Stilo - model opreme

Autor Marea Mtuning, 30 Ožujak 2009, 10:43:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

Max Abarth

to svaki abarth ima

a i neke s
pešl verzije kao kod crne mambe

ASR, ESP, ABS, EBD, MSR...

sve mi se lampalo osim ova dva zadnja, jer ako oni ne rade kako treba pale grešku na prva tri

EBD je jako korisna stvar npr kad se na desnoj strai auta nalazi pjeska od posipavanja zimi, a na lijevoj je normalni asfalt

normalno je da će na lijevoj strani bolje kočiti i u slučaju da nema tog sustava auto bi se zanijeo u lijevu stranu

ovako EBD procijeni na koju stranu da da veću silu koćenja, na lijevoj je popusti i uz ostave sustave radi na tome da auto zadrži u istoj putanji

ista stvar se desi ako se nekim slučajem mora kočiti u zavoju

Anton

to sve treba pocupat van, pustit jednu skoljku sic, zavarit kavez, i fiksirat stakla....maknut servo i pustit samo volan ( bez airbaga ) i rucicu mjenjaca   :nje

to bi bio auto, mozda samo pustit lampicu ulja  :super:


neeeego, dosta sale, ISOFIX, kako to izgleda, kako to funkcionira, ja imam baby sjedalicu iza, paaaa ono ne kuzim...... :neznam:

dancy

Citat: aztraliz  u 02 Travanj 2009, 22:02:54
Ma vjerujem da je to u serijskoj opremi za naÅ¡e tržiÅ¡te, to je vjerovatno raÄ'eno za Å¡vabe.... svejedno ja nisam ćuo ni za jedan stilo sa svom tom opremom.

TakoÄ'er da spomenem Å¡to se tiće EBD-a to je joÅ¡ jedan komad elektronike viÅ¡e u stilu koji se najvjerovatnije veže na koćioni sistem i uz svoju prvu dužnost ima i joÅ¡ jednu a to je zaje  ;D (CENSORED)  ;D bvt vlasnika.

Kao i sva ostala elektrifikacija :idea: al nema veze zato obožavam fiat toliko da mogu uz njega položiti diplomski iz elektrifikacije  :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
moj abarth ima svu opremu napisanu gore plus svu dodatnu sto moze biti pa cu ti pokazati jednom

dancy

Citat: Anton  u 03 Travanj 2009, 09:26:35
to sve treba pocupat van, pustit jednu skoljku sic, zavarit kavez, i fiksirat stakla....maknut servo i pustit samo volan ( bez airbaga ) i rucicu mjenjaca   :nje

to bi bio auto, mozda samo pustit lampicu ulja  :super:


neeeego, dosta sale, ISOFIX, kako to izgleda, kako to funkcionira, ja imam baby sjedalicu iza, paaaa ono ne kuzim...... :neznam:

dakle koliko sam mogao naci kaze ovako:


Više od 75% svih autosjedalica koje se postavljaju u vozilo i pričvršćuju uz pomoć pojaseva automobila ne postavljaju se na zadovoljavajući način. Glavni problem kod vezanja autosjedalica pojasevima automobila je postizanje optimalne čvrstoće vezanja. Uz to, postoji i problem nemogućnosti optimalnog postavljanja svih tipova autosjedalica u sve tipove automobila.

Zbog toga su razvijeni novi način za postavljanje autosjedalica u automobil i nova meÄ'unarodna norma ISOFIX (International Standards Organisation's FIX) koja osigurava da proizvoÄ'ači automobila i proizvoÄ'ači autosjedalica budu dobro usklaÄ'eni. Simboli za označavanje autosjedalica ovog standarda autosjedalica prikazani su na slici 1.



Slika 1. Simboli standarda ISOFIX.


Na slici 2. vide se 'ruka' i utor kako ih vide korisnici autosjedalice tipa ISOFIX. Na slici se ne vidi treća točka vezanja - noga ili spona (top tether) za vezanje za sidro iza zadnjeg sjedišta.

Slika 2. Autosjedalica tipa ISOFIX kod postavljanja u automobil.
Upload slika i fotografija

Novim načinom postavljanja autosjedalica u automobil želi se izbjeći koriÅ¡tenje autopojaseva i osigurati da postavljanje autosjedalice i rezultat - stabilnost postavljene autosjedalice - ne ovise o trenutnoj volji, vjeÅ¡tini ili snazi osobe koja postavlja autosjedalicu već da svatko može brzo, samostalno i na optimalan i normom predviÄ'en način postaviti autosjedalicu.
ISOFIX omogućava čvrstu vezu izmeÄ'u autosjedalice i tijela automobila uz pomoć sustava dvaju utora (od kojih svaki sadrže vodilicu i prsten-zakvačku) u tijelu automobila, dvije 'ruke' na autosjedalici (slika 3.) te treće točke vezanja: 'noge' ispred autosjedalice (slika 4.) ili vezanjem sponom za sidro iza zadnjeg sjediÅ¡ta automobila.

Slika 3. Shema osnovnih komponenti ISOFIX sustava vezanja autosjedalica
Upload slika i fotografija


Slika 4. Noga ispred autosjedalice tipa ISOFIX kao treća uporišna točka
<a href="http://www.imagesforme.com/show.php/430436_asisofixnoga.png" target="_blank">Upload slika i fotografija" border="0</a>


Da li su potrebne dvije ili tri točke vezanja?

