Anlaser

Autor eLaCiD, 03 Lipanj 2017, 21:49:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

the-rider

bolje pitanje je li ga skinuo  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Nikic

Koliko se sjecam neki dan kad sam mijenjao kuplung i skidao getribu, dva sarafa su ti sa unutarnje strane (smjer prema alternatoru) i jedan sa druge strane usarafljen kroz zvono od getribe if i remember correctly..

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Nikic

Morao sam 15 do 11 ici slikati [emoji16] [emoji16]

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

eLaCiD

Hvala Nikić..jedina na žalost korisna informacija ovdje .
Btw kad je čovjek to fino objasnio da pokušam i ja nešto dodati kako bi možda nekome bilo korisno.



Citat: the-rider  u 11 Lipanj 2017, 09:22:47
bolje pitanje je li ga skinuo  :D:

Eto ne bi vjerovao ali skinuo ga. JoÅ¡ da si znao objasnit ovako kako je to Nikić napravio  skinuo bi ga i brže.

Dakle  sad o skidanju anlasera, a da olakÅ¡amo posao drugima ako će im ikada trebati :

Simptomi su bili da okretanjem ključa na poziciju anlasanja naprijed se čuje onja klik, znači da je magnet povukao zupčanik i čuje se kao neko opterećenje ali neće okrenuti.
Sve koje sam pitao govorili su četkice 100%.

Tako su nabavljene nove četkice i krenulo se skidati anlaser.

Anlaser je skinut i kako je skinut tako je i vraćen natrag. Četkice su OK.. ko nove.
U biti anlaser i nije trebalo skidati.

Problem je u kontaktu na bravi odnosno na ulošku brave s kontaktima (na suprotnoj strani od cilindra)
Kontakti su bili u autu tako da sam otiÅ¡ao do otpada i skinuo komplet  bravu.
Bravu ne treba ustvari mjenjati kompletnu nego samo taj uložak - lagano se skida (dvije kopče u plastici), a  može se i promijeniti bez skidanja brave samo postoji mogućnost da ispadne unutarnji dosjed na bravi pa je to onda teÅ¡ko veratiti natrag. Zato sam skinuo komplet bravu, promijenio kontakt uložak i sve vratio natrag.
Punto ponovno  pali kao i prije. ÄŒim pokažeÅ¡ ključ :smile:


098  38 77 11
elacid@net.hr

the-rider

inace oko 100kn ti je novi taj elektricni dio brave
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Nikic

Nema frke ;) Nismo žene da kompliciramo hehe..

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Antonijo

Super Å¡to si rijeÅ¡io problem i podjelio svoje iskustvo da pomogneÅ¡ drugima  :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Sen

Citat: Nikic  u 15 Lipanj 2017, 22:48:51
Morao sam 15 do 11 ici slikati [emoji16] [emoji16]

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Ova prva slika sta je ovo plavo spojeno? (onako informativno cemu sluzi sta je to)

Nikic

Iskreno, neam blage veze, nekakav senzor/indikator koji ide na usisnu granu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

topolino

senzor temperature motora kojeg koristi ecu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: