Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Svaka čast za ove detaljne slike. Vilice su po izgledu skroz iste ko na Stilu, jedino dal su mjere iste. Moj lonac isto bude skoro za izmjenu pa i mene zanima, prešao je preko 120 000km

get

Je, isti je kataloški broj, ali valjda za Stilo sa ksenonom.

Meni je 60 000km, ali to ne igra bitnu ulogu, jer je više kraćih relacija.

Zanima me koje su mi opcije. Ne znam koja je cijena originala, a onda ću krenuti dalje.

Cijena u HR ragazzon zadnjeg lonca je 3400kn.
http://racing-zone.hr/

Cijena na ragazzon stranici je 360â,¬ + poÅ¡tarina i ne znam kolika je.
BUdem malo šnjofao da vidim da li se da ubosti nešto na sniženju. Čini mi se na fiat-sportiva da je bio neki popust.


Puntigamer

Citat: get  u 14 Kolovoz 2015, 18:12:37
A zadnji lonac nastavlja svoju dionicu.
Prošle godine sam uslikao kako se načeo, sada se cijeli omotač počeo odvajati.
Još nije prosvirao, ali nisam siguran koliko će još trajati.



Jel netko od vas već mijenjao zadnji lonac?

Najradije bi stavio ragazzon. Ne znam koje su varijante, pošto iza se mora vidjeti ispušna cijev/i.
Meni se lonac isto tako poceo ljustiti pa sam na njuskalu nasa supersprint protocni zadnji lonac s kojim je motor prodisao, u kabini se ne cuje a i skroz je tih, s obzirom da je protocni, sto mi pase.

Na vilicama mi je potrebno promjeniti selene a zadnji nosac motora je za zamjenu isto.
Kako sam prije godinu dana nepaznjom udario u rubnik s punim smotanim  volanom u desno letva je dobila lagani luft. I na Fiat servisu mi traze 4,5k kn za letvu i izmjenu s centriranjem trapa. Sad je na satu 150k km.

Eto 8)

natipkano tapatalkom na jednom

156 sp1 rosso

Meni se isto oljuÅ¡tio i sve je lupkalo. Sad sam sa drotom  povezao ,pa se ne čuje. Uglavnom dobio sam preporuku staviti komplet na 74mm i mali zadnji lonac. Ne čuje se niÅ¡ta pretjerano.http://www.italo-tuning.de/csc-rear-silencer-2x-80mm-round-9-p-1623.html  I ovo sam gledao za sport model mora biti da neko krivo ne kupi........ ali za tu lovu se komplet od početka do kraja složi u Sv. Nedelji.
....i tata bi sine...

get

@Puntigamer ja sam rekao da mi provjere nosače motora, ali su rekli da je to ok iako u leru imam malu vibraciju na suvozačevom retrovizoru kada je uključena klima. Prvi pod sumnjom mi je onaj nosač kod rashladne, ali vidim da svima vama ustvari odlazi onaj donji. Da li si imao neke vidljive simptome vezano za nosač?

I daj poslikaj svoj lonac i završetak. I koliko novsca?

@156 sp1 rosso misliš kod lastovčića?

Mike20

Za donji nosač osjetiš veći hod motora kad pritisneš gas i odmah pustiš, a vibracije ti možda više prenosi nosač motora koji je ispod akumulatora.

156 sp1 rosso

Citat: get  u 15 Kolovoz 2015, 06:50:10
@Puntigamer ja sam rekao da mi provjere nosače motora, ali su rekli da je to ok iako u leru imam malu vibraciju na suvozačevom retrovizoru kada je uključena klima. Prvi pod sumnjom mi je onaj nosač kod rashladne, ali vidim da svima vama ustvari odlazi onaj donji. Da li si imao neke vidljive simptome vezano za nosač?

I daj poslikaj svoj lonac i završetak. I koliko novsca?

@156 sp1 rosso misliš kod lastovčića?


Da. Zadnji protočni  lonac sa dvije cijev unutra 60mm ili 70mm. To bi značilo dublji zvuk. Prenosim savjete koje dobivam od fiatuno. On mi je već prije preporuke davao za neke aute i sve mi je dobro preporučio. Rekao mi je cijev 74mm i zadnji mali protočni kakav sam iznad opisao. Kaže uopće nije glasan unutra . Jedino kad se full ganjaÅ¡ onda se vani čuje odlično. Moram ga pitati nije mi joÅ¡ jasno od kud je mislio tu 74mm cijev. Ne kužim te stvari baÅ¡ , ne znam ostaje li meÄ'ulonac neki .katalizator ili? Kad mi kaže javim ......mislim da budem probao tak složiti ak nema nekih ludih filtera koje treba kompjuterski isključivati ili ne znam Å¡to. Zanemarite ak gluposti bubam.

......ma evo da ga citiram,valjda je to ok :/

74mm od pocetka do kraja jedan mali protocni lonac
to ti je nekih  2000-2500kn kod laste
ovisi kakav nastavak hoces
auto se ne cuje uopce unutra kad se vozis normalno
vani urla kad divljas a unutra lijepo podnosljivo
10ks je razlika s aupuhom

.....Da i iza protočni lonac sa dva nastavka cut će se super  ako želiÅ¡ dublji zvuk stavi Å¡ire cijevi kroz lonac 2x60 ili 70
....i tata bi sine...

Puntigamer

Citat: get  u 15 Kolovoz 2015, 06:50:10
@Puntigamer ja sam rekao da mi provjere nosače motora, ali su rekli da je to ok iako u leru imam malu vibraciju na suvozačevom retrovizoru kada je uključena klima. Prvi pod sumnjom mi je onaj nosač kod rashladne, ali vidim da svima vama ustvari odlazi onaj donji. Da li si imao neke vidljive simptome vezano za nosač?

I daj poslikaj svoj lonac i završetak. I koliko novsca?

@156 sp1 rosso misliš kod lastovčića?
Nisam nista primjetio u vezi nosaca motora, mehanicar je sve redom provjeravao pa je vidio da je nosac za zamjenu.

Evo par fotki Supersprinta













Moze se primjetiti da je vanjska ispusna cijev kraca od unutrasnje tako da prati zakrivljenost branika, i u odnosu na originalni lonac imaju istu najdonju tocku.

natipkano tapatalkom na jednom


AntonioK

koja je razlika izmeÄ'u protočnog i običnog lonca?
Da li je protočni isto ispunjen staklenom vunom radi prigušenja zvuka ili ne?
2 PITANJA :neznam:

get

@Puntigamer
Tvoj nema perforaciju kao na sport modelu.
Koja cijena je ovog ispuha? I tko prodaje to? Jel to tipski? Možeš i na pm poslati link sa njuskala.



Puntigamer

Citat: get  u 16 Kolovoz 2015, 09:47:56
@Puntigamer
Tvoj nema perforaciju kao na sport modelu.
Koja cijena je ovog ispuha? I tko prodaje to? Jel to tipski? Možeš i na pm poslati link sa njuskala.
Oglas za lonac je bila tu na forumu, kod lika je bio na Stilu tako da skroz pase na Brava, samo sam dao napraviti novi prihvat na srednju cijev, tako mogu sam vratiti stari lonac. Lonac me ukupno izasao cca 500kn 8)
Citat: AntonioK  u 15 Kolovoz 2015, 21:18:39
koja je razlika izmeÄ'u protočnog i običnog lonca?
Da li je protočni isto ispunjen staklenom vunom radi prigušenja zvuka ili ne?
2 PITANJA :neznam:
Protocni nema pregrada vec samo perforirane cijevi u loncu i oblozen je vunom. Pokusat cu snimiti video da cujete, bitno mi je da onaj koji sjedi iza ne cuje brujanje a opet motor lakse dise. Na visim okretajima u voznji ima fini reski zvuk.


natipkano tapatalkom na jednom


marloz

lijepo izgleda ... a još i p dobroj cijeni ;)

get

Zanima me što se dešava sa vodom kod ovih "sportskih lonaca".
Recimo, original ima zavinutu cijev preko lonca, dok ovi drugi imaju direktan ulaz u lonac

original


supersprint




I kad smo već kod toga, jel netko naletio na ovaj donji dio branika od karbona

https://www.youtube.com/watch?v=ay1BImjmbEU

to mi se baÅ¡ sviÄ'a


Bokyyy

Å teta Å¡to MultiJet nikada neće imati ovakav zvuk, ne znam kakav auspuh da mu staviÅ¡  :/  :(
Once Fiat, Always Fiat!

AntonioK

#494
Citat: get  u 17 Kolovoz 2015, 20:47:13
Zanima me što se dešava sa vodom kod ovih "sportskih lonaca".
Recimo, original ima zavinutu cijev preko lonca, dok ovi drugi imaju direktan ulaz u lonac

original


supersprint

ovaj orginal lonac od supersprinta košta oko 600 eurića zakrivljena mu je cijev valjda baš zbog te vode ,a onaj valjda pljune vodu vani kad daš gas :D




I kad smo već kod toga, jel netko naletio na ovaj donji dio branika od karbona

https://www.youtube.com/watch?v=ay1BImjmbEU

to mi se baÅ¡ sviÄ'a

evo tu imaš samo sam navučeš 4D black carbon
http://www.ebay.co.uk/itm/FIAT-BRAVO-VERO-KIT-BODYKIT-/350368495466?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item519396f76a