Punto 1.2 SX zapinje mjenač

Autor zico, 31 Siječanj 2017, 20:14:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

zico

 :formula:

Imam jedno pitanje, a tiče se šaltanja brzina i to iz 2 u 3.

Ne uvijek ali se desi da prilikom promjene brzine iz 2 u 3 nekad pod rukom osjetim "struganje - grebanje - lagano zapinjanje" uglavnom ne uÄ'e u 3 kao podmazano.

Dok sam vozio Škodu Octaviu imao sam isti problem ali se to riješilo finim podešavanjem sajlica mjenjača pa me zanima može li se i ovdje to riješiti na taj način, treba li možda nešto podmazati u ručici mjenjača ili negdje drugdje.

Ako se netko, a je sigurno susreo s ovim problemom molim pomoć i koju slikicu ako imate ...

SEB

po opisu bi rekao da ti je načet sinhron 3. brzine...mjenjač dole, otovorit, popravit i nazad gore...ak nisi mjenjao kvačilo uz put i to promjeni
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

zico

 :formula:

Ako je načet sinhron kako to da nekad uÄ'e ko podmazan, da li bi stavljanje friÅ¡kog ulja pomoglo jer sumnjam da je stari vlasnik isto mjenjao ...

SEB

Citat: zico  u 01 Veljača 2017, 08:30:45
:formula:

Ako je načet sinhron kako to da nekad uÄ'e ko podmazan, da li bi stavljanje friÅ¡kog ulja pomoglo jer sumnjam da je stari vlasnik isto mjenjao ...
ja nisam siguran da je on razlog... što se tiče tvog pitanja ovisi na kojem br okr si i kako brzo šaltaš... sa neispravnim sinhronom možeš šaltat da sve radi kao da je ispravan ali može i krčat...ovisi o uvjetima šaltanja
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

zico

 :formula:

SEB, reci za početak da promjenim ulje, imaš na lageru Ulje Petronas Tutela TECHNYX 75W-85, koja je cijena.

SEB

Citat: zico  u 01 Veljača 2017, 08:38:32
:formula:

SEB, reci za početak da promjenim ulje, imaš na lageru Ulje Petronas Tutela TECHNYX 75W-85, koja je cijena.
imam, 94 kn 1 lit...osobno mislim, ako je sinhron u pitanju, da neče pomoć
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol