Gubitak snage motora

Autor MADmax23, 27 Srpanj 2018, 16:29:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

MADmax23

danas mi se desilo na usponu prije učke gubitak snage motora.
išao preticati i auto razvlacio do 4000okretaja i u 4brzini naglo gubljenje snage motora i upalila se lambica check engine.
nakon toga lampica i dalje upaljena,auto se normalno ponaša.mozda malo slabije vuce (ili je to u mojoj glavi :-) ).
zna neko sta bi bio problem?

btw posto sam sada u puli ima tko dijagnostiku da mi pogleda sta je to bilo i da poništi grešku motora.

John

Citat: MADmax23  u 27 Srpanj 2018, 17:12:20
a znas mozda sta bi bilo?
gdje si u puli?
Pa moze svasta bit, morat ces spojit negdje na diag. Ako se ugasila lampica,nije jos strasno pa mozes cekat povratak doma, stagod da je.
Na Verudi sam. Tu je svaki drugi auto Fiat+ talijani. Dosta Brava sam vidio u ovih par dana.

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


MADmax23

nije se ugasila lampica ali ide ok.
sumnjam na overbiost ventil.jer se cuje.našpricao sam wd.
btw dali se taj ventil odnosno ono "šatpić" na njoj moze/mora pomicati sa rukom gore-dole?

pa ako nas ima u puli i oko nje pa ajmo jedan meet koji dan na sta vremena (kava)?
ono na ulazu u pulu u konzumu ili marcatoru onaj kafic?

MADmax23

nasao kolegu alfistu u krnici (pokraj pule) i taman nakon 5 dana voznje sa upaljenom lampicom greška motora kada je došao kolega prispojio komp,dao kontakt i greška nestala!?
komp nije ocitao nikakvu gresku!
ali dalje me muči pištanje na nekih 2500 okretaja.kolega je cuo i kaze da su sigurno crijeva turbine i da budemo pogledali koji drugi dan na dizalici (vec je bila vecer) i reko ajmo na pivu.ja krenem i njega nema!? zove nakon par min da se vratim. vratim se kad ono on se zabio u drugi auto sa motorom i pukla mu kljucna kost :-(
danas si malo dao vremena da opet zaprljam ruke (dok moji odmaraju nakon kupanja a i zena bi popizdila da me OPET vidi pod haubom) i vidim da su crijeva turba ok,nisu zmazana od ulja,itd.samo su jako mekana (govorim o onom crijevu turba savinutom i ravnom).
da nije stvarno overboost ventil? dali bi se on čuo?
auto ide dobro,ne dimi!

John

Citat: MADmax23  u 03 Kolovoz 2018, 15:12:37
nasao kolegu alfistu u krnici (pokraj pule) i taman nakon 5 dana voznje sa upaljenom lampicom greška motora kada je došao kolega prispojio komp,dao kontakt i greška nestala!?
komp nije ocitao nikakvu gresku!
ali dalje me muči pištanje na nekih 2500 okretaja.kolega je cuo i kaze da su sigurno crijeva turbine i da budemo pogledali koji drugi dan na dizalici (vec je bila vecer) i reko ajmo na pivu.ja krenem i njega nema!? zove nakon par min da se vratim. vratim se kad ono on se zabio u drugi auto sa motorom i pukla mu kljucna kost :-(
danas si malo dao vremena da opet zaprljam ruke (dok moji odmaraju nakon kupanja a i zena bi popizdila da me OPET vidi pod haubom) i vidim da su crijeva turba ok,nisu zmazana od ulja,itd.samo su jako mekana (govorim o onom crijevu turba savinutom i ravnom).
da nije stvarno overboost ventil? dali bi se on čuo?
auto ide dobro,ne dimi!
E jesi pegula. Bas te nece. A komp bi ti trebao zapamtiti gresku u historiju iako je vise nema. Vidljiva je, ko zna, ce  je procitat. Aj ti kod mehanicara.

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk


MADmax23

kolega je mehanicar (radi u puli ko mehanicar i povremeno doma).
budemo vidjeli.moram u pon nesto skocit doma na par dana pa se opet vracam pa vidim kakp ce se ponasat na vecim okretajima

tomozuki

Ima na busoleru jedan dobar elektricar.. ako treba mogu nabavit broj
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

the-rider

a sa kojom dijagnostikom ti je ocitavao greske?
ako je svijetlilo mora biti greska u memoriji
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

MADmax23

Citat: tomozuki  u 03 Kolovoz 2018, 20:13:02
Ima na busoleru jedan dobar elektricar.. ako treba mogu nabavit broj
e evo u pon idem nazad n par dana pa vidim lako ce se ponasati.ALI za svaki slucaj moze broj ak nije skup :-)

nezz sa kojom mi je dijagnostikom to ocitavao ali greska je nestala!?!?