Novi Bravo-Klima uredjaj, problem

Autor Nenad Dj, 04 Svibanj 2012, 18:42:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Mike20

Ja ih nisam popravljao, samo rastavio da vidim kak to izgleda. Fala bogu, dosad samo jedna puknuta plastika motorića vjetrobrana i recirkulacije

punto1976

zato one rumunjske slike ne znače ništa jer sam ih ja odavno pogledao i kupio te potenciometre i nisam ništa napravio s njima jer je to nemoguće jednostavno složit iz više razloga, a jedan vidljiv razlog je da pogledaš razliku (fizičku) u ta dva potenciometra i nemaju ni malo sličnosti da bi se zamjenili samo tako.
a pošto nisam sve motoriće izvadio i rastavio vjerujem da samo dva imaju te potenciometre, i to za mješanje temperature za lijevu i desnu stranu.

Mike20

Ok onda. Ak što crkne, odeš u servis da ti zamijene, platiš i ne zamaraš se detaljima

punto1976

 je, nemoj sad ljudima koji si hoće (pitanje je da li će moći) neÅ¡to sami popravit reći da odu u servis i plate.
Iako i oni u servisu moraju od nečeg živjet  :ok1:

Mike20

Ja sam našao na netu da se potenciometri mogu zamijeniti.
Rekoh da to nisam radio.
Rekao si da se to ne može napraviti.
Onda jedino preostaje kupiti novi motorić za 500kn i ugraditi u servisu.
Ne preporučam nikome da nešto radi ako u tome nije bar malo iskusan

punto1976

ali na onoj slici se ne vidi kako ih je zamjenio već samo stavio ovaj piher na originalni i kako bi to kao trebalo izgledat. ali da ih se ide zamjenit treba puno živaca da se posloži jer baš nisu 100% kompatibilni, i treba kučište bušit i rezat i još svašta tak da sam nakon sat vremena odustao i vratio stari koji sam poćistio na jednu foru što mi je kolega savjetovao i sad radi preko godinu dana bez problema.
I meni su pukli kao i većini gornji od vjetrobranskog stakla i recirkulacije, a ovaj desni (na sreću) me je povremeno zezao jer je hladno po zimi ostalo puhat.

Mike20

Naručio sam te potenciometre u Conradu jer me zanima.
ALi nema niti jedan krepani rabljeni motorić za probati.

Da, u biti čim plastika motorića pukne, to znači da je vjerojatno potenciometar gotov u njemu, jer si ne može odrediti krajnje položaje pa ga previše zavrti

punto1976

meni nije pukla plastika na ovom za mišung nego samo nije htio prebacit u položaj da puše toplo.
plastike su mi pukle na ova druga dva koji nemaju potove.

Tom

Nakon kaj sam pročital sve 43 stranice, oči su mi skoro ispale van.
Te motoriće za regulaciju... ima automatska i ručna klima ili samo automatska?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

punto1976

automatska
znači nisi pazio kad si čitao

gokiSP

Kako se ta auto klima "resetira"?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


punto1976

imaš negdje prije u postovima detaljno

Mike20

Citat: punto1976  u 16 Listopad 2018, 13:43:18
meni nije pukla plastika na ovom za mišung nego samo nije htio prebacit u položaj da puše toplo.
plastike su mi pukle na ova druga dva koji nemaju potove.

Ahaaaaa, sad mi je jasnije.

MADmax23

ima tko tocne podatke tog famoznog potenciometra