Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danijel044

Pitanjce....
Da li je normalno...da mi se nakon 1800km još nijednom nie uključilo regeneraciju?

Bero

Ako voziš puno autoputa i/ili otvorene ceste onda je normalno jer su to uvjeti rada u kojima se DPF sam pasivno regenerira
Samo boxer bajo moj :)

Puntigamer

Citat: franjo-fritz  u 23 Ožujak 2016, 21:01:02
Usporedba crome i ar 159. Nebo i zemlja.. Sory meni je croma ko grobarski auto. Motorizacija ok, ako je automatik bježi od toga.. Jbg ko voli nek izvoli

Jel postoji neki posebni razlog za bježanje od automatika na Cromi ili je to samo osobni izbor?

natipkano na jednom

marloz

pretpostavljam da misli na to da se automatici na fiat/alfa/lancia modelima nisu pokazali kao jako durabilnim i izdržljivim, a popravci su jako skupiž
progooglaj malo vezano za to pa ćeÅ¡ vidit da ih nisu baÅ¡ ishvalili na testovima  :tippen:

robert_zd

Meni je mehanicar rekao ako mozes izbjegni pri kupnji. A bas sam bio u ZG nasao brava koji izgleda ok ali sa autom. mjenjac.
Ja sam uzeo brava sa manualnim a taj sa autom. mjenjacem stoji na njuskalu vec godinu i pol .Ocito ljudi bjeze od njih

Miha.

Nemogu isključit svjeljenje maglenki. Stavim corner lights off, a maglenke i dalje svjetle kod okretanja volana. :82:

Mike20

Ja niti nemam te opcije, nudi mi samo skroz da isključim maglenke.
Ak si tu opciju stavio na off, nebi trebale svijetliti kod skretanja

danijel044

Ne otvarajte tu bolnu temu  :rofl:

Ni ja nemam te opcije...aaaa tako želim ugasit tu pi****ju...

Mike20

Treba nabaviti "bolje" body kompove, zajedno s ključem za paljenje i stvar riješena

boriggy

Znaci totalna katastrofa!! LJUT SAM KO RIS!!! na onoga ko je postavio ovu uputu online ikad - jer je KRIVAAAAAAA!!!

http://aftersales.fiat.com/eLumData/EN/00/198_BRAVO/00_198_BRAVO_603.81.209_EN_02_09.07_L_LG/00_198_BRAVO_603.81.209_EN_02_09.07_L_LG.pdf

Stranica 228 ovog manuala kaze da za dizelase ide 5w40 ulje, dok u mojoj uputi koju sam dobio uz auto, na skroz drugoj stranici pise 5w30.



Naravno, do sada sam stavljao 5w40 jer kad sam kupovao ulje prvi puta nisam ocekivao ovu glupost, pa nisam isao do auta po njegove upute. Sto mi je sada raditi? Da samo predem na 5w30? Auto ima 54000km, 2010 godina je i vec sam 6 puta mijenjao ulje. Ono, jednom godisnje bez obzira na kilometrazu. Radi se o 1.9 jtdu 88kW.

Auto je bio prije tjedan dana na dijagnostici i zamjeni remenja (zbog godina) i sve je u redu, bez ikakve greske, radi ko vurica btw.



Bero

Dobro, i? Reakcija ti je ko da ti se motor raspao  :D:
Preporuka gradacije ulja ti uvelike ovisi i o klimi, a za naÅ¡a podneblja ako proizvoÄ'ač kaže da može i 5w30 i 5w40 ja osobno bi ostao na 5w40, zbog toga jer je na radnim temperaturama viskoznije, tj "gušče" i samim time postojanije
Samo boxer bajo moj :)

boriggy

Ne znam, totalno sam poludio kad sam vidio dvije razlicite informacije u uputama za isti automobil! Kako je to uopce moguce? Sto nije 5w30 kvalitetnije ulje?

franjo-fritz

As ti razlike 5-30w ili 5-40w.....panika ni zbog čega... Btw ljepo pise u knjizici koje ulje, samo treba procitati...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

boriggy

Bravo za tebe.. Eto, sto drugo reci.. Pa pise na dva razlicita mjesta dvije razlicite informacije, a manual za isti automobil!

Miha.

Dvije vrste knjiga ima :wink: Znači za dizle bez (5w40) i s DPF filterom (5w30). I ja sam fulao :party-smiley-016: Ja ću sad stavit Mobile 1 new life 0w40.