Ili je DPF ili je nešto drugo

Autor vedri28, 02 Svibanj 2019, 20:09:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vedri28

Tema je prožvakana ali ovo je više prepričavanje iskustva i ćakula uz pivicu. A zato smo tu, jel 😀
Bravo 1.9 8v, 90000 km. Ne vozim na rezervi, nemam puno gradske vožnje ni autoceste. Imam puno otvorene ceste.
Auto je počeo oklijevati u rasponu od 1500 do 2000 okr. Jedno vrijeme je oklijevao, cca 1000 km, a onda jednostavno prestao vuči. To mi se dogodilo na usponu iz Senja na Vratnik. Ispod 2000 ne vuče, a druga vuče do cca 3200 okr. Treća ni pomisliti. Onda je upalio i check engine. DoÅ¡epesam do Rijeke, auto se spoji na dijagnostiku, izbaci kvar mjerača protoka zraka (to je taj MAF, jel?) i DPF. PoniÅ¡te se greÅ¡ke, napravim Ä'ir radi provjere, opet check engine, ali ovaj put samo DPF. Napravi se prisilna regeneracija i viÅ¡e ne izbacuje greÅ¡ku. DoduÅ¡e, moj je subjektivni dojam da ne ide baÅ¡ kao prije ali možda je subjektivno. Danas, cca 500 km nakon regeneracije, opet je krenuo oklijevati na cca 2000.
Čitam vaše postove i sve ovo zvuči kao EGR ili MAF. Makar, da li bi DPF pravio isti problem? Naravno, sad će ići ozbiljniji pregled i dijagnostika. Ali zanima me vaše mišljenje. Ništa osim check engine nije svijetlilo. Da li bi DFP upalio svoje upozorenje?
Hvala svima!
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

topolino

Bi. Lampica izgleda kao narancasti katalizatkr ili filter sa strelicama kroz njega
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Puntigamer

Iskopcaj jack od MAF senzora, ako bude bolje onda ti je sigurno do njega

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


kiky776

Izbaci DPF pa ćeš biti siguran da li je ili nije do njega
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7