GP 1,9 Multijet smrznuto gorivo

Autor Multijet, 07 Siječanj 2017, 21:13:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

igor68sk

Inino gorivo je sigurno zadovoljavajuce kvalitete a sad sta se radi na pojedinim benzinskim postajama to je druga prica .

ccm

Ne znam kaj se cudite toliko... Ja sam 2 puta tocio na Ini i 2 puta sam imal problema, cukanje i vecu potrosnju.
Kako je kolega rekao, nije problem u gorivu, nego kaj se dogadja s njim kad dodje na pumpu i kaj sve majstori tamo dolijevaju kako bi opravdali ukradenu kolicinu.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

DiscoVolante

Citat: igor68sk  u 08 Siječanj 2017, 16:22:55
Inino gorivo je sigurno zadovoljavajuce kvalitete a sad sta se radi na pojedinim benzinskim postajama to je druga prica .

Slažem se, u gradu su donedavno bile isključivo INAine postaje i jedini problem s gorivom sam imao kad sam natočio dizel u benzinca. Pun rezervar.. :rofl:

zzt

Imam dizelaša, lijevam uvijek na INI, nikada problema...kod hladnijeg vremena zna se desiti paljenje lampice..ali postoji zimsko paljenje u koracima....od kada to prakticiram nikakvih problema nema - par puta treba ključ okrenuti samo da se upale lampice grijača i čekati dok se ne ugase (ja radim po velikom minusu do 3 x) nakon gašenja lampice vratiti ključ u početni položaj i ponoviti stvar 2-3 x...tek nakon toga ključ do kraja i pokrenuti elektropokretač, meko pali tada i nema nikakvih problema, udara niti paljenja lampica.

Lima_ri

Mislim da svi znamo kakvo je gorivo na Ini, vec smo i pisali o tome.
Znam da u Rijeci nije toliko hladno kao kod nekih od vas, ali vjerujte mi nije ni tako toplo :D:, sta se tice paljenja ,nemam nikakvu proceduru. Isto mi je kad ga palim u Rijeci na -2 ,kao i u Gorskom kotaru na -18.
Za sad pali iz prve, i nadam se da ce tako ostat :to:
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

ludaman

Ako imate problem sa smrzavanjem goriva vrlo vjerojatno vam se smrzava tehnička voda, posljedica ceste vožnje na rezervi i ne punjenja full tanka.
Imamo vrhunski aditivirano smeće od goriva, samo da se ne smrzava. Pogotovo nakon prošlogodišnje hajke sa Croduxom.
Ja sam stvarno svakog smeća točio i nikad problema sa smrzavanjem (u zadnji par godina).

I molim vas, idiotarije da netko sipa neÅ¡to da bi opravdao ukradeno gorivo i slično. Kak se veli, nemojte to pričat negdje dalje da vam se ne smiju. To i da je netko napravio isti čas bi dobio izgon od starijeg pumpasa/ poslovoÄ'e. Imaju oni svoje seme ali to nije pecanje iz rezervoara i ulijevanje nečeg drugog.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Tom636

Tocim samo class na tifonu ili crodux-u,ovaj zadnji 5 dana radim nocnu tak da je auto vani na parkingu ja debelom minusu,jednom ga zgrijem i pali od prve,nikakvih problema !!

malizuti

Citat: ludaman  u 11 Siječanj 2017, 11:23:59
Ako imate problem sa smrzavanjem goriva vrlo vjerojatno vam se smrzava tehnička voda, posljedica ceste vožnje na rezervi i ne punjenja full tanka.
Imamo vrhunski aditivirano smeće od goriva, samo da se ne smrzava. Pogotovo nakon prošlogodišnje hajke sa Croduxom.
Ja sam stvarno svakog smeća točio i nikad problema sa smrzavanjem (u zadnji par godina).

I molim vas, idiotarije da netko sipa neÅ¡to da bi opravdao ukradeno gorivo i slično. Kak se veli, nemojte to pričat negdje dalje da vam se ne smiju. To i da je netko napravio isti čas bi dobio izgon od starijeg pumpasa/ poslovoÄ'e. Imaju oni svoje seme ali to nije pecanje iz rezervoara i ulijevanje nečeg drugog.

sve Inine pumpe su povezane preko kompjutera sa centralom i odma se vidi ako ima vode ili bilo cega ne dozvoljenoga u gorivu. Vode u tankovima ima uvijek i u svima pa i u hvaljenoj Njemackoj ali zato pumpe koje vuku gorivo nisu na dnu rezervara nego su uvijek blizu povrsine. Jedina razlika izmeÄ'u class i obicnog goriva je aditiv koji se doda u vec natocenu cisternu dizela i onda se mucka na putu do pumpe.  ovo su rijeci covjeka koji radi na ini pumpi vec 20 godina i kako on veli, da gorivo ovdje nevalja nebi ga ni on sam sebi tocio u auto. prije tri dana smo bili sa dva kombija u Gospicu i ostali su parkirani vani tokom noci. Isto gorivo sa Ine. Jedan je smrzo tokom noci, drugi nije. Jedan je Fiat Ducato a drugi nije ;) pogodite koji je smrzo.

ludaman

U pravu si da. Osim onog dijela da pumpa vuče sa površine :)
Usisna košara se montira od 12-20cm od dna. Što je i više nego dovoljno da mi korisnici nikad ne dobijemo vodu, pijesak i razne nečistoće teže od goriva. One lakše nečistoće se 3 puta filtriraju tako da baš ne mogu samo tako proći.
Od kad znam za sebe sarafim po benzinskim postajama i vjerujte da 95% ljudi priča netočne informacije kad su u pitanju gorivo i benzinske postaje.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

malizuti

Citat: ludaman  u 12 Siječanj 2017, 19:05:18
U pravu si da. Osim onog dijela da pumpa vuče sa površine :)
Usisna košara se montira od 12-20cm od dna. Što je i više nego dovoljno da mi korisnici nikad ne dobijemo vodu, pijesak i razne nečistoće teže od goriva. One lakše nečistoće se 3 puta filtriraju tako da baš ne mogu samo tako proći.
Od kad znam za sebe sarafim po benzinskim postajama i vjerujte da 95% ljudi priča netočne informacije kad su u pitanju gorivo i benzinske postaje.

tako mi je rekao covjek koji tamo radi pa sam povjerovao u to jer sigurno vise zna o tome nego ostatak sela koji razvija teorije na cula kazala pricama... nikad nije samo do goriva nego i do ostalih stvari koje ljudi zaborave

topolino

Zanima me kako moze detektirati u ukopanom spremniku koliko ima vode nakon vremenskog odvajanja tekucina i taloga? Sto bi znacilo da prvi koji tanka nakon talozenja ubiti tanka vodu ili je postotak vode toliko mali da ni nakon x punjenja kolicina taloga i vode u spremniku nemoze doci do usisne kosare. Sto se tice usisne kosare imas i plutajuce kosare.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ludaman

Postoji pasta koju namazes na mjernu letvu (kojom mjere količinu goriva u rezervoaru), te ako postoji prisutnost vode pasta će promijeniti boju. Kad je oko 2 cm vode ide se na ispumpavanje, neki i odmah po uočenoj vodi. I to je sve tehnička voda, koja se molekularno odvojila od goriva ili od kondenzata u rezervoaru. U principu, u 10 godina koliko vrijedi umjerno razdoblje rezervoara stvori se oko 2cm tehničke vode.
Plutajuće korpe se ne koriste na benzinskama.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Multijet

Evo slike starog filtera i ambalaža od novog filtera.











Indikator vode i grijač se skine sa starog filtera i stavi na novi
0989739290