Fiat Punto mk2 ugradnja radia kojeg do sad nikad nije imao

Autor Okram12344, 30 Rujan 2020, 18:23:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Okram12344

Imam pitanje, naime imam fiata punta mk2 1.2, auto je kupljen bez radia nikad ga nije imao do sad pa reko doÅ¡lo vreme da ugradim neki sad kad sam položio i skinem plastiku gdje ide radio i vidim samo 6 žica citao sam malo po forumu i kao cetiri zice su provucene do vrata to su za zvucnike, ali ove dvije ostale zice jedna bi trebala biti za 12v a druga za uzemljenje, no ova od 12v nije spojena nigdje to jest kad spojim multimetar na nju  ne daje struju od akumulatora, pa me zanima ima li netko iskustva sa tim, to jest zanima me gdje su provucene te dvije zice, da ih spojim na uzemljenje i 12v? ili postoji neki drugi nacin,




Mike20

Da li si mjerio napon na crvenoj žici kad daš kontakt?

Tom

Za struju trebao bi imati 3 žice:
stalni +12 V da radio pamti memoriju to je u večini slučajeva žica crvene boje,
žutu koja daje +12V napon kad uključiš kontakt, odnosno kad ugasiš kontakt gasi se radio.
crnu to je masa ili minus, kao i žice za zvučnike. Normalno ako nije neka kemija oko žica, a koliko vidim po slici bilo je.
Inaće bi auto trebao imati euro konektor, donji za najapanje a gornji su zvučnici, samo uštekaš u radio.

Stalni + 12V ako nemaÅ¡ onda to povučeÅ¡ najkraće dole od body kompa, imaÅ¡ negdje stalni plus, ubaciÅ¡ osigurač i to je to. Ovaj na kontakt možeÅ¡ uzeti od upaljača, odnosno ispitaÅ¡ s ureÄ'ajem kad okreneÅ¡ kontakt gdje ima i nema kad ugasiÅ¡ ili stalni plus spojiÅ¡ s tom žicom pa radio radi stalno dok ga fizički ne ugasiÅ¡.
Minus na šasiju, imaš isto negdje vijak na šasiji kod body kompa.
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

gandi

--->>>    click here      <<<---