Isplativa kupnja Bravo 1.6jtd sa >250 000km ?

Autor mrbrownstone, 16 Ožujak 2022, 19:13:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mrbrownstone

Dakle vec godinama si hocu kupiti Fiat Bravo, ciljao sam na T-jet ali njih gotovo da i nema. Neki dan sam kolegici s posla ubo odlicnog 1.6jtd iz 2013. za 34 000kn sa 150tkm. E sad sam mislio svog Punta 1.2 iz 2004 napokon umiroviti i kupiti si nekog jeftinijeg Brava. Našao sam jednog sa poprilicno kilometara. Ne znam koliko mi je to isplativo riskirati. Iako servise sam radim, zamajac teško da bi mogao sam odraditi bez lifta i kolica za mjenjač itd. Isto tako turbo ako rikne, ne znam koji su red veličine popravci. Iako mislim da bi to mogao i sam zamijeniti. Dizne koliko znam su dosta skupe. Remen se relativno lako zamijeni, to me ne brine.
Što vi mislite?

dinko1981

Trebao si sebi ubost onog brava, al ajde kolegica je u pitanju 😁
A koliko je isplativ taj sa 250tisuća je malo teže za procjenit. Koliko bi te koštao, dali postoje računi dosadašnjih servisa i ulaganja da znaš koliko toliko šta je mjenjano...

Mike20

Ako je cifra auta toliko mala da neki eventualni zahvati to pokriju, zašto ne. Na 250 000km na održavanom autu, sve što je trebao otići, je otišlo.
Ako je zamijenjeno remenje, kvačilo sa zamašnjakom, dizne provjeriš MES-om, ako je turbo dostupan, skineš cijev i provjeriš radijalnimi aksijalni lust osovine

mrbrownstone

Ja bi ponudio za auto 20 - 23 000kn. A sad pitanje da li će pristati. Auto sam pogledao, ali već je bila noć ali koliko sam uspio vidjeti čini mi se stvarno dobar za te km. Da li se MES može povezati s androidom? Imam neki OBDII adapter.

mrbrownstone

I da ima li možda netko Fiat Bravo workshop service manual?

Mike20

#5
MES koristim preko laptopa s Windowsima, tak od ne znam za android.
Workshop manual sam kupio na ebayu za par dolara, možda ina gdje za skinuti gratis

mrbrownstone

Tražio sam za džabe i nema. A 30ak dolara mi se baš ne daje.

Palic_detailing

Citat: mrbrownstone  u 16 Ožujak 2022, 19:13:58
Dakle vec godinama si hocu kupiti Fiat Bravo, ciljao sam na T-jet ali njih gotovo da i nema. Neki dan sam kolegici s posla ubo odlicnog 1.6jtd iz 2013. za 34 000kn sa 150tkm. E sad sam mislio svog Punta 1.2 iz 2004 napokon umiroviti i kupiti si nekog jeftinijeg Brava. Našao sam jednog sa poprilicno kilometara. Ne znam koliko mi je to isplativo riskirati. Iako servise sam radim, zamajac teško da bi mogao sam odraditi bez lifta i kolica za mjenjač itd. Isto tako turbo ako rikne, ne znam koji su red veličine popravci. Iako mislim da bi to mogao i sam zamijeniti. Dizne koliko znam su dosta skupe. Remen se relativno lako zamijeni, to me ne brine.
Što vi mislite?

jel ti punto s 5 vrata? ako da, mogao bi me zanimati

mrbrownstone


Palic_detailing


mrbrownstone

Još uvijek sam u potrazi. Doduše našao sam nekoliko....ali moj moto "neodlučan sam a možda i nisam" je odradio svoje tako da su se svi prodali. A neki su mi bili daleko za pogledati. Na slikama svi dobro izgledaju a kad dođeš kaos. Shvatio sam da je 1.9 jtd možda čak i bolji izbor od 1.6 jtd. I to još bolje 1.9jtd sa 16v i 110kw. Što mislite?

dinko1981

1.9 16v je bio jako kratko u ponudi, nasljedio ga je 2.0 jtd. Ali u ovom momentu je totalno nebitno koju verziju ćeš izabrat već u kakvom je stanju i koja je kilometraža. To bi bilo relevantno pitanje da kupuješ nov auto ili nekakav godišnjak sa par tisuća km ali ti trenutno kupuješ auto koji je star preko  10 godina i sa debelo preko 150 tisuća km.

mrbrownstone

Skoro sam uzeo jednog 1.9jtd 16v fully loaded što bi rekli ameri. Brutalna oprema. 2007 godište, u jako dobrom stanju za doslovno novac za koji se više dobar bicikl ne može uzeti. Na satu pisalo 184 000km, ali sam provjerom skužio da je 2016. ima 202 000km. Tako da je stvarna kilometraža bila oko 250 000. Ali nisam zbog toga odustao, nego zbog zvuka kad se pusti kvačili između 1. i 2. te 2. i 3. brzine. Nekako kao da ronda....kao nekakav rattle. Ne znam kako bi opisao. Pustio ga lagano ili brzo taj se zvuk čuo. Pa sam posumnjao na zamašnjak i odustao.

Tooutman

Sam velis. Cijena mu je kao biciklu. Isto kao i velika kilometraza. Te verzije iziskuju ulaganje bile one odrzavane ili ne. 
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699