Ne radi daljinsko zakljucavanje/otključavanje grande punto

Autor Hrvoje-Bj, 03 Ožujak 2022, 15:58:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Hrvoje-Bj

Lijep pozdrav svima

Ekipa ne radi mi daljinsko zakljucavanje na puntu 2008. Godina
Tj radi kad promjenim bateriju u kljucu i za dva tri tjedna od prilike ponovo krepa i ne radi vise.

Ja sam lud vec od tog kljuca
Napomenuo bi da sam probao sve moguc baterije
Kineske, varta, duracel, sve moguce.
Imam samo jedan skakavac tako da ne mogu s drugim probat sta bi se desavalao


Ima ko ideju di je problem?

Evo slika punta





Promjenio sam mu disk plocice, pakne straznje, amortizere, nosac motora, stabilizator stangice, ulje filtere uglavnon da bude onako fino utegnut :grin:


gadni

Pozdrav
Ovako na prvu djeluje kao problem sa ključem.
Ako si vičan finim stvarima probaj rastaviti ključ, pregledati plocicu koja je u njemu i očistiti ju od prljavštine, oksidacija i sl.
Samo pažljivo, kažeš da imaš jedan ključ...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk


Mike20

Izmjeri napon nove baterije, i onda kad ti opet prestane raditi.
Ako je napon jako pao, možda ti negdje imaš lagani kratki spoj, radi spomenutih oksidiranih kontakti ili  si možda ključ namočio itd.
Ako je napon ok, probaj napraviti ponovnu prijavu ključa preko dijagnostike.

Hrvoje-Bj

Odlicno decki hvala
Probam pa javim


Up date



Ocistio kljuc s alkoholom.
Sve unutra izgleda uredno.
Baterija sad zadnja je bila prazna po unimeru 0.3v
Sad sam stavio ovu na kojoj sam izmjerio napon od 2.87v
Idemo probat

gadni

Ako ti u 2-3 tjedna napon nove baterije padne na 10% nazivnog definitivno ti nešto ne valja sa ključem.
OK, može se desiti da je jedna baterija tvornički loša, ali da ih je nekoliko u nizu nema šanse.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk


Hrvoje-Bj

Citat: gadni  u 04 Ožujak 2022, 14:12:48
Ako ti u 2-3 tjedna napon nove baterije padne na 10% nazivnog definitivno ti nešto ne valja sa ključem.
OK, može se desiti da je jedna baterija tvornički loša, ali da ih je nekoliko u nizu nema šanse.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Da provjerit cu za dva tri tjedna sta se desava
Javim svakako.
Nasao sam malo oksidiranog spoja kojeh sam pocistio s stapicem za uho i alkoholom.
Nadam se zaista da bude ok
Jer daljinsko je bas luksuz nakon sto sam sad dugo vremena otkljucavao rucno na bravicu :jao:

grancigula87

Ima san sličan problem, doduše na mazda ključu. Jedan od tih malih ćipova (nerazumin se previše) je vuka neku malu struju u "praznon hodu" iako je pokaziva napon u granicama normale. Spojevi bili dobri, pločica "tvornica". Zaminija s drugog ključa taj mali đava, otad radilo uredno.
P.s. ako koga zajebaju prozori, nekidan san rastavlja tipke podizaca na vozacevoj strani (rastavljiva kutijica nije izlivena), pinovi uopce nisu bili zalemljeni, samo "nategnuti" kroz kontakt  :joj:

Hrvoje-Bj

Sutra dva tjedna od mjenjanja baterije i danas mjerim napon a rezultat je da je naopon isti kao kod ugradnje baterije.

Što znači da sam slozio kljuc s ciscenjem oksidiranog spoja.

Jupiii :yesyes:

Mike20


fera654