1.3 mjtd Cudni problem sa motorom

Autor Renato, 28 Rujan 2017, 20:13:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20


Renato

Kupio sam danas ovaj aditiv za gorivo, mozda pomogne  :sretan1:




Miha.

Ne. Ova predhodna slika je dpf.
Moguče da su katalizator i dpf u istome loncu.

the-rider

pa vidis ako imas senzore za dpf na kucistu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Koji auto ima kat i dpf u istom kučistu?

Miha.

Francuzi, koreanci, japanci, njemci..

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Ok. U dpf ide cijev kroz koje dolazi gorivo, ak se ne varam, i na njega ide više kablova i cijevi nego na katalizator,a ak su u istom kučištu, plus dva kabla od sondi, onda nema zabune gdje je i što je dpf

robert_zd

Meni bravo 2.0 cim pali DPF regeneraciju pali i ventilator. Tako kad stanem na semafor, cujem ventilator , znam sto radi  :violent-smiley-043:

Tooutman

Citat: robert_zd  u 01 Listopad 2017, 20:26:22
Meni bravo 2.0 cim pali DPF regeneraciju pali i ventilator. Tako kad stanem na semafor, cujem ventilator , znam sto radi  :violent-smiley-043:
TakoÄ'er i na 1.6. Auto ima puno dublji zvuk i bas se čuje tipa na nižim okretaja dok se trefe frekvencije...
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Multijet

#25
Uh,čitam ovo i vidim da ima više varijanti, najbolje bi bilo ako možeš poslikaj kaj je ispod poda pa ćemo odgovoriti jel je dpf ili nije

Na prvoj slici ja bi rekao da je samo kat iza turbine, a na drugoj slici je otvoren dpf.

Kod mene je odmah do turbine kat i ima sondu,onda je nakon flex cijevi dpf sa senzorom temperature i senzor pritiska dpf-a te na kraju zadnji lonac. Dobro,moj je 1,9 multijet ali mislim da je Å¡ema ista i za 1,3 sa dpf-om
0989739290

Multijet

#26
Citat: Mike20  u 01 Listopad 2017, 07:55:55
Ok. U dpf ide cijev kroz koje dolazi gorivo, ak se ne varam, i na njega ide više kablova i cijevi nego na katalizator,a ak su u istom kučištu, plus dva kabla od sondi, onda nema zabune gdje je i što je dpf
Na Fiatu ti ne ide gorivo u dpf nego ti u zadnjem taktu ubrizgava dodatno gorivo u vruće ispušne plinove i diže temperaturu u dpf-u, tak da se dodatno zagrijava i turbina i kat i svašta nešto. Zato se traži selenia 5w-40 ili5w-30 pe za novije multijet motore. Ima još toga zašto ta specifikacija mora biti

Ahhhh,moje kvotanje
0989739290

gandi

Cemu onda sluzi metalna cijevcica koja ide u dpf?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

Sve je moguće, dosad sam gledao razne aute od ispod, francuze, švabe, japance, dpf je bio zaseban, na sredini auta, u u njega je išla metalna cijevčica s gorivom

Multijet

#29
Metalna cijevčica koja ide iz dpf-a se nastavlja na silikonsku cijevčicu koja završava na senzoru tlaka, znači da ne izgori silikonska cijevčica


Moguće je da kod nekih vozila se ubrizgava gorivo direktno u dpf, mislim da je pežo to imao
0989739290