Stilo Dnevna Svjetla

Autor luxmaN, 25 Studeni 2015, 16:00:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Iz CVH, naputci kako stanice za teh. pregled moraju raditi

2. Koja je razlika izmeÄ'u dnevnih i kratkih svjetala?

Člankom 22. Pravilnika o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama propisano je koja svjetla moraju biti uključena kada su uključena prednja kratka svjetla. To znači da osim prednjih kratkih svjetala moraju biti uključena prednja i stražnja pozicijska svjetla i svjetlo za osvjetljavanje stražnje registarske pločice.
Člankom 38. Pravilnika o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama, dnevna svjetla s prednje strane vozila smiju biti postavljena samo na motornim vozilima M i N kategorije iz članka 2. ovoga Pravilnika. Smiju se postaviti samo dva dnevna svjetla, bijele boje, vidljiva samo s prednje strane.
Direktiva Vijeća 76/756/EEC koja propisuje homologacijske uvjete za dnevna svjetla, propisuje da, kada su upaljena, na vozilu smiju raditi samo dnevna svjetla.

Dakle, kada se po danu, u prometu na cestama, koriste prednja kratka svjetla, uz njih na vozilu moraju biti upaljena i prednja i stražnja pozicijska svjetla i svjetlo za osvjetljavanje stražnje registarske pločice.
Samo ako je vozilo opremljeno "pravim" dnevnim svjetlima, uz njih na vozilu ne smiju biti upaljena ostala svjetla.

crev1986

Decki proslo je doba neonki koje kakvih svjetala ne radit ciganlook od auta ! A ako bas hocete fucking dnevna svjetla onda napravite kako treba , a ne trpat ko ovaj na Stilu ispod resetke , rastavite far i tamo stavite napravite to kako treba ! Tko nezna sam to napravit ima tko zna al taj i kosta !
A ne ovo trpaj da svijetli ! Ne radite ciganlook od auta! 
Unakazite auto samo zato sto Vam trebaju dnevna svijetla !

dinko1981

Kao sto je vec receno stilo a i punto 2a imaju maglenke u farovima i to je bogomdano mjesto da se ubace led zarulje (ali normalne boje svjetla) i imate rijesena dnevna svjetla za koja vas nitko nece zezat.

Mike20

Da, smiju se prednje koristiti, za zadnje je kazna.
Maglenke nisu dnevna svjetla, piše ti u ovom članku koji sam stavio od CVH

topolino

po clanku od CVH sva vozila na kojima se tvornicki pale kratka svijetla kada upalis auto njihove vlasnike treba kazniti iskljuciti iz prometa jer im se nepale zadnja svijetla tablice i pozicije. Kod nekih polo i golf VI se pale pozicije
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Ok maglenke nisu dnevna svjetla ali za modele auta kod kojih su u sklopu farova to je idealna pozicija jer nitko nece skuzit da su to zapravo maglenke upaljene i tako u praksi mogu proc pod kratka tj dnevna svjetla, stave se led zarulje koje mijenjaju halogenu i da su bijele boje i nemas sta vise izmisljat. Nema puno takvih auta ali stilo i punto 2a su za to stvoreni.

Mike20

Da, iz daleka vidi se da nešto svijetli, pa bolje i to nego ništa

Citat: topolino  u 28 Studeni 2015, 19:00:13
po clanku od CVH sva vozila na kojima se tvornicki pale kratka svijetla kada upalis auto njihove vlasnike treba kazniti iskljuciti iz prometa jer im se nepale zadnja svijetla tablice i pozicije. Kod nekih polo i golf VI se pale pozicije

Ne obrnuto je, ovo vrijedi samo za dnevna, znači prava dnevna svjetla svijetle samo naprijed, iza ne svijetli ništa dok su ona upaljena

Koliko znam, serijski mora biti i je napravljeno da uz kratka se pale i prednje i stražnje pozicije i osvjetljenje tablica-pa GOlfove 4 sam vozio godinama

crev1986

Maglenka je svjetlo koje se koristi po magli
Parkig svjetlo je svjetlo koje se koristi za parkiranje
Kratko svjetlo je svjetlo koje se koristi po noci kod voznje u kololoni
Dugo svjetlo je svjetlo koje se koristi kod voznje po noci to sve lijepo pise i svo stw ucili na vozackom
Kakvr izmisljotibe imate maglenka ko dnevno svjetlo ????? Onda bi se zvalo dnevno a ne maglenka !!!!!!$

Kad auto izajde iz tvornice da moze radit kako su napravili, tamo rade INJZENJERI koji su skolovani za te stvari a ne pametnjakovic s foruma koje kakvih ! Nas zakon ima dosta rupa i svi mi gledamo kako zaobit cinjenicu ali mogu te i oni na istu fintu y kaznit.!

crev1986

U nasem zakonu noigdje en pise kakvog ovlika svjetla moraju bit , al pise koja boja!  Takodjer diode nebi smjele bit u farovima niti za osvjetljivanje tablicw! Nije tvornicki !

topolino

Masu auta nema dnevna svjetla i pale se tvornicki kratka svjetla bez zadnjih pozicija i svjetla za tablicu cim das kontakt
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

E moj prijatelju s obzirom da zivimo u banana drzavi a ne u npr Kanadi, moramo se snalazit kako znamo i umijemo, kad budemo imali love da kupimo novi auto sa tvornickim led svjetlima koja su predvidjena da rade milijun sati onda ce tvoja izjava biti na mjestu a ovako sirotinja nek mjenja zarulje svaki mjesec jer je takav zakon na bogatom zapadu pa mora biti i kod nas.

crev1986

Sta ima veze i Kanda i sve to moja dnevna svjetla su slikat ci ti nemam  nikakve diode !! Znacu kod mene na Hyundai far ima 2 komore jedna je leca za kratko i dega komora di je dugo svjetlo , e sad ta zarulja valjda ima 2 niti jedna. Svjetla koja rade stalno i slabija  su i druga nit za dugo svjetlo uslikat cu ti ! Tako da pusti ti odakle i sta to isto sta ja imam ima i I40 hyundai!!!!  10 ili 20 kn ti je za zarulju tesko dat ( kaufland) ! Nema vze odakle sam i sta sam i sta vozim ako ke neto tvornicki. To je proslo testiranja

crev1986

Citat: dinko1981  u 28 Studeni 2015, 19:40:08
E moj prijatelju s obzirom da zivimo u banana drzavi a ne u npr Kanadi, moramo se snalazit kako znamo i umijemo, kad budemo imali love da kupimo novi auto sa tvornickim led svjetlima koja su predvidjena da rade milijun sati onda ce tvoja izjava biti na mjestu a ovako sirotinja nek mjenja zarulje svaki mjesec jer je takav zakon na bogatom zapadu pa mora biti i kod nas.

Samo da znas ovdje normalno promjenit zarulju kad pregori odes kod mehe ipromjenis. Ja sam do sad 2 zarulje promjenio i
Nista strasno ovdje su velike oscilacije tempreatura pogotovo po zimi

dinko1981

Ma boli mene kiki za tvoj hyundai i njegova tvornicka svjetla. Ja sam ljudima objasnio kako bezbolno i bez ikakvog utjecaja na sigurnost rijesit dnevna svjetla na odredjenim modelima auta a ako ti to nepase zali se upravi vodovoda

crev1986

Ako te boli sta spominjes  i Kanadui moj auto ja ga nigdje nisam do sad spomenuo? !