Grande Punto 1.4 ulje

Autor filippuntic, 16 Kolovoz 2017, 11:47:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Troši ulje, loše kompresija, mislim da nemaš što previše poduzeti. Vozi dok ti je tako mi isplativo.
Da ti uleti garantirano dobar motor, isplati se ga zamjeniti, vidim da su po cca 3500kn.

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 28 Prosinac 2020, 08:16:29
Troši ulje, loše kompresija, mislim da nemaš što previše poduzeti. Vozi dok ti je tako mi isplativo.
Da ti uleti garantirano dobar motor, isplati se ga zamjeniti, vidim da su po cca 3500kn.
troši i dalje kako troši. 😅 Vozi se žena i sin. Pola litre 1000km proguta. Danas mehaničar promijenio... total reko idem probati. 5w40. Kažem mu ide 2,6l. On, ma ide nešto više od 4l.Ne reko 2,6l.Ostavim mu knjigu uputstva otvorenu zaokružio olovkom 2,6l.Još ga nazovem prije jesi vidio zaokruženo. Kaže jesam. Ok auto gotov dofuram se od susjeda mehe doma. Vadim kantu 5l sa ostatkom ulja. I vidim u kanti 1,7l ulja ostatka. Prva pomisao...mislio je da je kanta 4l ili si je malo odvadio(manje vjerovatno). Zovem ga to mu kažem. Kaže  ja gledam po šipci na ravnom i to je to. Stariji susjed dobar čovjek, ali u jebenom autu je 7 dl ulja više nego treba. I to u autu u koji ide 2,6l. Znači u postotku 25% više.Moram vadit makar ga troši ili da ostavim?
....i tata bi sine...

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Ja bi ispusto van. To je dosta više ulja. U najboljem slučaju, bacit će sve na usis

Memphis


156 sp1 rosso

....i tata bi sine...

the-rider

gubis vrijeme bezveze, ionako ce ga potrositi za par sto km, katalizator ti je ionako vec unisten
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.