Punto 55 kompresija

Autor vlatko11, 24 Travanj 2019, 22:23:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Citat: topolino  u 06 Lipanj 2019, 18:59:14
Nebih se slozio da su brije. Kupio sam lotos 15w40 da konzerviram djelove motora, i ulju je bilo dosta garezi. Imao sam priliku vidjeti kako izleda motor sa valvoline max life uljem. Ford fiesta 1.3 OHV, penzic ju je vozio samo po gradu. Toliko je bilo taloga da si jedva razlikovao opruge ventila. Ulje je redovito mjenjano i kada se mjenjala brtva poklopca ventila ostali smo iznenadeni stanjem. Na prvoj slici se jasno vidi talog u pocetnoj fazi nakupljanja kod desnog poklopca ventila.
Brije brije. U novom ulju je bilo garezi?
Da je deko redovito mijenjao ulje poklopac bi bio kao gore na prvim slikama mozda tamnije alo ujednacene boje. Motor je odraz odrzavanja i svatko ko raskapa motore odmah vidi kako ko brine o autu. Skini samo karter sve ti bude jasno. A taj tvoj deko ili je lazov ili mu je meho lazov jer na motoru toliko garezi moze nastat samo od ne mijenjanja ulja a ne gradske voznje (gusenje ili sta vec ako je sve u redu sa izgaranjem) jer to nema smisla sta pricas. I jos na benzincu ... a maxlife uopce nije lose ulje ima tbn 10.5 koji iznadprosjecan za tu kategoriju ulja.
Sve ovisi ko si kaj uzme za interval zamijene ili je mozda odredjivan odokativnim metodama o izgledu ulja i sl.

Nije nikakav stadji hvatanja garezi. 2 ista auta na svakom mijenjano ulje na 7500 km. Lijevi poklopac je koristio Shell desni Motul.

topolino

Sa max life kada je krenuo u prodaju je bilo cudo tega. Ja sam u svog tocio stalno mobil i poklopac je bio uvjek kao ovaj sa motulom. Sipao max life jednu zamjenu i  posrkao ga motor ko vodicu. Nasjeo sam na marketing :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: topolino  u 07 Lipanj 2019, 09:54:26
Sa max life kada je krenuo u prodaju je bilo cudo tega. Ja sam u svog tocio stalno mobil i poklopac je bio uvjek kao ovaj sa motulom. Sipao max life jednu zamjenu i  posrkao ga motor ko vodicu. Nasjeo sam na marketing :D
Valvoline je kod nas bio prevara prije jedno nekoliko godina ali to nije stvar lošeg proizvoda već dilera koji su mu uništili reputaciju. Valvoline se isključivo radi u Belgiji i riješilo se pitanje krivotvorenja.

Sad kakav je poklopac s kojim uljem je teško mjerit ovak dok se ne radi o istom autu i istim uvjetima korištenja.