Punto Evo 1.2 par pitanja

Autor Jus_us, 19 Ožujak 2019, 19:21:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jus_us

Pozdrav, prodao sam svog Punta pa si tražim drugi, zamisao mi je bila kupiti Grande Punta 1.3 JTD, no sve koje sam gledao su bili iz uvoza, pohabani i razj...., tako da sad razmiljšljam o Evu 1.2 motorom. Znam da je trom, ali to mi nije niti malo bitno, bitno da mi je to ako neko ima taj auto da nešto više napiše o njemu. Na šta trebam obratiti pažnju kod kupovine, kolka mu je neka prosječna potrošnja, hvala.

Tihich

Imaš tu na forumu člana sa takvim autom ima svoju temu u garaži pa malo pročitaj a za više info pošalji mu pp

punto mk1

mislim da je to sličan motor ko u punto mk2 samo malo pojačan nekih 65 konja , ubrzanje isto 14.3 do sto potrošnja oko 7.5 do 8 po gradu otvoreno vjerojatno može 5 , jeftin za održavanje nema havarije motora ako pukne zupčasti , ako je kao i punto mk2 onda je osjetljiva brtva glave , i vjerojatno slini ulje na poklopcu ventila, ovo 14.3 do sto je meni tman za po gradu , uglavnom po meni isplativa kupnja ...

Mike20

Na Puntu Mk2, klapa gasa je mehanička, na sajlu, na Grandeu je električna, s aktuatorom.
Poklopac ventila je drugačiji. Al ostalo više-manje vrijedi,

topolino

Taj motor je mozda jedini sa realnom deklariranom potrosnjom. Elektronski gas je radi euro 4 norme ostatak motora je isti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Ima ga frendica ... dobar je auto al ima onih nasljednih boljki kao brtva poklopca ventila i tak te sitnice, ona je zadovoljna al mu prije krv ...

Jus_us

Hvala na odgovorima. Vozio sam dizela tak da te neke sitinice oko benzinca nebi trebale biti problem. Bitno da je auto okej i da se isplati uzet.

Susiah

nadam se da pokretac teme nece zamjerit ako istu iskoristim za postavit par pitanja, dosta je srodna onome sto i ja trazim
naime isto planiram uzeti sebi novi auto i za sad mi je najprivlacniji Fiat Punto Evo, mada i Grande Punto ulazi u igru, zadnjih 6 godina vozim Punto 2 1.2 8v iz 2002. god., koji se stvarno pokazao kao isplativ u svim znacenjima te rijeci, ali eto doslo je vrijeme za promjenu
koliko vidim najvise su kod nas u oglasima zastupljeni sa dizelskim 1.3 multijet motorom, mada se da naci i par benzinaca sa 1.2 i 1.4 motorom
zanima me dali je mozda benzinac bolji izbor za mene po pitanju odrzavanja, pouzdanosti, potrosnje... trenutno mjesecno radim oko 1300 kilometara, uglavnom otvorena cesta, kratke relacije, posao mi je udaljen 20 km, znaci do posla i nazad 40 km, a ako idem negdje dalje taj put nije duzi od 50 km
pa ako moze mala usporedba, da znam sta mogu ocekivat da bi dobio sa benzincem, a sta s dizelom

topolino

Benzinac, 1.4 radije. Plin unutra i isplatit ces plin i auto vrlo brzo. Dizeli imaju skidanu kilometrazu, ako je iz RH onda je vjerojatno bio sluzbeno vozilo.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

20km u komadu i nije tak kratka relacija. Osim benzin plin, taj mali 1.3 dizel bi isto bio isplativ. Samo, kak je rečeno, teÅ¡ko je naći dobroga s original km. Al ak naÄ'eÅ¡ s garantirano i provjereno malo km, dapače.

Ovaj s plinom bi bio pun pogodak, odličan motor, malo km

https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.4-16v-oglas-27959973

Ali za skoro iste novce imaš veći auto

https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bravo-1.4-16v-oglas-27667399

Mike20

Ovi bijeli Grandei po njuškalu su uglavnom bili službeni raznih firmi (mislim Elektra ili tak nešto)

the-rider

1.3 ako kupis racunaj odmah i na promjenu lanca
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.