Grande Punto 1.4 ulje

Autor filippuntic, 16 Kolovoz 2017, 11:47:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

156 sp1 rosso

Citat: topolino  u 27 Travanj 2019, 04:48:19
Ako dimi dosta na cepu za ulje kada ga skines i motor je topal i radi ili imas majoneze punno motor je kaput.
Nista od navedenog,ali kao da ulje grglja  :rolleyes:
....i tata bi sine...

Mike20

Kak si to primijetio, na koji način?

core3i


156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 27 Travanj 2019, 10:36:22
Kak si to primijetio, na koji način?
Cep sam otvorio i to grgljanje je prisutno.Evo maloprije isto probam i nema dima ili malo jako jedva primjetno.Shvatio sam mehaničara da ulje negdje drugdje ode ak je gore to neÅ¡to začepljeno .To neÅ¡to Å¡to se može vidjeti kad se čep digne.Dali ventil ili?Stvarno se ne kužim i možda gluposti piÅ¡em  :rolleyes:Sorry.Uglavnom baÅ¡ me zanima ,pa ću se javiti Å¡to je bilo ili je pak motor u banani.....Å¡to sumnjam ....Ali sve je moguće.

Citat: core3i  u 27 Travanj 2019, 10:44:21
Izmjeri kompresiju.
Idem drugi tjedan do mehe i to ću provjeriti.Mislim da je to sve super .
....i tata bi sine...

Mike20

Grgljanje koje čuješ kad skineš čep je normalno.
Ak ne dimi jako na čepu, a nigdje ne curi, onda su otišle gumice ventila

topolino

malo previse cucla samo za gumice. grgljanje i nije pravi izraz, vise kao vrlo niskofrekvetno brujanje iz auspuha (li puno tise) gledaj moze biti banalna stvar poput PCV ventila ako ga ima. 1.2 8v ga nema, on ima negative presure cranck case ventilation.
https://www.youtube.com/watch?v=baCtGCiCU90
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

156 sp1 rosso

Citat: topolino  u 27 Travanj 2019, 19:01:20
malo previse cucla samo za gumice. grgljanje i nije pravi izraz, vise kao vrlo niskofrekvetno brujanje iz auspuha (li puno tise) gledaj moze biti banalna stvar poput PCV ventila ako ga ima. 1.2 8v ga nema, on ima negative presure cranck case ventilation.
https://www.youtube.com/watch?v=baCtGCiCU90

To mi je vjerovatno mehaničar spominjao,a ja nisam znao prenjeti ovdje. Dobro bi bilo da je to.Ja nisam uspio naći takav video ili nešto slično.Ti si uspio :bravo2: :care1:
....i tata bi sine...

topolino

Smrtt za motor na kratkim relacijama. Pogotovo oni sa 20K + servisnim intervalima i PCV ventilom. Gotovo svi na videima koriste americke izraze.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

156 sp1 rosso

Citat: core3i  u 27 Travanj 2019, 10:44:21
Izmjeri kompresiju.
9,7,9,7   nije dobro :rolleyes:

Zaključak je da su svječice dobre sve suho i da troÅ¡i litru ulja na 2500cca. Kratke relacije niski okretaji,nepravilna izmjena ulja,pitanje dali je izmjena raÄ'ena ponekad ili je samo kartica bila ispunjena je razlog.Autić ide ok i rekao mi je ak me ne smeta da se vozim i pratim situaciju.Ako zelim da sve napravim tuto kompleto cca 5500kn.Vozit ću se i nadoljevati ulje za sad(nije da me ne smeta,ali normalno se vozim).Napraviti ću par češčih izmjena ulja,pa bi se malo mogla situacija stabilizirati.Eto Å¡ta napravi loÅ¡e održavanje i niski okretaji motoru sa 100000 koji sa normalinim održavanjem vrti 300-400000 tisuća km.Auto ovak ovjes i drugo super i ak počne zezat ta potroÅ¡nja ulja joÅ¡ viÅ¡e idem ga složit kak spada :wink:
....i tata bi sine...

M.P.

Kompresija je stvarno mala, na 2 cilindra granična. Pa kako pali auto ? Jeste to mjerili možda na hladnom motoru ? Kako vuče iz niskih okretaja ?

Kompresija se mjeri na zagrijanom motoru. Inače kompresija može biti mala i zbog naslaga na ventilima, baš zbog tih kratkih dionica gradske vožnje, tako da taj podatak ne govori nužno da je motor loš.

Inače, gradska vožnja spada pod teÅ¡ke uvjete, čak je tako i knjižici navedeno.  Knjižica tolerira 0.4l/1000km.Ti imaÅ¡ točnu tu potroÅ¡nju. Al jbg, to je polovan auto, nemoÅ¡ nikad znat koliko i kakvih radnih sati ima. Skrati malo te izmjene, nek se očisti malo motor od tog taloga neredovite izmjene, i prije svake izmjene malo isforsiraj auto da se pročisti, i vjerujem da će se nakon 2-3 intervala reducirat potroÅ¡nja na 1-2dcl Å¡ta bi bilo skroz prihvatljivo.

156 sp1 rosso

Citat: M.P.  u 17 Svibanj 2019, 17:24:46
Kompresija je stvarno mala, na 2 cilindra granična. Pa kako pali auto ? Jeste to mjerili možda na hladnom motoru ? Kako vuče iz niskih okretaja ?

Kompresija se mjeri na zagrijanom motoru. Inače kompresija može biti mala i zbog naslaga na ventilima, baš zbog tih kratkih dionica gradske vožnje, tako da taj podatak ne govori nužno da je motor loš.

Inače, gradska vožnja spada pod teÅ¡ke uvjete, čak je tako i knjižici navedeno.  Knjižica tolerira 0.4l/1000km.Ti imaÅ¡ točnu tu potroÅ¡nju. Al jbg, to je polovan auto, nemoÅ¡ nikad znat koliko i kakvih radnih sati ima. Skrati malo te izmjene, nek se očisti malo motor od tog taloga neredovite izmjene, i prije svake izmjene malo isforsiraj auto da se pročisti, i vjerujem da će se nakon 2-3 intervala reducirat potroÅ¡nja na 1-2dcl Å¡ta bi bilo skroz prihvatljivo.
Pali normalno ,vuče normalno.Da vidjet ćemo dalje nakon par češćih izmjena ulja doÄ'e u neku normalu.Malo življe ću ga voziti. Siguran sam da u ovom servisu znaju kompresiju izmjeriti.
....i tata bi sine...

Mike20

Talog je možda u karteru, skini i očisti kod slijedeće zamjene ulja.
Probaj malo ispuhati nakon promjene ulja. A moguće da su i uljne karike sljepljene

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 17 Svibanj 2019, 18:11:54
Talog je možda u karteru, skini i očisti kod slijedeće zamjene ulja.
Probaj malo ispuhati nakon promjene ulja. A moguće da su i uljne karike sljepljene
Mislim da su te karike sljepljene
....i tata bi sine...

156 sp1 rosso

Dvije izmjene shell 5w40,čistač LM,pa keramika LM.Potrošnja ulja ostala ista ,dakle 4dl cca 1000km.I sad prije 1100km natočim Castrol GTX ultraclean 10w40 i portoši ga 3dl.Eto malo sam se igrao da vidim mogu li kakav pomak napraviti bez većih zahvata.To je to ovako ću se voziti ne mislim ga prodavati,pa ćemo vidjeti do kad bu ovako funkcioniralo.Kompresiju ću prvom prilikom izmjeriti pa napišem ovdje.Čak mislim da tu ima pomaka u odnosu na onu prije (par postova iznad).
....i tata bi sine...