Novi Bravo - NEDOSTACI tj. GREÅ KE

Autor 2xMAR, 04 Srpanj 2008, 23:46:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

get


SEB

Citat: get  u 19 Siječanj 2016, 10:28:06
Å to iza postoje spone?! blaaahhh
ne postoje nego te nisam skužio da pričaš o zadnjem kraju
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

punto1976

mislim da ti ne bi trebalo niÅ¡ta dobit lufta na stražnjem ovjesu tak brzo, iznenaÄ'ujuće koliko sam gledao dobro je ovjes posložen, jedino veliki seleni najprije odu. To je slučaju ako auto nije oÅ¡tećen ili lupljen negdje onda da.
Meni isto povremeno nešto lupi, mislim da je zadnja daska koja je potrgana na jednioj strani pa ne sjedi kak treba.
Uglavno se moraš pozabavit time.

AntonioK

Citat: robert_zd  u 19 Siječanj 2016, 01:04:47
Da se ubacim malo na ovu temu. Evo ovaj bravo je malo vise od godinu dana u mene i nemam skoro nista zamjerki. Nego sad me jedna stvar lagano kopka.  :hm: Svakodnevno,voznjom po nasim cestama iz predjela portapaka cujem zvuk kao da nesto lupne, znam sirok pojam. Kao da kucnes po Å¡asiji, ili kao da nesto lupne po blatobranu u voznji. Cujem kad smanjim skroz radio, voznja do 50km/h, nekad preko lezeceg, nekad preko rupa, sasvim random, nekad uopce ne cujem nista a ista ruta. Misljenje? Mehanika ili mozda one obloge (plastike) ispod blatobrana?

da li ti lupne odozada kad malo jače zakočiš?

robert_zd

Evo bas na selu pa provjerio auspuh, ne lupka nista. Na dasku sam ljepio jos spuzvicu sa strana tako da mislim da nije al skinut cu pa vozit bez nje malo. Provjerio sam oplatu ispod blatobrana i one plasticne kopce drze ali oplata moze malo setat, ima lufta, ljeva strana je cak naslonjena na dio amortizera, tuckanjem prstima ima slican zvuk kao u voznji. Kako se skidaju kopce te, sve doli pa montirat opet?

SEB

Citat: robert_zd  u 19 Siječanj 2016, 14:23:10
Evo bas na selu pa provjerio auspuh, ne lupka nista. Na dasku sam ljepio jos spuzvicu sa strana tako da mislim da nije al skinut cu pa vozit bez nje malo. Provjerio sam oplatu ispod blatobrana i one plasticne kopce drze ali oplata moze malo setat, ima lufta, ljeva strana je cak naslonjena na dio amortizera, tuckanjem prstima ima slican zvuk kao u voznji. Kako se skidaju kopce te, sve doli pa montirat opet?
da ako ti ne pukne
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

robert_zd

#411
Evo krenuo skidat oplatu i nemos odvidat vide. Otisa kod mehanicara i kaze mi on zasto skidas i ja mu opisem problem. Kaze on kape amortizera. Problem kod brava i alfe 147 da i stavim nove nakon 10 - 15 t km opet se javlja isti zvuk. Iskustva?

Svejedno sam skinuo obje oplate iza i sad vozit tako par dana da vidim (čujem) promjenu.
Jednostavno se skidaju.Pukla mi je samo jedna plastična kopča :)

punto1976

Takav je problem imao imoj kum na Grandeu, počelo nešto lupkat otraga preko neravnina i sve smo pregledali i bio kod Obada i nisu ništa našli. Onda opet jedan dan gledam u amortizer kad ono zaštitna plastika i ona spužva pale dole na amortizer, a ja dignem do kraja gore ono klizne na po amortizeru dolje i lupne. Privremeno sam namotao nešto najviše što sam mogao oko amortizera da ne može kliznut i ono ništa više ne lupka, a druga strana ko nova.

punto1976

Baš sam pogledao Bravo nema takve amortizere tak da ne vjerujem da je oko toga nešto.

get

Fakat ima spone iza Bravo



Koja je uloga spone na zadnjem ovjesu?

get

Citat: robert_zd  u 20 Siječanj 2016, 15:11:55
Evo krenuo skidat oplatu i nemos odvidat vide. Otisa kod mehanicara i kaze mi on zasto skidas i ja mu opisem problem. Kaze on kape amortizera. Problem kod brava i alfe 147 da i stavim nove nakon 10 - 15 t km opet se javlja isti zvuk. Iskustva?

Svejedno sam skinuo obje oplate iza i sad vozit tako par dana da vidim (čujem) promjenu.
Jednostavno se skidaju.Pukla mi je samo jedna plastična kopča :)

Misliš na ovu kopču pod brojem dva?




SEB

Citat: get  u 21 Siječanj 2016, 08:24:54
Fakat ima spone iza Bravo



Koja je uloga spone na zadnjem ovjesu?
malo sam te sjbo...čitam Bravo a u glavi mi Stilo cjelo vrijeme  :facepalm:
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

robert_zd

Citat: get  u 21 Siječanj 2016, 08:29:29
Misliš na ovu kopču pod brojem dva?



Da ta kopca br 2. plasticna. Nasa sam na ebayu otprilike iste pa sam narucija. Mora biti sve tip top :)
Nego da se vratimo na problem. Sinoc sam se vozio po gradu bez tih oplata ispod i zvuk se i dalje javlja  :kmeee

get

Citat: SEB  u 21 Siječanj 2016, 09:42:15
malo sam te sjbo...čitam Bravo a u glavi mi Stilo cjelo vrijeme  :facepalm:

Ja sam zasra sada.

Ovo je zadnji ovjes





Ipak nema, što mi je i logično.


get

Citat: robert_zd  u 21 Siječanj 2016, 10:32:32
Da ta kopca br 2. plasticna. Nasa sam na ebayu otprilike iste pa sam narucija. Mora biti sve tip top :)
Nego da se vratimo na problem. Sinoc sam se vozio po gradu bez tih oplata ispod i zvuk se i dalje javlja  :kmeee

ovo je part num

46842097

te kopče.

Jel taj zvuk više gumeni ili metalni?