Bravo/a & Marea 1.8 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:43:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

evo ja sam pitao lika iz Citiusa za chiptuning na 1.8 i ne rade...ali se može staviti piggy back elektronika koja koÅ¡ta 400â,¬...

i još jedno pitanje (možda malo glupo ali svejedno...)...dali netko zna dali se negdje u Zagrebu ili Hr može recimo inox premazati sa keramičkim premazom ili nekakvim drugim premazom koji je temperaturno otporan?

solucija sa alu limom mi se čini malo kompliciranom (da zaštitim inox cijev usisa od visokih temperatura koje dolaze od motora tj. da mi se zrak ne zagrijava jer inox dosta navlači vrućinu sa motora pa mi se gubi učinkovitost protočnog usisa...)

nešto sam čitao o tome ali neznam dali se može to kod nas napraviti...

:good:

igor_kravarusic

Citat: zvrk  u 22 Listopad 2009, 20:27:58
evo ja sam pitao lika iz Citiusa za chiptuning na 1.8 i ne rade...ali se može staviti piggy back elektronika koja koÅ¡ta 400â,¬...

znači nebumo čipali      :lol


zvrk

da dignem malo temu iz pepela....  ;D

zanima me dali netko zna Å¡to sve ide pod serijsku opremu GT od 1.8 modela  (talijansko tržiÅ¡te)...

jer ja sam do sad saznao da nemam: ABS, airbag-ove, klima i alarm(dalj.zaključavanje) su naknadno ugraÄ'eni...

od opreme imam samo: servo, elek.pokretane prozore i elek.pokretane i grijane retrovizore, volan i vozački sic podesiv po visini, GT krovni spojler, maglenke i to je to....

ispada da je moj GT slabije opremljen od većine....

Tiho

ja od opreme imam abs, klimu, servo, maglenke, centralno (dalj.sam ja ugradio), elek retrovizore, prozore, volan podesiv, sjedalo podesivo. ne znam zasto nemam retrovizore grijane :( mozda imam..ali ne znam :D :D
Bravo 1.8 16v GT

zvrk

ma mislim da imaš grijane...oni se griju zajedno sa zadnjom šajbom...jedino ti zna puknuti neki vod na grijaču ak si negdje zakačio retrovizorom pa ti šteka...

ja sam bio puko suvozački i od tada mi šteka grijanje na njemu...

tvoj je isto iz ITA uvoz ili...?

Tiho

da iz italije uvezen 2006 godine. ja sam drugi vlasnik u hrv. znači onda i ja imam grijane retrovizore. to jes! :D
Bravo 1.8 16v GT

zvrk

eto vidiš... ;D

dalje...Topka, Getanin, Goran Abarth, Denis46, Podarac, Warcraft, Fugy GT, jel ima joÅ¡ tko getejca...?  :drive:

jasmin kljajic

stavi motor od hgt a i ide ko zvjer hehehehhe :kidam


moj GT-eac je uvezen iz italije 2004e godine ima full osim koze ima alarm abs servo klima podesivost volana sica maglenke ubiti ima dosta opreme i da ima grijace retrovizora

mikeg20

Frend ima 1.8 GT iz 1996 i nema klime, abs-a, suvozačevog jastuka.
Ima samo centralno i podizače

zvrk

haha..taj je onda kao i moj...bit će da su to one prve verzije...tada su još klima i abs i zračni išli vjerojatno samo uz doplatu...

jel GT ima drukčije podvozje ili je isto kao i na brava 1.8, ili bravo GT 1.6 ili bravo GT JTD?

jasmin kljajic

ja brijem da nisu jer drukcije je kod mene na 1 8 gt  od 16 16v  malo mi vise lupaju one na 1.6 sx al nisam ti zicer :flag:

zvrk

i ja isto mislim...frend ima 1.6 16v GT i kad je probao provozati moga, kaže da je puno tvrÄ'i nego njegov...

jasmin kljajic

ma 1 8 gt je bas GT lud ko siba nema boljeg kakav 1.6 16v probo sam ga vozit i puno mi je drukciji po voznim karakteristikama moj poludi nakon 4vorke na obrtaljki hehehehe :yahoo:

a sad ovo za chipanje sam malo razocaran jer sam i ja brio cip bubnut , :haha6: :haha6: :haha6:al sad mu ne gine turbo nema druge hehehehe   skupljaj pareee  ;D

Zoki7466

a neznam bas za ovu usporedbu 1.6 i 1.8.. ili je moj iznimka

meni u petom stupnju prijenosa na cca 55-60km/h - cca 1600 okretaja prilikom dodavanja gasa počinje vuc (toliko da se osjeti na tijelu kako pocinje osjecat  pritisak na sjedalo) i kad dode do 2200-2500 vec jako lijepo se pocinje vrtit i ubrzavat..
a da ne pricam ako se vozim u nizim stupnjevima prijenosa

trazim sad onaj program za iPhone koji daje sve parametre snage i ubrzanja itd..pa cu vidjet sta ce izmjeriti :p

zvrk

ako ga naÄ'eÅ¡...podijeli ga s nama...da i mi isprobamo stanje motora...  ;D

to su već stari motori, i zavisno od održavanja i stanja auta....različite su i preformanse...svejedno bio to 1.6, 1.8 ili 2.0...

pitao sam u vezi ovjesa...jer meni je moj dosta tvrd, a jedan frend u 1.6 GT mi je rekao da je i njemu moj dosta tvrd, dok je drugi koji ima 1.6 sx rekao da je njemu moj mekaniji od njegovog...

e sad, tu može biti stvar i do pohabanih vilica, balans Å¡tangi i općenito stanja ovjesa...ali pitam zato jer sam negdje čuo da oprema GT ima podeÅ¡eniji malo tvrÄ'i ovjes od drugih paketa oprema...

to me zanima, dali se to neko provalio ili ima istine u tome?

ubrzanja me ne zanimaju toliko jer to ima najviše veze sa održavanjem auta...
:good: