Grande Punto klapna usisa

Autor Multijet, 05 Travanj 2017, 08:13:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

GP 1,9 multijet, subota popodne upalio lampicu motora i ispustio dušu. Jedva došao doma, Torque Pro veli P2108- klapna usisa - povremena greška. Wtf? Kaj sad,auto treba?
Nedjelja dopodne i idemo. Poskidao sve kaj treba,skidam plastični poklopac klapne a ulje curi van. Imam i kaj vidjeti, sve se "utopilo" u ulju, zupčanici, motorić. Oprao sve, poništito greške i evo, mali zadovoljno prede.
Auto ima 180 kkm stvarnih, egr radi, dpf i regeneracija radi, ne troÅ¡i ulje (izmeÄ'u izmjena potroÅ¡i od max oznake do pola). Sumnjam na occ da ne radi kako treba, a sigurno i relacije od 10-20 km pomažu stvaranju uljnog taloga.
Molim Vaša mišljenja u vezi navedenog taloženja ulja i šta bi pomoglo da se smanji .
0989739290

Multijet

Kaj nitko ništa, vidim dosta pogleda
0989739290

Multijet

0989739290

Stilo M

Dali imas na usisu crijevo koje uljne pare salje u usis nazad?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20

Provjeri s MES-om, dal je aktuator,feedback signala za položaj klapne ili kaj drugo

Multijet

Da, na usisu je to crijevo, sve je original. Sumnjam na occ na poklopcu ventila

Da, na dijagnostici je pokazao P2108 i motor se tresao prilikom gašenja, sada ne trese. Bila je klapna blokirana u otvorenom položaju, sada radi ok.
0989739290

xtr3m3

pozdrav. dižem temu ali imam problem sa trešnjom motora prilikom gašenja. mehaničar mi je rekao da je klapna ostala zaglavljena u jednom položaju (ne znam dal otvorenom ili zatvorenom). bio je počistio to, bilo je dosta ulja koliko sam uspio vidit po slikama i nakon par mjeseci ista stvar. kako dugoročno rješiti taj problem?
jel to ima veze sa EGR ventilom? tipa da se on blanka i da se počisti klapna još jednom?

Memphis


xtr3m3

shell helix ultra 5w40 diesel
(1.9 mjet 96kW je u pitanju)

Multijet

Riješio problem za sada.
Nema veze sa egr ventilom i uljem koje koristiš.
Problem je u hodu klapne na usisu,treba je raskopati i ograničiti hod klapne kada je skroz otvorena za nekoliko stupnjeva. Ja sam tako napravio i funkcionira bez ikakvih problema već nekoliko mjeseci. Žao mi je što to nisam fotografirao.
Treba malo domišljatosti i kemijanja i može se popraviti
0989739290

xtr3m3

da ali kako spriječiti da se klapna zaglavljuje i čaÄ'i? jel bi čišćenje klapne egra i blokanje egra rjeÅ¡ilo problem?

Multijet

Nebi čišćenje pomoglo,isprobani. Možeš li me nazvati?
0989739290

Multijet

Citat: Multijet  u 31 Kolovoz 2017, 10:59:40
Nebi čišćenje pomoglo,isprobani. Možeš li me nazvati?
Blokiranje egr-a bi upalilo lampicu motora,treba se sw ugasiti egr premda nema utjecaja na rad motora
0989739290

xtr3m3

mislio sam stavit onaj limić koji ima tri kružića baÅ¡ zbog toga da ne pali lampicu, dakle da ima odreÄ'enog protoka plinova

Multijet

Da,možeš,ima ih više,treba vidjeti da kojim bi to radilo,ali opet to nije riješenje za klapnu

0989739290