Stilo - Vaša potrošnja

Autor Max Abarth, 28 Veljača 2009, 02:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Stilo M

Moj ne laze
1.8 16v na puni rezervar ispada da mi trosi 8.3l  na 100km
Samo mi je u tih 600+km nekad pokaze 8.2,8.1,7.9,8.3 sve zavisi o rezimu voznje
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

alenzg

Jel to prosječna vožnja, gradska, otvorena? Gdje se voziš većinom? Uglavnom, ja sa svojim bi svijeću zapalio na Kamenitim za takav prosjek, pogotovo po zimi...600 km po Zagrebu nemoguća misija meni s jednim tankom postala. Postavlja se pitanje onda koji će mi k... dizel uopće ako 1.8 benzinac toliko realno troši, a stariji je još od mog Multijeta?

Stilo M

Prosjecna
A vozim se saroliko
I grad i autoput i stara cesta i vjeruj mi ne sparam ga
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

franjo-fritz

Opce je potnato a i u vise navrata dokazano da bord comp laze na veliko i Å¡iroko. Ne samo u fiatu nego u svim markama automobila.. Najme najtocniji tj.priblizno istinit je u volva ima naj manja od stupanja
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

danci1993

ja sam svoju potrosnju iznio bas prema tome utoceno - predeno, ni ja se ne obazirem na board, racunam potrosnju svakih 50L nafte i uvijek prodem +/- 800 km, rijetko kad -800 km

alenzg

Citat: danci1993  u 15 Ožujak 2016, 12:15:06
ja sam svoju potrosnju iznio bas prema tome utoceno - predeno, ni ja se ne obazirem na board, racunam potrosnju svakih 50L nafte i uvijek prodem +/- 800 km, rijetko kad -800 km

ÄŒek, jbte, ak dobro vidim na avataru, ti u Vrapču živiÅ¡? Po ovom ispada da se samo na autoputu furaÅ¡, a na naplatnim "transportiraÅ¡" u Vrapče po principu "beam me up, Scotty" i da u grad uopće ne ulaziÅ¡ jer nema j... Å¡anse da ne preÄ'eÅ¡ nikad manje od 800 ako ja ne mogu ni 600 čiste gradske, a mjeÅ¡ovite ne sjećam se da sam preko 650 uspio. A tvorničke brojke tvog od 115 konja se razlikuju od mojih u par deci goriva na 100 km, zanemarivo.

danci1993

a kaj da ti velim, ako oces reci cu da trosi 10l :D
radim dva tjedna ujutro, dva popodne, nekad zapicim do West Gate-a, kratkih relacija u principu nemam bas
kad idem na posao imam 12 km, penjem se svaki put na Slavonsku Aveniju, s tim da je ujutro guzva a popodne idem 70-80 skoro cijelim putem, pa ti vidi :D

Stilo M

Evo jucer napravio nekih 150-160km skoro u komadu..
Stara cesta do Zg-a,pa po Zg-u,semafori,guzva itd i onda na autoput i bilo je prosjek 150kmh
Potrosnja je bila 8.2 na kompu kad sam krenuo, i kad sam se vratio bila je 8.1
Tolko je i potrosio
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

draĹžen

Jesi kad tocio pa gledao potrosnju? Meni komp laze debelo. Oko litre. Pravo mjerilo je pistolj na INI

Stilo M

Citat: dražen  u 21 Ožujak 2016, 09:34:19
Jesi kad tocio pa gledao potrosnju? Meni komp laze debelo. Oko litre. Pravo mjerilo je pistolj na INI
Jesam
1dl. mi preko tankanja fula vise
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

alenzg

Živo me zanima sad kolko bi taj 1.8 tvoj trošio čiste gradske po Zagrebu, uglavnom u špicama ujutro /popodne s posla. Ja sam imao prije ovog Multijeta Stila 1.2 benzinca 80 KS i pio mi je 10 u tim uvjetima. Budući da sam htio jači auto, a da mi ne pije 15 po gradu benzinca atmosferskog velikog uzet nije dolazilo u obzir, pa sam uzeo tog Multijeta...i usrećio se odmah s kvačilom i zamašnjakom. A sad ispada ušteda na gorivu defakto nikakva u odnosu na tog 1.2 benzinca po gradu, nešto tek na otvorenoj cesti se osjeti ali toga nemam puno nažalost u itineraru....

Boxer

1,8 TS 16v 140ks troši 12l čistog zagreba
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

alenzg

Citat: Boxer  u 21 Ožujak 2016, 13:14:00
1,8 TS 16v 140ks troši 12l čistog zagreba

Mislio sam na Stilov 1.8 16v 133KS, ali pretpostavljam da je slična potrošnja

Boxer

alfa troši manje uz iskustva

Poslano iz ludnice

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mairon

1.6 motor nejde ispod 11 po čistom gradu. Špice 12-13, a 1.8 sigurno manje ne troši. Marea koja je lakša nikad ispod 11 litara nije trošila po gradu, motor full bio ispravan. No čim imaš malo avenija u 4. i 5. brzini drastično padne prosjek.