Bravo T-jet sport kvar-auto neide, ne lovi gas

Autor Mike20, 24 Srpanj 2023, 13:01:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Daklem, auto ima nekih 170-80 000km.

Vlasnik veli da je auto odjedamput promijenio zvuk odjedamput, i više neide, dakle daš gas, motor ne reagira, tek nakon par zekundi popne dizati gas, jedva ide, ko da ima 20 ks.

Provjereno je-turbina, ima pukotinu manju na klapni bypassa, ali to nebi utjecalo na simptome, skinuta je ispušna grana sa turbine radi provjere.
Osovima turba ima minimalni luft, vrti se uredno, lopatice usisne i ispušne strane uredne, cijele.

Svječice nove, iskra uredna.
Tlak goriva provjeren, 3.5+ bara.
Cijevi zraka ne puštaju, intecooler suh, ulja nema.

Stavljena i druga klapna, i injektori, i regulator tlaka goriva-opet isto.

Katalizator prohodan.

I nabolje od svega, na MES-u uopće nema nikakvoh grešni motora, ni memoriranih, niti povremenih.

WTF?
Ak je neko se susreo sa sličnim, ja više ideje nemam.

Uglavno,m sve mi vuklo da turbo uopće ne radi, ali eto, nema znakova neispravnosti na njemu.

Memphis

Ne radi ti turbina. A i sam vidiš da ima pukotinu.

Mike20

Da znam, ali da li radi te pukotine od 1-2 cm uopće ne možeš auto pokrenuti s mjesta?


Doznao sam da je vlasnik jednom ostao bez struje, i dok je bio u "elementu" zamijenio polove kod spajanja na drugi auto.
No i nakon toga je auto upalio i normalno vozio.
Da je nešto sprženo, pretpostavljam da bi bilo nevezanih greški po ecu-ima?

Memphis

Pa ako imaš pukotinu na wastegate-u/bypassu kak će ti onda pokretat turbinu? To kad se zagrije pukotina se raširi sve ti curi van.

Turbak bez turba ne ide s mjesta, turbo mu je sve, treba mu 10 km da se zalaufa. I svaka uzbrdica ili opterećenje su mu veliki problem.

Mike20

Ok kužim to.
Al da ne javlja cijelo vrijeme grešku low pressure ili tak nešto, to mi je čudno

Mike20


Mike20


Tooutman

Jesi ga probao ostavit bez struje jedno vrijeme da se sve poresitira. Pa mort onda kaj izbaci? Čudno da ne javi ništa.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

the-rider

nis to nije, to mora raditi donekle normalno
si gledao tlak turba u voznji?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Motor upali, ali kada mu das gas na leru cujes da se klapna otvori i motor povuce zrak, ali okretaji imaju zadrsku od 3 do 5 sec. i onda pocnu rasti. Ventil za regulaciju tlaka turbine je bio krivo spojen. On je zamjenjen i pravilno spojen, poluga za otvaranje baypassa se mice. Na satovima pokazuje da tlak raste, ali koliko znam nije spojen manometar da potvrdi ocitanja senzora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

forsage

to je ionak jednostavno s takvom pukotinom zrelo za zamjenu nema se tu što puno mučit...stavit drugi i ja sam siguran da će problem nestat
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

#11
Auto je bio otpojen sa akumulatora jedno vrijeme, nakon ponovnog spajanja sve je isto.

I meni se čini da ta pukotina nebi trebala toliko utjecati na rad motora.

Ali sam primjetio , dok je radio na leru i dok sam spajao dijagnostiku, da se turbo jako grije, puno više nego na mom autu.

Tlak turba na pokazivaču na satovima jedna dođe do pola, iako auto ne možeš normalno voziti da to vidiš.

Nažalost, ide gore novi kineski turbo, po želji vlasnika :tres:

Jasno, turbinu treba zamijeniti.
Budemo vidli kad stigne turbo.

I dalje nikakve greške nema u memoriji ecua motora ni body kompa

Memphis

#12
Od ove turbine nemaš ništa kad je puklo kućište. Jedino kaj možeš provjerit vakum crijevo koje otvara wastegate da nije negdje puklo ako si siguran da bi trebao bolje radit sa takvom turbinom.

Ni na mojem TDI-u ne javlja nikakvu grešku ako turbo ne radi.

Mike20

Da, to jedino ima logike.

Inače provjerena su sva crijeva VT i NT

Memphis