Punto mk2 - smrad iz motora

Autor Yugen, 21 Studeni 2016, 16:42:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Yugen

Rijec je o 1.2 8v motoru, ruzni smrad se stvara kad je motor upaljen i kad se vozi pogotovo, kao izgoreno ulje ili plastika smrdi. Ne daje na cisti benzin i ne curi nista po podu.
Nedavno je mijenjan mjenjac, ako je to bitno. Mislio sam da se smrad desava samo kad upalim grijanje, jer sam ga prvo osjetio u kabini, ali izgleda da se desava bez obzira.
Kad otvorim haubu i pomirisem, tamo se najvise osjeti.

gokiSP

Moze biti svasta, ali ja bi rekao da nesto curi po auspuhu i kako izgara tako i smrdi. Sad je samo pitanje je li ulje iz motora ili ulje iz te getribe koja je mijenjana pa se opet slijeva po karteru do auspuha.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


vladozg

Meni je to prosli tjedan isto bilo na Stilu. Otisao u servis pregledali sve i nasli komadic najlonske vrecice zaljepljen za auspuh. Tak da si mozda i ti negdje pobrao nesto pa ti ventilacija vuce miris

Yugen

Filter je mijenjan kad sam klimu punio, tako da definitivno nije smrad u ventilaciji, cisto smrad uÄ'e u kabinu jer zrak dolazi od strane motora. TakoÄ'er, smrad se ne desava kad se gas daje u leru, nego samo kad se ubaci u brzinu i krene...
Sto se tice mjenjaca...na onom starom je pukla 5. brzina i porazbijala diferencijal. Ljudi na servisu su nasli sa otpada novu getribu, ali samo brzine su zaminili, kuciste je staro ostalo jer je ono sa otpada bilo puknuto. Nista ne curi na pod koliko sam vidia, a u voznji nemogu se bas sagnuti i gledati ispod auta.

Memphis

Smrdi ti u vožnji zato kaj ulazi zrak u kabinu. Pogledaj oko grane motora jel kaj masno. Ili ulje možda od brtve koje curi i slijeva se po grani.

Yugen

Motor odavno bali ulje, ali smrad se nije desavao prije. Evo danas sam promjenio brtvu poklopca ventila i silikonizira sve to, takoÄ'er i razvodnik je silikoniziran. Kad sam isao doma, jos je malo smrdilo ali mislim da je manje bilo. Ocisceno je ulje ali ima tu jos ulja na nepristupacnim mjestima. Sad samo preostaje voziti par dana da izgori ovo ulje sto je ostalo vanka, pa cemo viditi.

Yugen

Nove informacije, ulje ne curi nigdi, sve ocisceno. smrad se desava bas kad se u prvoj krene sa autom. Dok je auto u leru, sve je u redu, cim dam gasa i krenem malo pa se zaustavim, osjeti se smrad. Ima neko ideju??

Boxer

semering radilice cijedi ulje po lameli, čim kreneš lamela ga pali...
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

ne moze od radilice ici u kvacilo, jedino od spojnicke mjenjaca ako pusta, ali onda bi klizilo kvacilo?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Kako ne može, preko semeringa radilice,

the-rider

kud, kroz zamasnjak  :D:
to su vec ekstremni slucajevi kad sve pliva u ulju, a on kaze da ne pusta
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

To su vec ekstremni uvjeti i najvjerovatnije nema ulja ni u mjenjacu ni u motoru
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Yugen

Set kvacila je stavljen novi, ove godine, i mjenjac koji je stavljen, na njemu je novi semering i nekakav ležaj takoÄ'er. Sad sam siguran da auto smrdi striktno kad se krece u brzini, a ne kad je u leru. Tijekom malo brze voznje mozda isto smrdi ali nemogu osjetiti jer smrad ostaje iza. Jedino ako majstori nisu dobro stavili taj semering pa se sad desavaju sranja neznam

Boxer

Semering radilice je stavljen novi?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Multijet

Jel jednako smrdi kada radi ventilator ili bez ventilatora,kada stoji i kada se kreće. I na šta te podsjeća smrad?
0989739290