Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Botka

bok svima!!!
evo prije dva tjedna sam kupio polovnog Brava 1.9 JTD 120, 2008 g sa prijeÄ'enih 43.000 km, oduÅ¡evljen sam sa tim autom, prije sam vozio 307-icu i na dužim putovanjima sam izlazio sav ukoćen dok kod Brava nemam taj osječaj puno viÅ¡e mi odgovara nego francuz.
Sa performansama sam i više nego zadovoljan pošto imam 4-vero članu obitelj, auto je obiteljski, a kada treba potegnuti onda odradi super. U dva tjedna sam napravio 2000 km i jednostavno me vesli svaki ponovni ulazak u auto.
Za sad sve najbolje i svakome bih preporučio taj auto.
;D ;D ;D

andy85

#61
jucer se na brojcaniku okrenulo 70000 u mom bravicu... :drive:
pa da napisem par recenica o tome kaki su dojmovi...

u prvom mjesecu bude star 4 godine

prosječna potrošnja -7,3
najniža  - 5,5
najviÅ¡a  - 8,5

kvarova do sad nije bilo, ali sam ove godine moral zamjeniti desnu kuglu jer sam pogodil rupu na cesti...
promjenio sam jedne ljetne gume nakon 55tkm (3 godine) i stavio 225/40 R18, od ostalih stvari promjenio sam jednom sva 3 brisača za staklo i 2 seta žarulja za kratko svijetlo.

od negativnih stvari bi spomenul - CVRČCI u unutrašnjosti koji su se javili prije odprilike 1 godine... nije sad da škripa stalno alikod vecih neravnina ili kod neravnina u zavojima na vecim brzinama i to je ono štp najviše zamjeram, na koži na volanu s lijeve strane gdje najčešće držim ruku se vide naznake da bi mogla puknuti, dok je koža na mjenjaču več puknula i ruli se dolje...tu bi mogel i napisati i još par stvari koje više manje svi navode kad govore o manama novog brava...sitna lupkanja, zapinjanja i tako ali na to sam naviknut pa više ni ne primječujem tak jako :)

prednosti...hm...dizajn :) izvana i iznutra...za mene još uvjek jedan od najljepših auti te klase...
motor - 1,4 120 konja, dobro vuču (ponekad poželim da ima 10-15 konja više) iz niskih okretaja što omugucava vožnju na oko 1500-2000 okretaja...potrošnja s obzirom na gume nije prevelika, čak i kad je auto pun motor ljepo vuče i neosječa se tolko da je auto pun!

servisi su bili svakih 15 tkm, zamjena ulja i filtera a na 30 i 60 tkm zamjenjene su i svijećice...
meznam kaj da još napišem, sve u svemu ja sam zadovoljan s njime...i da se mogu vratiti natrag te 4 godine kolko ga imam - da kupil bi ga svejedno, ali jedino kaj bi promjenil je da bi uzel dizel :)


:ok:

Tony

Zasto se tako cesto moraju mjenjati svijecice? Sta su nikalne?

andy85

Citat: Tony  u 31 Listopad 2011, 07:38:04
Zasto se tako cesto moraju mjenjati svijecice? Sta su nikalne?

tako piše u servisnoj... neznam sad kakve su, ali znam da komad košta oko 150kn, nisam vjeroval da tak puno pa sam provjeraval kod više dučana i svi se vrte oko te cijene, u servisu mi rekli da ti mali turbaki imaju te nekve drugačije svijecice pa su zato tak skupe

get

U servisu su ti 118 ili 120kn. Već smo pisali o tome.

Svječice se mijenjaju zbog TB, tako su oni to zamislili, i to navode kao jako bitno, zbog ispravnog rada motora.

Uglavnom super!

