AR 156, radio i zvučnici

Autor Tom, 13 Siječanj 2020, 09:59:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom

Imam glupi problem.
Na 156 nikako s vilicama ne mogu izvaditi van tvornički radio. Nejde i nejde, počele su pucati plastike okolo, a nikako ne mogu zavuči ruku od iza da ga poguram.  :82:

Trebam i mijenjati sve zvučnike, zna li netko koja je dimenzija zvučnika jer mi se na oko čini da prednji i zadnji nisu iste veličine?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

147

Hladnoća smeta, nemoj na silu.

Tom

Ipak nisam uspio izvaditi radio, oguljio prste ruke, popigao vilice, ali radio nejde van. Na kraju niti ne trebam van vaditi radio, jer sam u uputama od radia naÅ¡ao da je netko pametan napisao kod.  :tres:

Veličina zvučnika je 6,5'' ili 16.
Sad trebam savjet ili prijedlog kamo i kaj kupiti jer mi radi samo zadnji desni...
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Ovisi koliko novaca misliÅ¡ dati. Ako misliÅ¡ mijenjati samo jednog, ako su originalni joÅ¡, onda naÄ'i original rabljeni. Ako ne, onda ovak neÅ¡to

https://www.chipoteka.hr/artikl/129554/auto-zvucnici-mac-audio-mobil-street-162-f-8011805132

Naravno, skuplje je bolje  :laughing-smiley-001:

Tom

#4
Moram mijenjati sve, jer radi samo zadnji desni, a na ostalima su puknute membrane. Netko je gore stavio mrežice Bose, a od toga ni B.

Mislio sam samo zamijeniti zvučnike i ostaviti tvornički radio.
Naprijed bi ostavio njezine visokotonce (ako rade), ali mislim da ne rade jer je sve tiho. Dali mora biti obavezna skretnica?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

topolino

Mora. Dovoljan je kondenzator na + zici u seriji. Kapacitet kondezatora ti odreduje na kojoj frekvenciji ti signal prolazi. Uzmi si naprijed neki komponentni , a nazad coaxialni ili dualcoin. Hertz energy serija ti je dovolnja za upgrade na oem radiju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tom

Citat: topolino  u 17 Siječanj 2020, 11:03:35
Mora. Dovoljan je kondenzator na + zici u seriji. Kapacitet kondezatora ti odreduje na kojoj frekvenciji ti signal prolazi. Uzmi si naprijed neki komponentni , a nazad coaxialni ili dualcoin. Hertz energy serija ti je dovolnja za upgrade na oem radiju.

Mogu iskoristiti ove postojeće kondenzatore koji su već spojeni?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Ako ostavljaš visokotonce, da. Ako idu drugi, ne. Kondenzator je ionako naljepljen na visokotonac.
Hertz je odličan izbor. Traži nešto kaj je osjetljivo ( 90+ dB) i s normalnom papirnatom membranom.

Tom

Jačina, kapacitet kondenzatora?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

topolino

Ako ides na aftermaket onda ti dolazi skretnica sa zvucnicima. Negdje samo kondenzator kao filter negdje bas prava skretnica.
Mikeg20: sa papirnatom membranom bude srot ili srednja visa klasa koja trazi vanjsko pojacalo i kosta. Za sve izmedu je PP membrana koja i nije toliko losa (aljkava je po pitanju vokala), ali sama pozicija zvucnika dolje u vratima pojede dosta srednjeg tona i zamaskira vokale.
Kada vec vadis zvucnike u vratima uzmi koji metar k flex (neoprenska toplinska i zvucna izolacija) u maritermu i oblozi lim iza magneta min. 2x promjera zvucnika. Dobiti ces dosta na definiciji basa. 1cm je dovoljna debljina izolacije.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tom

Prije a i sada nakon zamjene zadnjih zvučnika, prednji lijevi radi nekako tiše, najslabije od svih.
Pogledao sam ono na radiju, napred-iza lijevo-desno i sve je na 0. Kad spojim drugi zvučnik ista stvar. Naravno pazim na +/-.
Još jedna stvar, ne radi CD, kad ubacim CD, čujem da ga vrti ali napiše CD Error. Probao sam staviti CD u audio i MP3 formatu ali isto.
Znam da je glupa stvar da danas vi imaju USB, ali ono kak to probati eventualno popraviti?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Ako radi slabije i dalje, onda je do instalacije, oksidiran spoj na onom utikaču kod štoka kroz koji ide sva instalacija, ili kratki spoj, probaj ohmmet om provjeriti žice.
Za CD error probaj kupiti onaj CD (pazi da ne kupiš dvd) za čišćenje leće.
Ako ne pomogne, ne cine ti modernizacija s usb-om  :haha7:

Ovak nešto

https://pevex.hr/catalog/product/view/id/10814/s/sony-autoradio-dsxa200ui-eur-281159/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Tom

#12
Probao sam to očistiti, ali niš.
Jesam, očistio sam sve spojeve, čak sam imao vrata otvorena kad sam vadio višak struje.
Imam Pioneer USB u Tipu, svijetli crveno, zeleno
Nego više sam mislio na onaj Yatour, da mi tvornički radio ostane, da rade tipke na volanu...
Za Pioneer adapter za tipke doÄ'e oko 400 kuna, a za 50 â,¬ se može naći taj ureÄ'aj
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Zaboravih na tvornički radio, da yatour je bolje rješenje, al ti radio mora imati opciju za priključak cd changera da bi on radio

Tom

Ima, ako misliš na onaj plavi konektor,, koji je trenutno prazan
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...