Punto mk2 - skidanje nosaca motora

Autor eM., 01 Kolovoz 2017, 15:36:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eM.

Trebam skinuti gornji nosac motora na Puntu 1.2 16v. Dok sam odvijao plastiku koja pokriva gornji dio zupcastog, ispala je hrpa onih malih podlosaka za srafe i jos nekakvi metalni kolutici. Ne znam zasto su tamo u tolikom broju nit tko ih je stavio ali su upali negdje gdje ih ne vidim. Sad bih skinuo taj gornji nosac motora, da imam bolji pristup tom dijelu, ali ne znam gdje moram poduprijeti motor dok skidam taj nosac? Nisam nikad to radio ali ne vjerujem da mogu samo odvrnuti sarafe, bez da ispod motora stavim dizalicu. Znaci, gdje tocno poduprijeti motor, da ne ispadne?

Iz ovog tu su ispali ti metalni dijelovi


A hocu skinuti ovaj gornji nosac motora radi boljeg pristupa

venom

Stavi dizalicu ispod kartera, ali prema vanjskom rubu, tamo je malo čvršči radi zaobljenja, a izmeÄ'u stavi dasku da nije točkasto opterečenje.
Odvidaj 3 vide koje su na muldi, zatim podigni motor dok se ne odvoji nosač par mm, zatim ostale 4 vide.
Neće on nigdi.

draĹžen.os

Mozda je jednostavnije skinuti desni tocak i izvadis plastiku iz blatobrana i sve ces vidjeti

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk


Mike20

Citat: venom  u 02 Kolovoz 2017, 10:15:21
Stavi dizalicu ispod kartera, ali prema vanjskom rubu, tamo je malo čvršči radi zaobljenja, a izmeÄ'u stavi dasku da nije točkasto opterečenje.
Odvidaj 3 vide koje su na muldi, zatim podigni motor dok se ne odvoji nosač par mm, zatim ostale 4 vide.
Neće on nigdi.

Tako je, drži ga donji jos nosač tako da nema kud

eM.

Hvala puno na odgovorima!  :ernaehrung004:
Ne bi se nikad sjetio skinuti kotac, a na kraju sam i to napravio i imao super pristup tom dijelu.