Mk2 1.2 8v -plin

Autor kogasto, 09 Veljača 2012, 20:35:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kogasto

znači 7200 kn me je koštalo sve skupa

cicili

7200 + atest + tehnicki ili kako to ide to me zanima?

iwex


goodye

pozz
nakon kraceg razmisljanja  ;D odlucio sam se za plin
E sada, posto nisam na ti sa autima, pitam okolo i informiram se. Odlucio sam na ovaj digitalni sistem, znaci svaka dizna poseban dovod, kazu mi frendovi koji znaju da je puno bolje.

Koliko je isplativo i koliko gubi na snazi. Iako mislim da ce se meni isplatiti, jer ja svaki dan na posao vozim 43 km u jednom smjeru.

Posto sam iz BiH ovdje cu ugraditi, zvao sam u Sarajevo (Auto-Simanic) i lik mi je rekao 1150 KM (4500 kn). U ljubuskom znam da je preko 2000 KM jos uvijek, tako da bi mi se isplatilo provozati se.
Jel' imate koga za preporuciti? Jel znate kako ovi, gore spomenuti, rade? Jer kad bih vec ugradivao, onda bih radio da valja.

zvrk

Ja ti jedino mogu reći da će ti se sigurno isplatiti jer kolega zzip vozi punta 1.2 na plin i njemu troši oko 40kn (7-8 lit.) na 100km u gradu, a na otvorenoj cesti još i manje...(oko 6 lit.)

Ja nisam osjetio pad snage kad sam vozio taj punto...

kogasto

meni u tom puntiću radi izvrsno, a što se tiče snage ja ne osjetim razliku

don_jaman

Citat: goodye  u 09 Ožujak 2012, 08:34:42
pozz
nakon kraceg razmisljanja  ;D odlucio sam se za plin
E sada, posto nisam na ti sa autima, pitam okolo i informiram se. Odlucio sam na ovaj digitalni sistem, znaci svaka dizna poseban dovod, kazu mi frendovi koji znaju da je puno bolje.

Koliko je isplativo i koliko gubi na snazi. Iako mislim da ce se meni isplatiti, jer ja svaki dan na posao vozim 43 km u jednom smjeru.

Posto sam iz BiH ovdje cu ugraditi, zvao sam u Sarajevo (Auto-Simanic) i lik mi je rekao 1150 KM (4500 kn). U ljubuskom znam da je preko 2000 KM jos uvijek, tako da bi mi se isplatilo provozati se.
Jel' imate koga za preporuciti? Jel znate kako ovi, gore spomenuti, rade? Jer kad bih vec ugradivao, onda bih radio da valja.

Pozdrav,

ja sam radio kod Ede u Čajdrašu - Zenica i uzeo mi je 950KM. Trazi na netu plin promet ili autoplin zenica i to je to.

zvrk

po meni....punto 1.2 8v mkII sa lpg je pravo recesijsko vozilo.
ide dovoljno, troši k'o upaljač
dijelovi dostupni na kiosku, a jeftini k'o za skuter
prostora ima dovoljno, idealan za grad a može slobodno i na duži put
pouzdan, malo se kvari, jeftine gume, lijepog izgleda...

neznam jel postoji koji drugi auto na tržištu koji zadovoljava sve ove uvjete :)

goodye

don_jaman
reci mi molim te kako je odradio i jesi li zadovoljan? Dobijes papire za atest i ostalo...

don_jaman

Iskreno, prezadovoljan sam. Potrošnja oko 5,7l sada preko zime. Uopce se ne osjeti neki pad snage, auto mirnije radi, ma sve odlicno.

Dobio sam sve papire za atest, ali nisam ga jos uradio. Planiram tamo negdje na ljeto.

goodye

Vecer, evo me iz Zenice
Ugradio sam plin.  :dance:
Na prvu, stvarno finije radi, osjeti se na snazi, oslabljen je, iako bilo nas je 4 u autu, pa se moralo osjetiti. Cini se da je kvalitetno uradeno, jer isao sam 150 kmh sa 4 osobe u autu.
Samo jos nisam siguran koliko uzima, po nekoj na pamet racunici sam dobio 7,5 litara, sto mi je malo puno, ali ujutro kad ustanem sracunat cu to malo bolje, sada sam preumoran.
Nadam se dobroj voznji..
sada odo  :zzz:

markohemarko

Reci im da kada buÅ¡e tu plastičnu granu za plin, da ju skinu dolje sa motora i naprave kako to spada, a ne da ju buÅ¡e dok je na motoru  (to im je običaj), pa kada to slože, na prvom paljenju poshauga plastiku u cilindre. Očekuj za neko duže vrijeme zamjenu pumpu goriva..

goodye

Citat: markohemarko  u 13 Ožujak 2012, 21:59:13
Očekuj za neko duže vrijeme zamjenu pumpu goriva..
Kako mislis?

cicili

Citat: markohemarko  u 13 Ožujak 2012, 21:59:13
Očekuj za neko duže vrijeme zamjenu pumpu goriva..

zasto bi? pozeljno bi bilo da u rezervaru ima preko pola benzina i nema straha... inace pumpa se hladi benzinom i ako ga je malo, sto je obicaj kod ljudi koji voze na plin, zna crknut jer se ne hladi dovoljno. pogotovo kad se ide na duza putovanja pobrinut se da je rezervar benzina preko pola..

goodye

Ostao je na pola, ali budem usuo jok koji litar :)

@don_jaman
Da upitam ako slucajno znas, na onom mjeracu imam 5 svjetala, ali 4 mi rade. Znas li za onaj prvi, jel se on pali kad nema plina ili je uvijek ugasen, ako ne, zasto je tu?