Dimenzije ležajeva diferencijala mjenjača - Fiat Punto mk1

Autor Nickz, 15 Kolovoz 2020, 22:43:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nickz

Pozdrav, htio bih promijeniti ležajeve diferencijala mjenjača na Fiat Puntu Mk1, 1.0 motor, zna li itko dimenzije tih ležajeva. Unaprijed hvala.

Bero

Ne znam dimenzije ležajeva, ali mislim da ti je jeftinije zamjineiti komplet mjenjač ako tvoj ne valja nego ići raskapati svoj  :D: .  sada ima tih puntića za dijelove za kikiriki.

Inače, obavi predstavljanje u dijelu foruma predviÄ'enom za to (predstavljanje novih članova) - da se moderator ne bi ljutio.  :tup:
Samo boxer bajo moj :)

the-rider

pa ako sam slaze zasto ne, nisu to skupi dijelovi
a zasto lezaji diffa?
rastavis i ides sa njima tamo di prodaju lezaje, to bi trebali biti neki standardni lezaji
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Nickz

Da mijenjam ležaj sam, odnosno brat mi mijenja ali pošto mi treba biti u jednom danu sve gotovo i to u jedno popodne dok je on slobodan trebam odma znati dimenzije. Hvala

the-rider

to zaboravi, prestaro je to auto za se pouzdati u kataloge
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Bero

Odi ovdje, odaberi model, motor i godiÅ¡te auta i naÄ'i kataloÅ¡ke brojeve dijelova (ležajeva), pa po njima kupi ležajeve:

https://www.pekidi.com/navi?FORCED=TRUE&COUNTRY=1&LANGUAGE=3&GUI_LANG=3&SAVE_PARAM=LANGUAGE
Samo boxer bajo moj :)

the-rider

kao da me jednom pekidi tako prevario, nemoj previse vjerovati ni njemu ni drugim katalozima po sasiji
mislim mozda i bude tocno, a mozda i ne bude
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Nickz

Citat: Bero  u 17 Kolovoz 2020, 18:42:52
Odi ovdje, odaberi model, motor i godiÅ¡te auta i naÄ'i kataloÅ¡ke brojeve dijelova (ležajeva), pa po njima kupi ležajeve:

https://www.pekidi.com/navi?FORCED=TRUE&COUNTRY=1&LANGUAGE=3&GUI_LANG=3&SAVE_PARAM=LANGUAGE

Hvala za link. Probati ćemo druge nema.

Miha.


Nickz

Citat: Miha.  u 31 Kolovoz 2020, 20:48:28
Na pekidi ne valjaju Å¡ifre, mjenjali su ih...

Je li to znači da sigurno ne valjaju ili možebitno? Znaći za cijeli katalog su krive Å¡ifre tipa ova 55225248  Å¡to mi treba?

Miha.

U ovlaštenom mi rekli da te stare šifre ne valjaju.

the-rider

pa izbaci valjda novu/zamjensku sifru, bar na novijim autima izbaci
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

to su gluposti. Sve šifre imaju poveznice sa novim zamjenskim ako su stare ili se više ne koriste.

FranZ

evo da upadnem u temu...
Spremam se za zamjenu tih ležajeva, čekam da stignu od Lagerosa, 1 nachi a drugi koyo (nisu ista dimenzija, tako mi je gospon AnÄ'elko preporučio).

Imam nekoliko pitanja.
Kolko vidim poklopac je zašarafljen na getribu direkt aluminij na aluminij, bez ikakvog dihtunga ili diht mase. Dal će curit ulje na spoju jednom kad se to takne pa više nikad neće dobro dihtat ili nema s tim problema?
Kako se ležaj skine s diferencijala, dal je samo natisnut ili ima neka specijalna procedura?
Kolko tijesno mora bit da znam odgovarajući prsten napravit kod tokara