Jedino mi se čini jako puno ovih 55tkm za gume. Pretpostavljam da si stavljao zimske gume, jer moje su na 34tkm i rekao bih da više ni blizu ne drže kao što bi trebale, a mesa još ima. Zimske ne koristim.


gt3

moj ima 52k km i 25 mjeseci :) brzo cu te stici!
kod mene jos nema toliko cvrcaka. nakon drugog servisa kod ovlastenih, sada sam servisiram auto, jer su bezobrazno skupi i nepouzdani. svjecice sam mjenjao na 50k km i stare su na oko bile identicne kao i nove. jos imam originalne gume, s tim da sam sa zimskima napravio cca 8k km, ali uskoro ce biti gotove.

andy85

Samo prve godine nisam imal zimske gume ostalih godina! Oko polovicu voznje je po autoputu ili itvorenoj voznji i to u normalnom tempu bez previse naglih ubrzavanja pa su i gume drzale, a kad sam mjenjal su jos imale 4 mm mesa...

Meni su i CK ovlastenom srevisu racunali 152 po svijecici, sad ga vise ne servisiram u ovlastenom jer je preskupo!!!

get


Isto je i kod nas.

Ali se napominje da se radi servis jednom godišnje pod nekim uvjetima.

Meni se servis ne čini skup, na 30 000km je bio 1500kuna, a od toga je 500 kuna svječice.

Vidjet ćemo kada doÄ'e zamjena remenja . . . koliku satnicu će računati.

E da, jesi akumulator mijenjao?

andy85

Citat: get  u 01 Studeni 2011, 12:33:59

E da, jesi akumulator mijenjao?

Nisam mjenjao, jos uvijek pali is prve! xD

dajno46

Ja imam 95000 km, auto je 2007. Zadovoljan sam s njim, nema nikakvih cvrčaka, servis svakih 10000 km, jedino kaj sam promjenil diskove i pločice, prednje i zadnje, gume prve pirelli trajale 43k km, druge potenza trajale 26k km, sad imam conti sport3 i pri kraju su. . . :(

najmanja potrošnbja 6,3
najveća 9,8
prosjecno 7,5

Ima par nedostataka ali sve u svemu sam prezadovoljan.

Elra

Koliko T-Jet 120 KS troši u većem gradu?

andy85

Citat: Elra  u 05 Prosinac 2011, 10:03:23
Koliko T-Jet 120 KS troši u većem gradu?

8-9 L ako nisi baš teški na gasu...

Elra

Pa to je super, moja Brava 1.6 troši min 10l u Sarajevu kad je hladnije.

hdtv

par dojmova o multiairu sport nakon dva tjedna

vanjski izgled...mislim da tu ne treba previše pisati...18 cola, zatamnjena stakla i xenon dodatno podižu izgled

unutrašnjost...kvalitetni materijali, koža prošivena crvenim koncem na volanu i ručnoj, profilirana sjedala, instrument ploča i ostalo po noći posebno izgleda

vozne osobine...po očekivanju 140 ks se osjeti, dosta duga druga brzina, mjenjač kratkog hoda, ravnomjerna ubrzanja,

potrošnja...zapravo najveća nepoznanica pri kupovini...prvi tjedan oko 12 pa 10...sad je to već na 8,9...isključivo gradske vožnje i sa zimskim gumama...start & stop sustav dovoljno brz pri kretanju ...

predrasude...99 posto ljudi kad bi spomenuo auto, nikad čuli za bravo a pogotovo sport verziju...uz pitanje a zašto baš fiat...loš ili nepostojeći marketing uvoznika, mentalitet naših ljudi ili nešto treće...nije ni bitno

tipka sport...iskreno, mislio sam marketinÅ¡ki trik ili get-ovo pretjerivanje.. meÄ'utim...definitivno se osjeti,bolje ubrzanje, direktniji volan, osmijeh :)...

get

Apsolutno nema nikakvog mog pretjerivanja.

UsporeÄ'ujeÅ¡ multi-air sa t-jet-om, koji sa tipkom sport ima momenta kao tvoj bez (205->230).

Treba vidjeti na koliko se na tvom poveća momemnt, ako se uopće i poveća, baš zbog toga što u startu ima veći moment.