T-Jet Motorno ulje

Autor Puntigamer, 30 Studeni 2014, 13:22:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Multijet


Nije za t-jeta ali je za m-jeta😋
Mislim da ih se isplati nazvati, imaju dostavu
0989739290

Puntigamer

77kn i u originalnoj ambalaži?
Uskoro mi ide izmjena ulja al bi svejedno ovi puta stavio Castrolovo ulje, da vidim hoće li biti kakve razlike u potrošnji ulja.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk


Multijet








Evo,zadnja izmjena,od 2litre sam bacio ambalažu
0989739290

156 sp1 rosso

Citat: Puntigamer  u 01 Lipanj 2017, 06:55:45
77kn i u originalnoj ambalaži?
Uskoro mi ide izmjena ulja al bi svejedno ovi puta stavio Castrolovo ulje, da vidim hoće :ok: li biti kakve razlike u potrošnji ulja.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
Stiglo ulje u firmu.Kaze kolega 2l limenka i 1l u plastici. k.p.e multiair...valjda je to to :ok1: 3litre 230kn.
....i tata bi sine...

AntonioK

Citat: 156 sp1 rosso  u 01 Lipanj 2017, 12:04:03
   Stiglo ulje u firmu.Kaze kolega 2l limenka i 1l u plastici. k.p.e multiair...valjda je to to :ok1: 3litre 230kn.
...a di si prije bija

skrooz

Netko probao seleniu racing umjesto kpe?
Kolika vam je potrosnja ulja sa kpe?

Mike20

Zašto Racing koji uopće ne odgovara za taj motor po specifikacijama, vjerojatno se ne ide niš dogodilo osim štektanja motora na hladno i zaštopanog katalizatora.

Kaj ti je počeo ulje trošiti?
Meni i Selenie i Castrola troši isto, 2-3 deci na12000- 13000km na koliko ulje mijenjam.

Stilo M

Zasto bi Racing zastopo katalizator?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20

Ulja sa C3 oznakom imaju manje pepela ako sam to dobro skužio, Znači čista ekologija vezana uz katalizator
K.P.E. je C3, Castrol isto, Racing nije

156 sp1 rosso

Citat: skrooz  u 01 Lipanj 2017, 14:52:15
Netko probao seleniu racing umjesto kpe?
Kolika vam je potrosnja ulja sa kpe?
2-3 dl. 10000km
....i tata bi sine...

topolino

Ako motor sa potrosnjom od 1l na 1000km nepostopa katalizator sa 10w40 polusintetikom, a cat je od 300 celija. Onda ni koji dec na toliku kilometrazu sa C3 uljem je malo vjerojatno uzrok.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Ti pričaš o autu tehnologije bar 10 godina starije od t-jeta ili?

Ok, t-jet je u biti "kovani" fire motor, nikakva svemirska tehnologija, al da je malo napredniji od 1.2 8v motora iz 1998, to je

topolino

Nije bitno i da je od late motor, sastav ispusnih plinova je vise manje isti. Sada kako moze postopati katalizator sa "losim" uljem , ako stariji motori mogu trositi toliko ulja i katalizatoru nebude nista. Jedino sto po meni bi "moglo" biti da cat ima npr. 600 celija po mm2 i manje dimenzije od starijih motora pa su rupe fizicki manje i moglo bi doci do stopanja sa neizgorenim mineralima u ulju (pepelom i sljakom). Ako je tako onda je vise problem cesta voznja sa hladnim motorom i "eco" voznja nego u samom ulju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Sad smo doÅ¡li do toga da u t-jeta može i Comma ulje 10w40 po 15kn litra, slično je jako Racingu koji je isto 10w ali 60  :haha7:

topolino

Zezas bez razloga  :P:
Kvalitetno ulje je uvjek bolje od nekog low end ulja, ali da bas treba neko ultra super ulje koje je cisto kao papin tur sumnjam bas.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: