Bravo 1.6 JTD 16V Multijet - zamjena motora i kompatabilnost

Autor Blaster, 11 Siječanj 2020, 14:35:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Boxer

I da sve prebaci što si mu naveo a ne promjeni mapu u ecu opet neće imati 88kw....
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tom

Citat: Boxer  u 23 Siječanj 2020, 09:27:01
I da sve prebaci što si mu naveo a ne promjeni mapu u ecu opet neće imati 88kw....

Zato treba sve prebaciti i ecu, pod komp sam mislio na ecu
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Citat: Tom  u 23 Siječanj 2020, 09:31:42
Zato treba sve prebaciti i ecu, pod komp sam mislio na ecu

Ali onda treba prebaciti i body komp i ključ. Jer je to sve povezano.
Njemu je dosta samo goli motor, ostalo bi trebalo pasati

2mario2

Nabavi motor sa svime i imam ti mehaničara koji će ti to sve prebaciti za male novce i sve osposobiti da nemaš problema ukoliko kupiš naravno full ispravan motor sa svime potrebnim za swap. Uz to mehaničar ima i svoj prijevoz tako da s time nebi isto imao brige. Ako te zanima javi tu ili bolje pozvoni mi samo na +4917630476318 i nazovem te ja

Boxer

https://www.avto.net/sajko/

Ima ti 2 ili 3 takva motora a ako nema nabavi u kratkom roku za razumne novce
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20


Mike20

Inače, meni je nevjerojatno da se to na motoru dogodi bez prethodnog upozorenja, simptoma.
Da niti jedan klip nije čitav.
Pa to se nemre dogoditi da skroz motor ostane bez ulja i da se "zacvika", ali to se prethodno itekako čuje

Boxer

Pitaj boga koliko to ima kilometara i dal je bio održavan ikako, vjerojatno tipični balkanizam, naši dileri uzeli zaklan auto, osvježili ga novim plastikama i tapecirunzima i prodali pod dobar auto... Mi imamo 1.6 jtd doblo 77kw, 370tkm i ništa po pitanju motora, ni najmanjih naznaka umora
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tooutman

Dobro i detaljno ti je Tom napisao svaka čast. Razlike izmeÄ'u 66 i 77kw nema osim u "oznaci" motora i naravno ECU. U biti  66KW  je i izmiÅ¡ljen radi toga da bude manji porez na auto (To se viÅ¡e osjeća u drugim državama). Vuće isto kao i 77kw (290NM) ali je valjda prije limitiran preko ECU-a. Ti motori su se prodavali i u hrvatskoj. Bio je cjenik od autocommerca. Očito ne isplativ za naÅ¡e tržiÅ¡te jer su ljudi raÄ'e htjeli 15 ks viÅ¡e. Btw i ja imam isti taj motor od 90 ks, evo slijedeći mjesec već 4tu godinu.  S njim napravio 60 000 km bez ikakvog problema. Napravio veliki servis i nikad problema s nabavom djelova za bilo Å¡ta u vezi toga. Moj je uvoz iz italije. Tak da nema straha ak tražiÅ¡ 77kw
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Citat: Boxer  u 23 Siječanj 2020, 13:32:35
Pitaj boga koliko to ima kilometara i dal je bio održavan ikako, vjerojatno tipični balkanizam, naši dileri uzeli zaklan auto, osvježili ga novim plastikama i tapecirunzima i prodali pod dobar auto... Mi imamo 1.6 jtd doblo 77kw, 370tkm i ništa po pitanju motora, ni najmanjih naznaka umora

Ma to znam, ali svejedno, da se sve to podrobi kak je napisao, nevjerojatno. Vidio sam puknutih klipnjača, probijenih blokova, svinutih ventila itd, ali sva četiri klipa zdrobljena nisam

Boxer

Tko zna o čemu se uopće radi. Taj motor je kovan kao i svi jtd motori, gotovo nemoguć je taj scenarij i ti i ja to znamo. Potrošeni dosjedi bregaste, to u životu nisam vidio ni doživio

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20


Tom

Citat: Mike20  u 23 Siječanj 2020, 12:28:26
Ali onda treba prebaciti i body komp i ključ. Jer je to sve povezano.
Njemu je dosta samo goli motor, ostalo bi trebalo pasati

Ne treba mijenjati body niti ključ kako ključ, je brava ostaje. Struja od bodyja prema napred je ista. Samo treba zamijeniti onaj komad u ključu s kodom i čitač koda kod brave, ostalo je sve ostane
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Pa u bodyju je kod koji ecu motora "povlači" ak se ne varam