Punto 1.2 16v Problem sa city servom

Autor 0p3rat0r, 19 Rujan 2017, 11:24:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

0p3rat0r

Pozdrav forumasi , pojavio se problem na mk2 sa city servom - vozim normala auto i odjednom iskoci servo ,volan postane mehanicki i tesko je za upravljati . Gledao sam na YT reparaciju jel neko radio ovo i isplatil' se mijenjat samo ovaj relej sta vec  :lud:


ccm

Prvo, pitanje je dal je relej na motoru ili senzor polozaja. Jer u oba slucaja je rezultat isti, da servo ne radi vise.
Ako je relej, da se popraviti ovako dolje.
Ako je senzor, nema popravka.

A sama isplativost reparacije, to ovisi koliko si spreman i strucan raditi.
Vadi se cijeli stup volana van da bi dosao do motora i senzora.
Mene je zamjena senzora kostala oko 1000kn, s time da je senzor bio 650kn ako se ne varam. I jos ga se moze shebat kod montaze i treba ga kalibrirat.
Kod popravka releja vjerojatno ne treba kalibracija i jednostavnije je, ali svejedno moras vadit van sve.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

topolino


Sumjam da bas sve moras skinuti kada su releji na motoru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ccm

A sorry da, za motor ne moras....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Nebu mene niko v mojoj koruzi...

draĹžen.os


0p3rat0r

hvala vam na odgovorima,u tome i jeste problem sto su simptomi isti i kod jednog i kod drugog ( relej servo volana i senzor ) Zadnji puta kad sam bio kod majstora i spajao je na dijagnostiku izbacilo mu je gresku " polozaj servo volana " a dok kolega na poslu imao isti problem i odradio te releje prelemio sve lijepo i eno ga slusa uredno sve .  Najbolja opcija je zamijenit oboje i da sam miran  :puzzled:

cicili

Kad je greska senzora polozaja onda je valjda on i crknuo.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk


Mike20

Tako je, ak dijagnostika isključivo pokazuje da je senzor, onda je samo on. Ako napise da je jos nešto, tipa motor, strujni krug motora i slično, onda je do njega tj. Releja ili hladnog lema

zico

Pozdrav ljudi, imam jedno "tupavo" pitanje a odnosi se na servo volana.

Neki dan se nešto na kratko sj... i volan je postao skroz mehanički ali užasno težak.

Moje pitanje glasi, može li se kako i da li je netko već probao, u slučaju kvara famoznog serva, volan napraviti da bude mehanički ali da se normalno vrti kao na starom modelu bez serva.

Što sve treba izvaditi, pretpostavljam one puževe u servu da isti ide normalno.

ccm

Motor.
Ne znam da li je i letva drugacija i dal ce bit skroz identicno kao mehanicki volan.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Nebu mene niko v mojoj koruzi...

topolino

Samo skini motor i vozi letva je mehanicka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

damba_

I meni se jučer kad sam upalio auto izbacila greška da servo ne radi.
Nisam probao ugasiti i upaliti auto da vidim hoće li greška nestati i hoće li servo proraditi.
Pogledat ću kod majstora na dijagnostici koju grešku izbacuje.
Ako je greška samo u releju, to bi dao popraviti, ali ako je otišao onaj senzor pozicije volana onda bih radije skinuo taj servo motor i vozio bez toga.
Vidim da ste pisali da je dovoljno samo skinuti motor serva i da se može voziti kao da je običan mehanički volan.
Možda će zvučati glupo pitanje, ali je li moguće da ako skinem taj motor serva i vozim auto bez toga da mi volan npr. zablokira u vožnji ili tako nešto?
Dosad sam vozio Uno bez serva pa sam se navikao tako da ni vožnja Punta bez serva ne bi trebala biti problem.

Mike20


Tooutman

Jedno pitanje. Kolegi na puntu motor serva (po meni) dosta zuji dok mota. Jel se tako i vama čuje? Tu i tamo pri paljenju mu zna ostati svjetliti volan i naravno el servo ne radi, pa ugasi auto i opet upali i ne svjetli više. Errora na Mes-u nema. Za sad je to jako rijetko osim ovo čudno zujanje...
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Da li je zujanje popraćeno laganim vibracijama na volanu ?