Grande punto ručna

Autor Gp_sportRi, 06 Siječanj 2017, 15:39:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gp_sportRi

Pozdrav, meni je počela dosta često na temperaturama ispod 0 smrznuti ručna. Jasno je da se treba izbjegavati dizati ručnu po ovoj hladnoći ali nekad jednostavno nemam izbora. Nekako mi se čini da jedini razlog tome nije isključivo hladnoća nego i nešto drugo.






Pitanje glasi dali je možda problem u tome što sajla ne leži kako spada u nosačima, možda je problem u tome što ovaj feder koji vraća polugu nije više dovoljno jak ili nešto treće. Ukoliko je netko riješio to nek slobodno podijeli iskustva.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Gumena "kapa" na salji od ručne kočnice je potrgana, (slika broj 3).
Vlaga, prljavÅ¡tina ulaze izmeÄ'u sajle i bužira pa kad se sve smrze sajla ostane zablokirana.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

DiscoVolante

Zadnja dva dana je dosta hladno u Dalmaciji, danas je bilo oko -10 stupnjeva i smrzle su mi se sajle mjenjača, imao sam samo prvu i drugu brzinu. Našpricao sam WDa u kučište ručice, ali ni to nije pomoglo, tek nakon što sam malo provozao auto i nakon što je motor postigao radnu temperaturu, mjenjač se oslobodio...

Nisam siguran da ću moći sljedeći tjedan do majstora, ima li neko jednostavnije rješenje za prvu ruku od promjene sajli? I ako netko zna koliko koštaju sajle?

franjo-fritz

Naravno nepovlaci rucnu i imaj ciglu u gepeku
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DiscoVolante

Lako je za ručnu, ni ovako je nemam naviku povlačiti, šaltanje je problem.

Gp_sportRi

hahaha, nisam htio odmah rec da i meni mjenjač se zamrzava ispod točno -4  :haha6:
Ja ostavljam auto u leru i ne dižem ručnu, i sad upravo sjedim u autu i čekam da se zagrije pa da proradi mjenjač.


Antonijo

Možeš probati podmazatii sajle mjenjača kod getribe te provjeriti sam šaltung na getribi.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Dr.Grande

Kod mene na GP ne smrzne ručna ni na -10 ko danas, povlačim ju redovito, niti su brzine sleÄ'ene. Jel to tamo kod vas morski zrak drugačije djeluje na auto?  :grin:

igor68sk

Isti problem s mjenjacem imam i ja , kaze Seb da treba mjenjati sajle mjenjaca a one su je.... skupe

the-rider

treba ih podmazati da bude masne da ne ulazi vlaga unutra
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

vlatko11

Možeš probat spasit sajle da ih oslobodiš ili skineš i pomoću injekcije natiskaš koncentrat antifriza i s njim izvršiš podmazivanje kako sajle tako i svih polugica,osovinica i slično...

DiscoVolante

ÄŒim bura stane, pokuÅ¡ati ću ih podmazati, koliko vidim nalaze se negdje ispod akumulatora. Svakako ću naručiti druge i promjeniti ih, jer čini mi se da to nije rjeÅ¡enje. Jutros je opet ista situacija, preniska temperatura je i imam samo prvu i drugu brzinu dok auto ne postigne radnu temperaturu, a i sami znate koliko treba dizelu da doÄ'e do iste.

franjo-fritz

A kako ce te iz podmazati na Å¡alt hebli gdne i odu????
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

malizuti

Citat: Gp_sportRi  u 06 Siječanj 2017, 21:01:17
hahaha, nisam htio odmah rec da i meni mjenjač se zamrzava ispod točno -4  :haha6:
Ja ostavljam auto u leru i ne dižem ručnu, i sad upravo sjedim u autu i čekam da se zagrije pa da proradi mjenjač.


Proveo sam 10-tak dana u Gospicu u 12.mj kad su bile one temperature ispod -10 + bura. Auto je stajao vani 3 dana najduze bez paljenja i sve je radilo bez greske od paljena do mjenjaca ;) auto je stari fiat punto koji je vidio i boljih dana.. kakvo smrzavanje mjenjaca na -4.. nikad cuo za takvo sto.