Fiat Bravo 1.6 JTD 2009, Pretjerano trošenje ulja

Autor Different32, 11 Veljača 2019, 19:10:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Different32

Pozdrav ljubiteljima talijana i talijanki. :)

Zanimaju me vaÅ¡a miÅ¡ljenja. Bravo 1.6 JTD 2009 godina. Na satu malo preko 150 000 km. Naglasak na satu, jer tko zna Å¡to se dogaÄ'alo u Francuskoj, Italiji i gdje je već auto imao vlasnike prije mene. Auto troÅ¡i ulje nemilo. Skuri 4 litre kroz cca 1000 km vožnje po autocesti i gradske vožnje.

Možda je bitna informacija da auto ponekad ujutro kod prvog paljenja izbaci plavi dim toliko da oči peku kao od suzavca. U vožnji ne dimi.

Promijenio svo ulje i filtere. Uzalud.

Jedan majstor kaže da je crijevo kroz koje idu uljne pare. Opet mi logika govori da je nemoguće da kroz 1000 km potroši toliku količinu ulja samo kroz paru. Auto je ispod prljav i mokar kao lokva.

Drugi kaže da su neke karike ili nekakav zaptivač. Ne kužim se u aute previše pa me ispričajte.

Treći da je nešto u loncu dotrajalo ma šta ja znam.

Uglavnom, jako puno mišljenja, a nikako da se problem riješi. Hvala na svačijem odgovoru, mišljenju i vremenu.
"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

Different32

Da samo napomenem kako se turbina čini sasvim ok. Auto dobro ubrzava, ne gubi snagu, sve ok na autocesti.
"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

Mike20

Jesi skinuo cijev sa usisne strane na turbini da vidiš dal ima ulja?
Može biti sve navedeno, i da je zaÅ¡topan PCV ba baca ulje na turbinu, moguće i da su gumice, ili možda ih viÅ¡e ni nemaÅ¡  :P:

S dijegnostikm provjeriš pravo stanje km.
Susjedov 1.9 jtd na Stilu je trošio 1l na 500km ,a imao je stvarnih preko 800 000km

topolino

Moze biti i semering radilice on zna ispumpati toliku kolicinu ulja isto kao i turbina.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Different32

Citat: Mike20  u 11 Veljača 2019, 20:06:03
Jesi skinuo cijev sa usisne strane na turbini da vidiš dal ima ulja?
Može biti sve navedeno, i da je zaÅ¡topan PCV ba baca ulje na turbinu, moguće i da su gumice, ili možda ih viÅ¡e ni nemaÅ¡  :P:

S dijegnostikm provjeriš pravo stanje km.
Susjedov 1.9 jtd na Stilu je trošio 1l na 500km ,a imao je stvarnih preko 800 000km

Ej Mike. Nisam niti približno toliko stručan da bih znao skinuti cijev usisne grane na turbini.

Što se tiče kilometara, provjerio sam kod svog majstora koji ima ovlaštenu Fiatovu dijagnostiku i stvarno ispada ta neka kilometraža koja piše na satu. Istini za volju, čisto sumnjam i neko se full potrudio u Francuskoj, Italiji i gdje je sve auto bio prije mene da kilometri štimaju. Lako moguće da ima puno više nego što piše.

A opet mi nije jasno. Jeli bi se motor toliko dobro ponaÅ¡ao na autocesti i općenito u vožnji da motor ima tak puno kilometara? Motor kako se kaže prede, radi tiho i uglaÄ'eno. Bi li imao kakvih osjetnih problema?

Citat: topolino  u 11 Veljača 2019, 21:30:35
Moze biti i semering radilice on zna ispumpati toliku kolicinu ulja isto kao i turbina.

Prestručno za mene laika. Budem zguglao taj semering radilice.

Idem opet sutra u još jedan servis pa mi možda napokon netko kaže točno što je i riješi problem. Ako je za vjerovati raznim majstorima i sličnima te internetu, ili je neka pizdarija ili je motor spreman za generalku.
"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

Mike20

Citat: Different32  u 11 Veljača 2019, 19:10:19

Auto je ispod prljav i mokar kao lokva.


DAj ovo pojasni, prljav i mokar od čega?
Ak je od ulja, onda je spomenuti semering

Mike20

Citat: Different32  u 11 Veljača 2019, 22:35:11
Jeli bi se motor toliko dobro ponaÅ¡ao na autocesti i općenito u vožnji da motor ima tak puno kilometara? Motor kako se kaže prede, radi tiho i uglaÄ'eno. Bi li imao kakvih osjetnih problema?


Vozio sam se u spomenutom dizlu od 800 000km, ide normalno, tak da km ne znače nešto previše po tom pitanju

Sumnjam da ćeš trebati generalku raditi, osim ako je nekad nekome motor ostao skroz bez ulja

Different32

Citat: Mike20  u 11 Veljača 2019, 22:42:33
DAj ovo pojasni, prljav i mokar od čega?
Ak je od ulja, onda je spomenuti semering

Prljav i mokar od ulja, da. Odokativno, koliko košta taj semering i ruke da se to riješi? Ako je to naravno. Hvala na suradnji stari.
"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

Different32

U zadnja dva dana i turbina je počela fućkati svoju pjesmu.
"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

topolino

Pala previse razina ulja i ode turbina. Semerinzi su oko 100kn+ samo je pitanje koji je propisao. Za zamasnjaku veliki mora mjenjac dolje, ramenici manji zupcasti novi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Kreni od turbine ... dok ne ustanoviš od kud curi ulje ... ovako nasumično mijenjat nema smisla.

Different32

Ovakva je situacija. Izgleda da su kilometri ti koji pišu. Lagano sam poludio, sjeo u auto, otišao u Bertol u Mlaku. Ljudi mi rekli što je, promijenili i sad ćemo vidjeti. Pokušat ću ovako laički objasniti o čemu je riječ. Nekakva plastična cijev kroz koju ide ulje iz kartera i nazad je puknula i tu je curilo.

Sebu svaka čast. Nije klasičan poslovnjak već i čovjek na prvom mjestu. Imao sam masu pitanja, na svako sam dobio odgovor.
"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: