Cijena ugradnje plina

Autor goran86, 05 Listopad 2009, 10:02:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Orbital

Citat: brle  u 11 Veljača 2011, 23:40:06

za 4 cilindra , na flanÄ'u, sve novo do atesta  2000 kn...boca standardna ..


Ovo se fakat isplati.

Devil

Ja nemogu vjerovat da ugradnja na flanÄ'u kod njega doÄ'e 2000 kn. Meni je isteko Atest na bocu i ovaj me traži samo za zamjenu boce 1800 kn,a ovaj mi složi za 2000 cijelu novu instalaciju.

Orbital

Koliko dugo traje atest i koliko košta?

andreiGT

meni je lik na tehničkom besplatno produžio atest koji je trajao do 2012, sad je mislim do 2018.nisam ga niÅ¡ta pitao sve je sam,ja na kraju samo zahvalio kad je rekao da je produžio... možda je bio dobre volje tko zna ,a i auto je bilo bez greÅ¡ke, sve novo od potroÅ¡nih djelova,opran usisan ko novi  :) :)
znači oni to mogu bez da šalju u tursku,meni piše u certifikatu da je boca bila u turskoj na provjeri, a ovjerena u ŠI

autoservis-edo

po novom zakonu ti na tehnickom mogu sami produziti atest boce za jos 5 godina ali samo na bocama koje nisu starije od 5 godina i ako po njihovom vizualnom pregledu boca nije ostecena ili hrdjava,meni je prosle godine istekao prvi atest nakon ugradnje od 5 god i onda jos taj zakon nije bio na snazi pa sam bocu morao vaditi van,nositi ju u pastor na ispitivanje pa onda opet sa svim tim papirima na tehnicki i jos sam moram nabaviti potvrdu od ovalstenog majstora za plin da mi je on vadio i metao bocu u auto jer po zakonu ja to nesmijem raditi....sve u svemu doslo mi je da uopce ne regam auto sa plinom prosle godine...

franjo-fritz

ja sam mislio stavljati plin al kada vidi koliko tu ima problema oko ugradnje ,tehničkog a i popratnih kvarova i sto problema odustao sam
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

autoservis-edo

sva sreca kaj je moja tempra na frgazer pa se ne kavari puno a i kupio sam auto sa plinom tako da su mi to sve olakotne okolnosti

daolic

Citat: brle  u 11 Veljača 2011, 23:40:06
v6, 3.0 , direktno ubrizgavanje , boca rezervni kotač 55 lit, tomasseto sve, isparivač GAS, garancija 2 godine, i lik ti objasni sve živo i ima dijelova ko blata, atest kad hočeš, cijena 5 800 ....

dakle za petaka manje..

bog.jel može tel il adresa od toga tvoga? da se malo raspitam za moju 155-icu

Orbital

Citat: brle  u 11 Veljača 2011, 23:40:06

za 4 cilindra , na flanÄ'u, sve novo do atesta  2000 kn...boca standardna ..

i Å¡to je najbitnije, meni je ugraÄ'ivo na viÅ¡e auta, pedantan do bola... sve apoteka :ok:

ZnaÅ¡ možda koliko bi doÅ¡la ugradnja plina na boxera 1.6 8v od 76 kW i dal ugraÄ'uje plin na boxere?

NikolaST

Citat: Orbital  u 12 Veljača 2011, 13:51:07
Koliko dugo traje atest i koliko košta?

1050 kn i traje ti nekih 25-45 min
assumption is the mother of all fuckups

Orbital

Jel znaš možda dal na plin možeš voziti na kraće relacije ili smiješ voziti tek kad se zagrije auto...
Stalno vozim na relacije do 15 km pa ako ne mogu odmah na plin onda mi se ne isplati.
Prelazim oko 300 km mjesečno.

dino_sk


NikolaST

Citat: Orbital  u 26 Veljača 2011, 17:14:19
Jel znaš možda dal na plin možeš voziti na kraće relacije ili smiješ voziti tek kad se zagrije auto...
Stalno vozim na relacije do 15 km pa ako ne mogu odmah na plin onda mi se ne isplati.
Prelazim oko 300 km mjesečno.
po ovom tvom Å¡turom objaÅ¡njenju, koliko vidim, plin ti nije na flandju. Kad već prelaziÅ¡ tako kratke relacije, moj savjet ti je da auto držiÅ¡ upaljeno (zimi) u leru nekih 5 min prije nego kreneÅ¡. Tako ćeÅ¡ barem uÅ¡tedjeti na benzinu, jer zavisi od auta, meni se zna desit da preÄ'em 10 km dok se dovoljno ne zagrije pa da prebaci automatika na plin. A ovo Å¡ta pitaÅ¡ jel smijeÅ¡ vozit na kraće relacije, moj ti je odgovor:

Citat: dino_sk  u 26 Veljača 2011, 18:05:22
reci da se zajebavas ;)
assumption is the mother of all fuckups

Orbital

U meÄ'uvremenu sam saznao da ako se radi o sistemu na flanÄ'ru da se mogu voziti na kratke relacije odmah na plinu, a ako se radi na direkciju (sekvencijalno) onda moram čekati da se auto popne na radnu temperaturu.

Jel se taj sistem na flanÄ'ru za 2000 kn može atestirati? Na drugom forumu su mi rekli da to nitko neće htjeti atestirati.

NikolaST

ma na kom to "pametnom" forumu?
assumption is the mother of all fuckups