Punto 55 kompresija

Autor vlatko11, 24 Travanj 2019, 22:23:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bero

Citat: Bero  u 25 Travanj 2019, 21:43:04
9 bara je premalo, to se već smatra lošom kompresijom.

Eto, moje miÅ¡ljenje na temu  :D:
Samo boxer bajo moj :)

the-rider

imas nekih problema sa motorom?
to je neisplativo popravljati
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Ak ga misli vozit još par godina, zašto ne uložiti u auto.

vlatko11

Ne,sa motorom nema drugih problema. Pali od prve,nediže temperaturu viÅ¡e od normale. Zanimljivo je Å¡to nema bjelog bima na iberlaufu. Eko test proÅ¡ao na lanjskoj registraciji dobro. Auto mislim zadržat doke god je moguće. Mislim,zaÅ¡to ga bacit,imam klimu,servo el prozore,volan po visini se podeÅ¡ava,centralno,alarm.Limari raÄ'ena proÅ¡log proljeća.. A drugo pitanje i kad bi mjenjao auto,koju siću novca bi dobio za njega i kakvog bi drugog mačka u vreći kupio,možda u joÅ¡ loÅ¡ijem stanju.

vlatko11

Da,zaboravio sam u prethodnom postu napisat da potroši oko 6l goriva na 100km i ulja od polovice mjerne šipke do minimuma na nekih cc700km.

Mike20

Troši pol litre ulja na 700km, znači litreu na 1500km, što je dosta.
Ak ne curi ulje negdje, vjerojatno su problem loše gumice ventila, a to se da složiti bez skidanja glave.

eLaCiD

Sad ovak .. prema original Fiatovom tvorničkom manualu potrošnja kod novog motora do 7 dcl/1000 km je ok.
Druga strana kompresija. Tu nije toliko bitno kolika je kompresija pojedinog cilindra nego da ne postoje velike razlike izmeÄ'u cilindara odnosno da na jednom pokaže npr. 9 bara na drugom 5 a na trećem 14.
Kako sam kažeš motor troši 6 l/100, pali iz prve, prošao na eko testu. Za motor star min. 20 godina i barem 250 tkm to je vrhunski.
Zato Vlatko toči i ganjaj dalje :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Fire motor u solidom stanju nije neki potrošač ulja, bar ne preko litru-dvije na 10 000km.
Mislim da su gumice ventila u pitanju.

vlatko11

Ujednačena je kompresija, ide od 9,0 do 9,2 koliko sam uspio ošacovat po skali.










Evo to su slike očitanja i stanje svjećice. Slike idu po cilindrima počevši s ljeve strane motora .

vlatko11


core3i

Koje su ovo svjećice i koje ulje imaš unutra?

eLaCiD

Citat: vlatko11  u 05 Svibanj 2019, 16:27:27
Ujednačena je kompresija, ide od 9,0 do 9,2 koliko sam uspio ošacovat po skali.

Evo to su slike očitanja i stanje svjećice. Slike idu po cilindrima počevši s ljeve strane motora .

Kao što rekoh.. toči i vozi :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

vlatko11

Citat: core3i  u 05 Svibanj 2019, 17:43:48
Koje su ovo svjećice i koje ulje imaš unutra?

Neki Bosch,u Tokiću kupljene. Lik izvukao iz kataloga da idu na taj motor. Koji su broj neznam. Ulje je Manol standard 15W 40. Jeftinjara iz Tokića, samo toči i furi. Kanta 5l ispod 100 kn.

Mike20

Pa par kuna više imaš neko bolje ulje Total ili slično 10w40.
Samo preko noći bi morao ostaviti da svo ulje iscuri van pa staviti novo

core3i

Po slici ova svjećica je Bosch Super 4,  0 242 232 505, dok za Punta 1 ide Bosch Super Plus 0 242 240 850.
Sa novim Champion svjecicama na otvorenoj cesti potroÅ¡nja 5 litara na 135km dnevno ali je 1 litra ulja otiÅ¡la na 1000km  :roll2:
Ulje je Total 7000, po gradu ne troši ni kapi...
Razmišljam da uzmem polusintetiku.