Stilo-Problemi sa strujom

Autor StefSutila, 26 Lipanj 2017, 22:10:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

StefSutila

Pozdrav svima.Imam neke probleme u vezi sa strujom
Auto fiat stilo 1.9 jtd pa ako mi neko moze pomoc,dosta mi je hitno i vec me iznerviralo to jako.
Uglavnom jedan dan mi se samo izbacilo na tabli Alternator Fail i poceo sa gasiti u paliti senzor,izmjerio sa unimetrom i vidio da je punjenje uzasno slabo (11.8)alternator sam skino i zamijenio regler.
Vracanjem na auto problemi su bili rjeseni,punjenje 14+
sve bajno i sjajno i nakon 5 dana dosao na posao,i nakon 3 h udjem u auto i normalno zapali i nakon 20 metara upali se lampica ABS-a,uredu ja pristanem i samo ugasim auto pa da upalim mozda se ugasi,ali naravno auto nije vise imao ni trunke struje da upali.Auto upalio na kablove i malo pripunio i kreno doma,e putem se ponovo ugasio servo,pocele se paliti sve lampice od serva pa airbaga itd,ugasila se i instrument tabla,nema brzine niti ista.
Nakon toga dodjem doma opet unimetar al ovaj puta je isti napon kad je auto ugasen i upaljen,nema nikakve razlike
Probam stavit drugi akumulator,iskopcam kompjutor i odpojim masu na kompu,upalim auto kad ono opet puni normalno,i odma drugi dan naravno opet ne puni.Pogledao sam dali ima mase na sasiji i sve super.
Ako neko zna mozda dali je stvar u samom alternatoru ili sta da vise napravim.Nemogu ni proc do elektricara jer mi nakon 1 km-a auto vise ne radi,nema ni struje za voznju.
Ako je neko imao iskustva sa time pa da mi pomogne.
Hvala
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Antonijo

Nisi napisao koliki si napon izmjerio nakon što si došao doma?
Da li se tebi upali lampica od akumulatora kad daš kontakt i jel se ugasi nakon što pokreneš motor, provjeri jel se možda ona pali u vožnji.
Probaj u vožnji izmjeriti da li alternator puni ili ne, to možeš sa dijagnostikom.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

StefSutila

Ma napon kad je bilo kak se spada bio je 14.2 otprilike..a sada uopce vise ne daje nikakve znakove niti ugasen niti upaljen..a na pampice se nemogu oslonit jer se same pale i gase stalno..izgubim struju i sve se popali..a prije je svijetlila lampica od akumulatora i nakon zamjene reglera to se ugasilo
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Antonijo

Jesi provjerio da ti neki potrošač ne vuče struju iako je auto ugašen ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

StefSutila

Napokon je rjeseno...kontakt na diodnom mostu se je lagano odvojio..lem je rjesio problem :)
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension