navedenog nebi smjelo utjecati na potrošnju.
Druga stvar je da auto kad je hladan dosta teško upali, to je mehaničar pripisao akumulatoru iz metroa(75ah) i savjetuje kupovinu excide akumulatora.
Volio bih čuti vaÅ¡a miÅ¡ljenja  :ok1: :25:

Gp_sportRi


Gp_sportRi

i muče me ove rupe koje sam dobio od prošlog vlasnika i nikako nemogu shvatiti šta je pokušavao








DiscoVolante

Sport s pet vrata, rijetkost je naći ga, bar u Hrvatskoj.

Rijeka je dosta brdovita, ali prema iskustvima s JTDom u drugim autima mislim da ti auto troši bar litar previše.

cicili

sta je ovaj busio po autu...  :facepalm:

svida mi se boja a i verzija sa 5 vrata je rijetka i prakticna.  :D:

DinoG

Frend ima GP 1.9 Sport i bas sam ga sad pitao. Kaze da mu po gradu u prosjeku trosi 7.5-8 l/100km. Zivi u Sarajevu i to u brdovitom dijelu tako da je slicno kao tebi u Rijeci.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


AntonioK

Citat: cicili  u 18 Studeni 2016, 15:31:05
sta je ovaj busio po autu...  :facepalm:

svida mi se boja a i verzija sa 5 vrata je rijetka i prakticna.  :D:
Možda je od štikle :to:

gokiSP

Vjerojatno je vozio psa u autu i ima onu mrezicu iznad zadnjih sjedala.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


cicili

sta god da je radio, uradio je to umjetnicki.  :budala:

xtr3m3

moj troši (doduše po zg-u) do 6.5l. otvorene vožnje po istri troši do 5.5l ako se umjereno vozi.
fora je šta on prosjek računa po tripu, dakle možeš imat trip od 10000km i on ce računat prosjek potrošnje od toga, nije ko npr na vw da računa na bazi od 100km uvijek

Tom636

Moj GP 1.9 sport ima potrosnju od 5.8-6.3 potrosnju
Dnevno radim cca 50-60 km,posao gradska voznja,dio autoputa(tu ga volim stisnut).
Ali sve u svemu ne vozim laganini,tak da sam jako zadovoljan potrosnjom

DiscoVolante

Citat: xtr3m3  u 21 Studeni 2016, 10:01:04
moj troši (doduše po zg-u) do 6.5l. otvorene vožnje po istri troši do 5.5l ako se umjereno vozi.
fora je šta on prosjek računa po tripu, dakle možeš imat trip od 10000km i on ce računat prosjek potrošnje od toga, nije ko npr na vw da računa na bazi od 100km uvijek

Pa uvijek resetiraš BC kad natankaš, i to ti bude kakva-takva referenca.

Gradska vožnja nije svakome ista, ja vozim relacije do maksimalno desetak kilometara, uglavnom na hladan motor, uzbrdo, nizbrdo, ležeći policajci, i trenutno je brojka na BC-u 6.5. A vozim 1.3, 1.9 bi litru više uzeo bez problema u takvim uvjetima.

Gp_sportRi

koliko sam uspio shvatiti, ove rupe su od led rasvjete, alarma... ostalo mi ne pada na pamet.
Kroz par dana auto ide novom majstoru pa vjerojatno sljedeci tjedan na mapiranje  :funnyshit: (ode jos par stotina eura) :hello2:
Kada budem imao konkretne informacije budem ih ovdje napisao.

Lima_ri

"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Gp_sportRi