Cvrčak u prednjoj armaturu

Autor Miha., 14 Svibanj 2019, 21:53:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miha.

ÄŒuje mi se cvrčak ili ti nekakvo drndanje u armaturi. Počelo mi se čuti svaki dan uglavnom kad dodajem ili održavam gas. Kad ga pustim onda se čuje ili slabije ili uopče ne. Nema veze jel auto hladan ili vruč. Pogledao sam iza instrument table al niÅ¡ da bi se otkačilo. Počupal sam radio i taj dio, sve je na mjestu. Izvadil sam poklopac na tabli za puhanje po Å¡ajbi i sve je čisto. Ventilator je u redu. Za vrijeme drndanja sam Å¡latao kotačiče ventilacije i nije bilo naznaka da je neÅ¡to s tim.. Kod mene je ručna klimatizacija. Naprijed u prostoru brisača ima jedan slobodni Ä'ek i on je izoliran, prostor filtera kabine je čist.
:neznam:

Miha.

Ludim :facepalm: Sve što sam mogao sam skinuo, ispuhao ispod armature kolko je bilo moguče..

Tooutman

Moj prijedlog ti je da si uzmeš još nekog sobom i neka on proba identificirat odkud dolazi zvuk, te isto nek isprobava, pritsce djelove armature. Jer ako nisi sam ustanovio, a teško je voziti i pokušati otkriti gdje je....
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

eLaCiD

Kak meni ovo zvuči rekao bih da je ventilacija odnosno ventilator. Nije neki statični dio, plastika ili slično kaj struže nego nekaj pokretno, po svemu sudeći rotirajuće.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Miha.

Kao što sam rekao nema veze s ventilacijom. Zvuk ide točno iza kilometar table to sam sad registrirao. Budem ju probal izvuči van, jučer nisam uspio malo zapinje.

Mike20

Provjeri otvore koji pušu po šajbi

StefSutila

Imo sam slucaj gdje je frend se bunio da se cuja nesto iz instrument table,nakraju vijak od EGR ventila bio otpusten i drnaco je hahahha :D a culo se koda dolazi iz kabine,tako da je ovo siroki pojam
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

AntonioK

I meni se čini da zvuk dolazi iza km sata,kao da se nešto odvidalo pa klapa

StefSutila

i mi smo gledali i pratili sta je al na kraju bio vijak :P digni haubu neka netko dozira gas i slusaj mozda je slicno nesto
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Miha.

Izvadio sam instrument tablu, prednje brisače i plastiku ispod njih. Vozio sam se tak i nije do toga.

Fora je sljedeća. Samo dok doziram ili održavam gas na 1500-2500rpm, naravno auto mora biti u brzini. Na leru doziranjem gasa ne drnda. TakoÄ'er drnda kad proÄ'em preko pruge u leru recimo.

eLaCiD

098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Citat: Miha.  u 17 Svibanj 2019, 20:55:55
Izvadio sam instrument tablu, prednje brisače i plastiku ispod njih. Vozio sam se tak i nije do toga.

Fora je sljedeća. Samo dok doziram ili održavam gas na 1500-2500rpm, naravno auto mora biti u brzini. Na leru doziranjem gasa ne drnda. TakoÄ'er drnda kad proÄ'em preko pruge u leru recimo.

kad se "napnu" nosači motora, vjerojatno prenosi vibracije na nešto na karoseriji.
Tak da moguće da bi zamjenom nosača motora to prestalo

Miha.

Ne vibrira ništa..
Rezime.
Prvi dan nakon, prvi 20km sve tiho, a onda je opet počelo. Drugi dan identično. Treći dan tu i tamo da se malo čuje. Jučer i danas tišina.

kiky776

Zaštitni limovi auspuha ? Zaštite ili kakve plastike na vatrozidu ...
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7