Dash signalizira pregorjelu žarulju/poziciju-greška

Autor SYZAC, 26 Lipanj 2018, 10:15:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Napisao sam ti u prvom postu, samo sam napisao masa a ne plus pol akua.
Kupi deblju žicu i odgovarajuće stolice u trgovini elektromaterijala,čak ti tamo mogu uprešati stopice, trošak nekoliko kuna
0989739290

SYZAC

@topolino
ÄŒisto sumnjam aku je novi...cca 8mj star
@Multijet
To mi je i namjera.....javim krajem sljedećeg tjedna što sam i kako rješio....

topolino

Pa nisu valjda toliko stekali na presjeku glavnih zila :facepalm:
Uzmi ovaj dizajn zice i napravi big 3 sa 16mm2 zicama.

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC


topolino

Da. Stavis puno deblju + zicu sa akumulatora na razvodnu, akumulator na alternator, masu sa motora na karoseriju i karoserije na akumulator.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SYZAC

Skužio....hvala ti :good: ...mada ruku na srce, jučer sam počisti sve kleme i spojeve....niti jedna druga žica se ne grije-doslovno su hladne na dodir....e sad ono što mene brine je, ako su fulali presjek žice, u kojoj margini su fulali manjoj ili većoj...manja žica-mali presjek-pregrijavanje....veća žica-veći presjek-veći otpor-pregrijavanje....u svakom slučaju idem na veći presjek....za početak promijenit ću samo ovaj kritičan dio, jer imam u planu montažu jačeg alternatora tako da će i ožičenje biti mijenjano u kompletu....

topolino

Ovisi koji tip zice stavljas i koja je vrsta struje. DC ide kroz jezgru zice AC po povrsini zice. Zato AC moze na fino pletenoji zici prenjeti vise A nego DC na istom presjeku. Pa recimo za min. 30% je cjeli elektricni sustav podkapacitiran za novije aute. Za rikverc svjetlo ide zica debljine telefonske zice.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Otpoji akumulator preko noći, kad daješ ponovno kontakt, nek budu svi potrošači isključeni, nemoj držati kočnicu pritisnuti.
Pomaže u nekim slučajevima, ako je fizički sve ok sa spojevima

SYZAC

@Mike20,@topolin,@Multijet   :grinning-smiley-043:
Hvala vam momci na informacijama i trudu....primjenit ću sve predloženo i u dogledno vrjeme javiti se sa rezultatima....možda ne ovaj ili sljedeci tjedan,ali u svakom slučaju se javim....

SYZAC

@Michael...skoro pa sam previdio, naravno hvala i tebi :good:

Multijet

0989739290

Memphis


SYZAC

Riješen problem signala na dashu-nagorjela instalacija ljevog klastera, zamjenjena i ispravna....žica za spoj akua i razvodne kutije u izradi :yahoo:

Naravno da nebih baÅ¡ mirno spavao pojavio se novi problem jutrs u putu...misfire....joÅ¡ uvjek ne znam na kojem cilindru  :wtf::kmeee: ...o tome ako bude potrebe u drogom postu.....hvala svima na trudu i pomoći

topolino

Popravio zice na svjetlu, pa su uskratio struju bobinama. Bas si pokvaren :D:
Ovo je kao el. auto imas 10Kwh i rasporedi kako znas i umijes :DD:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: