Punto mk2 1.2 8v par pitanja

Autor Emil, 22 Studeni 2016, 15:30:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Emil

Imam jedan problem i za njega vezan potencijalni drugi problem:

Problem 1: auto trosi previse vode, pocelo je s putovanjem u Zagreb(Mostar je mjesto polaska), na ulasku u zg mi se upalila lampica motora vidio da nemam vise kapi vode(voda uredno napunjena pred polazak), ista situacija i nazad(pri tome treba uzeti da se auto ponasa na cesti skroz ok ne vidim nikakve promjene)
s vremenom je doslo do toga da do Sarajeva izgubi svu vodu ili da mi voda traje oko tjedan dana voznje po gradu
Ono sto znam:
boca nije pukla, cijevi ne pustaju u leru(nakon 20 minuta rada ne vidi se da igdje kapa) , voda se ne sipa nikad preko max
ono sto je danas kod majstora bilo:  odvrnuo je cep i ukljucio ga u ler i auto je radilo mozda pola minute i onda vodu izbacilo u mlazu velikom kao iz slaufa onog sto vecina ima ispred kuce za vodu,bilo je zraka u cijevima, majstor predpostavlja da je otisao dihtung glave,

ono sto sam ja radio: mijenjao taj isti dihtung prije mozda manje od godinu dana
ima li iko prijedlog ili se slazete sa dijagnozom koja govori o dihtungu?


problem 2: vracamo se na odlazak u zg, kad sam ostavio auto da se ohladi i provjerio sve osim vode je ulje skoro bijelo citavo
je li to lose, ako je to lose na koje sve probleme moze ukazivat?


mario1984

Sve to navodi na to da je dihtung. Tko zna jel brusio glavu, dal je glava pukla a on nije provjerio. Gas majstoru nek vrati pare ili sto god. Jer da taj isti opet radi, to je banana

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk

Huawei P10

Emil

pa problem je sto je sluzbeni servis(koji mi je to radio) zatvorio a u drugom su mi prosli put kad sam vozio razvlalili senzore od absa...

a ista o ulju?

franjo-fritz

Mjesa ulje i vodu..dihtung amen puknuce glave moguce treba ju ispitati
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

CrimsonNox

Evo prijatelju mi na astri f isto misa vodu i ulje nakon zadnje promjene antifriza i hladnjaka, no njemu slabo prima gas prvih 100tinjak metara kod hladnog paljenja. Jesu li ta 2 simptoma povezani?