Anlaser

Autor eLaCiD, 03 Lipanj 2017, 21:49:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Dakle pitanje.. jel itko skido taj dio dodatne opreme ono promjena ćetkica i to pa da podijeli iskustvo ovdje.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Antonijo

Skinuo i složio nekoliko komada, što ta zanima slobodno pitaj.
Kolega mikeg20 je napravio DIY o reparacija anlasera, možeš pogledati na linku.

http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=11649.0
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

eLaCiD

#2
Citat: Antonijo  u 04 Lipanj 2017, 07:34:52
Skinuo i složio nekoliko komada, što ta zanima slobodno pitaj.
Kolega mikeg20 je napravio DIY o reparacija anlasera, možeš pogledati na linku.

http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=11649.0


Složio i ja nekoliko komada. Reperacija je pisofkejk.  :smile: Problem je kako ga skinuti dole. Jučer iz grabe uspio maknut dva Å¡arafa, sad pitanje je treći. Nisam siguran al izgleda da je izmeÄ'u anlasera i bloka motora. Kako do njega. Jel treba skidat alternator il kaj.  :neznam:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Ide malo teže, al ide. Odozdo, produžena gedora i ide. Bar na tim motorima ima mjesta

eLaCiD

Citat: Mike20  u 04 Lipanj 2017, 09:30:18
Ide malo teže, al ide. Odozdo, produžena gedora i ide. Bar na tim motorima ima mjesta

Uvijek ima mjesta za stavit  :smile: gedoru. Samo najčešće nema mjesta za pomaknut račvu. Ostane mjesta niti da zub preskoči.
Razmišljam da skinem kompletan usis. onda bi možda se sve moglo i odozgora skidati.
U biti sad sam prokužil da taj treći šaraf nije u istom smjeru ko ova dva nego kontra od getribe prema bloku.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Antonijo

Ne znam o kojem se autu radi u tvom slučaju, kad sam skidao alnaser s marea 2.0 i 2.4 JTD (oba su 5 cilindara) uspio sam ih skinuti i vratiti s gornje strane. Skinuo sam kotač pa sam s nastavkom dužine cca 80 cm (spojio nekoliko nastavaka) pa na taj način uspio otpustiti/zategnuti vijak.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

eLaCiD

Citat: Antonijo  u 04 Lipanj 2017, 10:49:45
Ne znam o kojem se autu radi u tvom slučaju /cut

E sad Å¡efe ako je o autu rječ onda je kao i kaj grupa veli Punto 1  :smile: ne bi ja da je neki drugi auto ovdje puknul pitanje ...  :ok1:
098  38 77 11
elacid@net.hr

topolino

Punto nje dolazio samo sa FIRE motorom, bio je tu SOHC 1.6/1.4T, SIERA D/TD
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Punto 1, 55, 60, i 75 tj 1.1 i 1.2 spi/mpi verzije su FIRE motori

eLaCiD

Je je .. sve je to ok ..samo ljudi zakompliciravate jednostavno... :smile: čudno kad neko postavi pitanje o Puntu Mk1 meni odmah padne na pamet 55, 60 75 i tak nekaj, a ne egzemplari 1,6 ili GT, a kaj se tiče ovih osim 1,6 za koji nisam siguran princip spoja anlasera na getribu je kolki mogu vidjeti više manje isti.
Dakle pitanje je bilo o Mk1 ( može 55, 60 ili 75) kak skinuti anlaser najjednostavnije.  :puzzled: :bok1:
098  38 77 11
elacid@net.hr

topolino

Edit:
FIRE
128 SOHC
Fiat Twin Cam D/TD
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

Jbga sad se počelo kolko konj ima zubi.  Da ima samo dva gore i dva dole bil bi zec. Ak mu ugradim joÅ¡ osam ventila mogao bi lagano doći i do Firea, a ak mu dodam i Garretticu onda sam proletil u OT.
NHF  :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

al ga komplicirate za tri Å¡arafa
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

Jesi složio anlaser?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE