Punto 1.2 SX filter goriva

Autor zico, 03 Veljača 2017, 21:58:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

zico

 :formula:

Molim za pomoć, u katalogu sam našao da filter goriva izgleda ovako ... Fiat Punto 1.2 8v, SX godina 2002. ...



Recite mi gdje je isti smješten i treba li na nešto posebno obratiti pažnju prilikom zamjene istoga, ako ima slika ili video sreći ne bi bilo kraja

malizuti

Nalazi se u tanku goriva...svi vele da se to ne mjenja na tim puntilacima

Mike20

To je neka greška, nema takvog filtera na pumpi. Tak točno izgleda filter za plin na mom Lovato sustavu

zico

Ako je nešto stavljeno i zove se filter zdrav razum nalaže da bi to trebalo s vremena na vrijeme zamijeniti, druga je stvar jel ga treba mijenjati jer je navodno gorivo sve bolje i kod nas...

Pustimo to na stranu, koji je postupak zamjene, trebalo bi znači izvaditi pumpu i dalje ...

Nemojte mi samo reći da nitko nije mijenjao i da nema s ti iskustva, ljudi zato forum služi da si pomognemo  :bravo2:

zico

Citat: Mike20  u 03 Veljača 2017, 22:33:12
To je neka greška, nema takvog filtera na pumpi. Tak točno izgleda filter za plin na mom Lovato sustavu

Katalog je od Auto Kreše, ne tvrdim ja da nešto nije pomiješano ali ...

hrg

Pumpu goriva sam mijenjao jer nacikla i puštala gorivo, ali filter nikad, mislim da ga ne mozes ni promijeniti, mislim da ide komplet s pumpom i da se ne mijenja zasebno.

Mike20

Da, na Puntu 2 se taj filter ne mijenja.
Niti ga je itko samog na tim autima mijenjao (1.2 8v)
Katalozi znaju imati dosta grešaka, a posebno slike koje ne odgovaraju opisu.
Na slici sigurno nije filter goriva za Punta 2

the-rider

to mi liči na fiter nafte od kopačice  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Mk2 nema takav filter ni na pumpi goriva koa Å¡to su imali bravo.brava marae od 1999g...filter se nalazi ispod zadnjeg desnog kotaca...a ovo je filter ulja ili neceg..nema veze sa mk2 1.2......a auto kresov katalog je ravan k....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Memphis

Od 98 su izbacili filtere goriva čak i na zadnjoj seriji punta mk1.

malizuti

Citat: Mike20  u 04 Veljača 2017, 00:19:39
Da, na Puntu 2 se taj filter ne mijenja.
Niti ga je itko samog na tim autima mijenjao (1.2 8v)
Katalozi znaju imati dosta grešaka, a posebno slike koje ne odgovaraju opisu.
Na slici sigurno nije filter goriva za Punta 2

Jel 1.2 16v ima filter koji se mjenja ili je ista prica kao i na 8v?

Memphis


SEB

svi Punto2 imaju filter goriva integriran u kučiÅ¡te pumpe i mjenja se sve u kompletu ali se po PSu nikad ne mjenja...može se napravit varijanta da se on zaobiÄ'e i ugradi se neki vanjski filter ali po meni nema smisla
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol