Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

gokiSP

Svakim poliranjem si korak bliže ljuscenju laka. Isto tako, veliku ulogu igra na koji način se polira, kojim sredstvima i kako se auto pere.  Fiat koristi ppg paletu i to je jedan od boljih proizvoda, ali mana je sto odredene boje s vremenom gube pigment pa ih ljudi forsiraju poliranjem i uniÅ¡te lak. Onda krene prica da em je  počeo matirati, blijediti, a na kraju se i lak oljustio.

Nije to nikakva nauka, ali treba biti "pametan".

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


Mike20

U biti poliranje i je jedno skidanje tankog sloja sa laka, ove grublje paste, glina, suha pranja skidaju tanki sloj da se poravna sa ogrebotinama

156 sp1 rosso

Citat: 156 sp1 rosso  u 14 Kolovoz 2015, 23:42:16
Meni se isto oljuÅ¡tio i sve je lupkalo. Sad sam sa drotom  povezao ,pa se ne čuje. Uglavnom dobio sam preporuku staviti komplet na 74mm i mali zadnji lonac. Ne čuje se niÅ¡ta pretjerano.http://www.italo-tuning.de/csc-rear-silencer-2x-80mm-round-9-p-1623.html  I ovo sam gledao za sport model mora biti da neko krivo ne kupi........ ali za tu lovu se komplet od početka do kraja složi u Sv. Nedelji.

...danas sam bio kod Lastovčića. Protočni lonac sa duplim nastavkom sličnim kao original sport(gotovo isti) pola metra cijevi do ulaza u zadnji lonac. Pri dogovoru sam zamolio da mi naprave da bude dublji zvuk. Nakon što smo upalili auto nije se dobio neki zvuk u odnosu na original. Druga opcija za dobivanje zvuka je bilo skidanje srednjeg lonca i stavljanje cijevi. Rezultat je fenomenalan. Dublji zvuk i nema na autocesti u okretajuma nikakve buke neugodne. Preporuka samo takva. Nikakva pevec tuning ružiona . Idem na more kad se vratim koja slikica i snimka zvuka.
....i tata bi sine...

get


156 sp1 rosso

Citat: get  u 28 Kolovoz 2015, 13:28:01
A o kojem iznosu govorimo?

Sve s poslom 900kn. Mislim da je više nego prihvatljivo. Napomena nije inox. preporuka mi je bila da je ovo jeftinije ništa manje kvalitetno. Inox bi dignuo cijenu 400kn cca.
....i tata bi sine...

get

Ajde kad uloviš vremena poslikaj to malo.

A jesi mogao preseliti nastavak sa originala na ovaj custom?


get


156 sp1 rosso

Citat: get  u 28 Kolovoz 2015, 13:47:31
Ajde kad uloviš vremena poslikaj to malo.

A jesi mogao preseliti nastavak sa originala na ovaj custom?

.....nije se moglo tj. možda se i moglo ,ali ovo je full slično . S tim da sam ga malo više smjestio nego original.
....i tata bi sine...

get

Lonac svakako završi višlje jer vidio si kod originala izlazna cijev ide od prednjeg dijela lonca, zatim iznad lonca pa van.

gokiSP

Citat: Mike20  u 28 Kolovoz 2015, 12:58:26
U biti poliranje i je jedno skidanje tankog sloja sa laka, ove grublje paste, glina, suha pranja skidaju tanki sloj da se poravna sa ogrebotinama
Upravo tako. Problem se može javiti nekad prije nekad kasnije jer u tvornici nema kontrole koliko je gdje lak debel. Zato krov prvi nastrada jer je najviše izložen suncu, a laka je najmanje jer se vrlo lako "razlije" pa na takvim površinama ne pretjeruju.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


marloz

Citat: get  u 26 Kolovoz 2015, 14:30:17
Ne znam, ja za sada nemam problema sa bojom niti lakom.

Eto, to može potvrditi i kolega marloz.
Možda je zeru bolji taj extra lak, koji sam nadoplatio nekih 600â,¬, o odnosu na ostatak metalik.

potvrÄ'ujem ... lak mi je ko novi .. osim na onim dijelovima di me je udarilo ili da sam sam udario :)

Miha.

Kolko vidim na Bravu se guli koža na volanu i ručici mjenjača. Interesira me nakon koliko godina (ili km) se otprilike to podere?

Mike20

Moj 125000km, 2008.g, volan je super, mjenjač i ručna su se poderali

AntonioK

Citat: Miha.  u 17 Listopad 2015, 13:30:34
Kolko vidim na Bravu se guli koža na volanu i ručici mjenjača. Interesira me nakon koliko godina (ili km) se otprilike to podere?

nema ti to veze na koliko km ili godina.Meni je napukla koža na volanu sa live strane 56tis.km je prošao
(još je beba) nego kakve si sriće

franjo-fritz

Loša kvaliteta kože.. Problem na 90% novije generacije automobila općenito
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks