Stilo - Vaša potrošnja

Autor Max Abarth, 28 Veljača 2009, 02:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Bravo

Malo da vratimo temu :)

Bio sam išao neki dan do Bjelovara, tamo po obilaznici a nazad po staroj, po obilaznici sam vozio oko 110 - 120 km/h a po staroj kako gdje, uglavnom oko 70 - 90 km/h.
Vratio sam se s prosječnom potrošnjom 4,6 l. :)

nikola2210

Nakon 8000-9000 km sa 1.9 JTD prosječna potroÅ¡nja je cca 5.2 - 5.3 litra...  :wiii:

dariovu

1.9 JTD 80ks
grad 7.5
puni tank grad oko 700 - 750km do rezerve
autoput 80% zagreb 20%,puni tank preso 1000km prosijek oko 6- 6.5 (autoput ne preko 160 ni ispod 140kmh)

eto nekih podataka sta sam prije neki dan prikupio s tim da imam stila 2mj prvi put na put s njim iso i skroz zadovoljan.

gastra

Imam stila 1.2 16v i na kompu mi već duže i kad poništim pokazuje da je potrošnja 8,7L, sad me zanima kaj to nije malo puno za tu mašinu i koliko je baš komp točan?

Hvala

xindi

težak auto, mala kubikaža ( slab motor ) i većina gradska vožnja + hladnije vrijeme i to je to!  :facepalm:

gastra

Citat: Alien  u 21 Studeni 2009, 12:40:55
1.2 16v

Prosjek 6,3 l


Da sve to štima, al kak je onda Alienu potrošnja 6,3l, a meni 8,7 stalno i po ljetu i po zimi, jel može bit da je komp zaštekal pa bi trebala na dijagnostiku ili kaj, ustvari nije mi ni bitno kaj veli komp, al on fakat troši dosta.

VeX

Citat: gastra  u 09 Prosinac 2011, 13:07:19
Da sve to štima, al kak je onda Alienu potrošnja 6,3l, a meni 8,7 stalno i po ljetu i po zimi, jel može bit da je komp zaštekal pa bi trebala na dijagnostiku ili kaj, ustvari nije mi ni bitno kaj veli komp, al on fakat troši dosta.

Recimo, dok sam još imao Stila JTD potrošnja po gradu Zagrebu kretala se oko 8 - 8.5 l po ljeti, a zimi nešto više. A svi govore kako njihovi JTDovi u stilu troše po litru manje.

Isto je i za Swifta gdje meni on troši po gradu oko 9 a drugima po litru manje.

Očito je problem u meni i mom stilu vožnje. Sad vozim BMW330d koji po gradu troši oko 10l dizla a ljudi se kunu da ta mašina nemre trošit iznad 9 l da očeš.

xindi

Citat: VeX  u 09 Prosinac 2011, 13:43:11
Recimo, dok sam još imao Stila JTD potrošnja po gradu Zagrebu kretala se oko 8 - 8.5 l po ljeti, a zimi nešto više. A svi govore kako njihovi JTDovi u stilu troše po litru manje.

Isto je i za Swifta gdje meni on troši po gradu oko 9 a drugima po litru manje.

Očito je problem u meni i mom stilu vožnje. Sad vozim BMW330d koji po gradu troši oko 10l dizla a ljudi se kunu da ta mašina nemre trošit iznad 9 l da očeš.

hehe, očito da si ti problem, a ne auto!  :rofl :rofl
stilo 85kw po gradu 5.5l normalne vožnje tako da mi nikako nije jasno kako si nabio čak 8.5l, ali neka to ostane tvoja tajna  ;D

VeX

Citat: xindi  u 09 Prosinac 2011, 14:06:12
hehe, očito da si ti problem, a ne auto!  :rofl :rofl
stilo 85kw po gradu 5.5l normalne vožnje tako da mi nikako nije jasno kako si nabio čak 8.5l, ali neka to ostane tvoja tajna  ;D

Ljudi, ne znate vozit.  :rofl
Svakako potrošnja uvelike ovisi o stilu vožnje i gradskim gužvama.

raymo_

Stilo 1.9 mjt 140ps 1340kg
otvorena cesta 3.7 kombinirano 4.3 ljeti
otvorena cesta zimi 4.0 kombinirano 5l stim da ga ne zalim prestizem koliko hocu sada je 4.3 jer sam dosao sa puta.
Gume na autu su 195/65/15 vjerujem da bi druge brojke bile da su vece imam i 17ke..ja sasvim zadovoljan cak stilo od 120ks vise trosi a neporedivo slabije ide ;)
Znam da jos ga nisam imao da sam pitao na forumu koliko on trosi a skoro nitko ga nije imao sad znam i prezadovoljan sam ;)


specam

bas citam komentare o potrosnji.. pa kad vidim da netko napise da mu Stilo 2.4 20 V trosi po gradu 10-11 l.. to ili laze ili ga vozi samo nocu :)
ili voznju gradom smatra voznju obilaznicom :)
a ako stvarno vozi tako da toliko trosi (a to nema treorije), treba mu oduzet Abartha i dat 1.2 motor :-D

STIPE SS

Citat: specam  u 12 Ožujak 2012, 23:18:45
bas citam komentare o potrosnji.. pa kad vidim da netko napise da mu Stilo 2.4 20 V trosi po gradu 10-11 l.. to ili laze ili ga vozi samo nocu :)
ili voznju gradom smatra voznju obilaznicom :)
a ako stvarno vozi tako da toliko trosi (a to nema treorije), treba mu oduzet Abartha i dat 1.2 motor :-D
Ja ga vozim već 5 godina  i prosječna potroÅ¡nja mi je uvjek 10 -11l a kad voziÅ¡ kao penzić  ili kako kažeÅ¡ punto 1.2 onda more i 7 l.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

specam

Citat: STIPE SS  u 13 Ožujak 2012, 08:01:30
Ja ga vozim već 5 godina  i prosječna potroÅ¡nja mi je uvjek 10 -11l a kad voziÅ¡ kao penzić  ili kako kažeÅ¡ punto 1.2 onda more i 7 l.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Stilo 2.4 trosi 7 l kad ide 80 u petoj na tempomatu.. da ga po gradu mozes drzat na 10-11 ne bi fiat u katalog deklarirao potrosnju 13,6.. vozim takav auto od 2001. i razgovarao sam sa 4-5 ljudi u ZG koji ga voze i svi mi kazu slicno, da rtrosi manje od 10 l samo kad stoji u garazi.. al ja ga obozaam i bez obzira na to jer je to stvarno auto kod kojeg tocno znas sta mozes ocekivat i koji reagira upravo onako kako zelim u voznji..

a sad.. neki mi pricaju da je za njih gradska voznja kad idu iz Karlovca u Zagreb po staroj cesti.. jbg, za mene nije.. za mene je kad uletis u centar grada pa od semafora do semafora..

ivand

 :skartoc
...šta se tiče mog stila mogu reć da je prosječna potrošnja 11 l/100km, i to uz normalnu vožnju uglavnom po gradu.
Na otvorenom uz "odmjeren" gas i brzine do 90km/h potrošnja je 6-7 l/100km.
Autoput je pokazao (ako se dobro sjećam) oko 9,5 lit/100 km ali to je izmjereno sa 4 tovara veće mase i pri brzini od oko 130 na sat. :-)

Najveći problem u mom slučaju su kratke relacije, pa pretpostavljam da bi u suprotnom slučaju vjerojatno ova potrošnja od 11 išla na nekih 10 recimo.
MeÄ'utim, ja radim cca 3000-4000 km godiÅ¡nje pa me nije puno briga Å¡ta je potroÅ¡nja velika...

franzi

Netko gore reče 5.5l po gradu, drugi 4l kombinirano za 1.9jtd 140ks... daj se saberite. Vi ste valjda prvi kojima auti troše debelo ispod deklarirane potrošnje.