SPI ECU 1.1 vs 1.2

Autor FranZ, 09 Siječanj 2021, 17:03:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

FranZ

Pitanje o IAW 16F kompjuterima za 1.1 i 1.2 Fire SPI motore (55 i 60), mogućnost swapa 1.2 mašine u auto s 1.1 motorom.

Kakve su razlike izmeÄ'u njih? Ekipa na eng forumima piÅ¡e da su stavljali 1.2 motore u auto koji je imao 1.1 i ostavili komplet struju i ECU i sve je normalno radilo. Kompjuter s vremenom poprati parametre senzora i "navikne" se na drugu maÅ¡inu dovoljno da nema očitih problema.
Jel to stvarno dobro rješenje ili samo sklepotina koja, makar vozi, nikad neće radit 100% kak treba po pitanju snage i potrošnje?
Koje su neke vječne razlike koje se ne mogu ispeglati s resetom i re-trainom? Dal je mapa puno drukčija?

Ne radim swap al se interesiram i skupljam informacije

the-rider

100 ccm mu sigurno nece smetati, toliko korekcije ce napraviti centrala, eventualno ubaciti injektor od 1.2
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Neisplativo istraživanje kad drugu centralu dobiš za kikiriki (150 kn), vjerujem da je instalacija (ožićenje/pinovi) identična.

the-rider

treba i kod kljuca presloziti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Bero

Ak s drugom centralom dobiješ ključ i centralu koda, to uopće nije problem za napraviti.
Samo boxer bajo moj :)

the-rider

pa nije, ali cemu
frend je davno bio ubacio u uno 1.0 motor od punta 1.1 ili 1.2, ne sjecam se vise, to je godinama jos vozilo, uvijek pun gas
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Citat: the-rider  u 10 Siječanj 2021, 07:58:49
treba i kod kljuca presloziti
Ako ga ima. Ne znam od koje godine ide code ključa na Punta mk1. Moj npr. nema.

Bero

Hmmmm  :puzzled:
Svi mk1 koje sam ja vidio imaju kod ključa, od 1997. na dalje sigurno ima.

A koja godina je tvoj, možda prve serije ('93, '94) nemaju  :neznam:
Samo boxer bajo moj :)

FranZ

moji '96. i '97. imaju kod.

Miha.


Memphis

94, ELX ali nema kod ključa. Ima daljinski i sve al koda nema.

the-rider

da nije netko eliminirao kod
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Nije oriÄ'idi je tak ... imaÅ¡ ih i bez koda. Ima full opremu iz svog doba a tad nije bilo code ključa, abs-a, zračnih. Zračni i abs su doÅ¡li godinu kasnije u HSD modelu.

FranZ

dal SPI puntači imaju onu funkciju da ne ubrizgavaju benzin kad kočiÅ¡ motorom iznad odreÄ'enih okretaja (fuel cut) ili to joÅ¡ nije bilo popularno tad?

eLaCiD

#14
Citat: FranZ  u 23 Siječanj 2021, 02:07:46

dal SPI puntači imaju onu funkciju da ne ubrizgavaju benzin kad kočiÅ¡ motorom iznad odreÄ'enih okretaja (fuel cut) ili to joÅ¡ nije bilo popularno tad?

Imaju
098  38 77 11
elacid@net.hr