Autosjedalica tipa ISOFIX, kao i svaka druga autosjedalica, leži na mekom zadnjem sjedištu automobila. Bez te treće točke vezanja autosjedalica ISOFIX ne može do kraja osigurati čvrstoću i stabilnost vezanja s obzirom na naginjanje/rotaciju u smjeru naprijed/nazad koje se može dogoditi u slučaju sudara.

Treba znati da neka vozila omogućavaju postavljanje autosjedalica tipa ISOFIX sa samo dvije točke vezanja (samo dvije 'ruke' u utorima). Takva vozila i autosjedalice su specifični - posebno su prilagoÄ'eni i testirani jedno za drugo. Primjerice, proizvoÄ'ač automobila naručio je od proizvoÄ'ača autosjedalica tipa ISOFIX da naprave autosjedalicu koja će biti optimalno učvršćena u točno odreÄ'enom modelu i tipu vozila sa samo dvije točke vezanja.

Prvi prototipovi ISOFIX autosjedalica predviÄ'ali su četiri točke vezanja, ali ovo je rjeÅ¡enje bilo preglomazno i preskupo, naročito za manje automobile. Zato je razvijena treća točka vezanja/učvršćivanja.

Postavljanje autosjedalice tipa ISOFIX

Ovaj je postupak najbolje i najtočnije opisan u uputama proizvoÄ'ača svake autosjedalice, no općenito je to jednostavan postupak koji se sastoji od svega par koraka:

1. utaknuti 'ruke' autosjedalice u ISOFIX utore automobila i pritisnuti ih kraja sve dok se ne čuje 'klik',

2. podesiti/pričvrstiti treću točku vezanja - nogu ispred sjedalice ili vezati za treću točku vezanja iza zadnjeg sjediÅ¡ta automobila (ako autosjedalica ima predviÄ'enu treću točku vezanja).

Slike 5. prikazuje postupak vezanja kod autosjedalice tipa ISOFIX koja posjeduje sponu iza zadnjeg sjedišta automobila kao treću točku vezanja.


Slika 5. Dva koraka vezanja autosjedalice tipa ISOFIX sa sponom kao trećom točkom vezanja
                        Upload slika i fotografija

nadam se da sam ti uspio pomoci bar malo e sad treba zaviriti u stilo i pogledati jel se to da slozit kako piše gore ;D

Anton

dancy brate  :ok: :ok: :ok:

za ovo imas veeeeliku pivu, pizzu i cevape, na prvom meetu koji bude negdje blizu rijeke  :drink: :njam1


zvat cu te "sensei"  :pero

dancy

Citat: Anton  u 04 Travanj 2009, 19:55:33
dancy brate  :ok: :ok: :ok:

za ovo imas veeeeliku pivu, pizzu i cevape, na prvom meetu koji bude negdje blizu rijeke  :drink: :njam1


zvat cu te "sensei"  :pero

nema problema nadam se da sam pomogao :bravo

eraser

...da ne otvaram novi topic zanima me koji paket opreme ima moj stilo...
Centralno daljinsko zaključavanje, svi podizači stakala su električni kao i retrovizori, klima ručna, city servo, zadnja klupa se može podešavati po dubini i nagibu (zgodno za dugonoge), 6 zračnih jastuka, radio sa RDS-om i CD playerom, 6 zvučnika, ABS. Nema ASR, karavan je, motor 1,9 JTD 2003 godina.

dancy

Citat: eraser  u 09 Travanj 2009, 19:04:49
...da ne otvaram novi topic zanima me koji paket opreme ima moj stilo...
Centralno daljinsko zaključavanje, svi podizači stakala su električni kao i retrovizori, klima ručna, city servo, zadnja klupa se može podešavati po dubini i nagibu (zgodno za dugonoge), 6 zračnih jastuka, radio sa RDS-om i CD playerom, 6 zvučnika, ABS. Nema ASR, karavan je, motor 1,9 JTD 2003 godina.

mislim da je tvoa oprema Dynamic

Adi-g

Mene zanima koja je kod mene oprema,
1,9JTD, Daljinsko zakljucavanje, svi podizaci + retrovizori, automatska klima, city, 6 zracnih jastuka, radio kasetofon, alarm, ABS,ASR,ESP, Parking senzori nazad...2001 godina

jankovic

#24
Htio bih da dodam da najnosnovniji paket opreme nije Active vec Actual. To sam pronasao na jednom italijanskom sajtu sa sve detaljima sta ima. Uglavnom se sjecam da nema nikakav radio u sebi. ;)

I manuelna klima se nalazi u paketu opreme Active. Ja sam kod sebe vidio koji je paket opreme na vratima vozaca kad se skine ona plastika kompletna pa na limu ima naljepnica sa ispisanim modelom auta i motor kao i verzija opreme.

stilista

iako vise ne vozim stila mozda opet dode jedan u dvoriste samo ovaj put puno isplativiji dizel ali serijski bez dodatnih plastika pa ako netko moze pojasnit sto sve znaci ova oprema.....i sto tipka auto pored mjenjaca znaci, da li je to auto hold za kretanje na uzbrdici ili nesto drugo i da li je stilo imao kontrolu pritiska u gumama kao dodatnu opremu i el sklapanje retrovizora?


EDC
ETS
ASD

:)

draĹžen

Pozdrav svima. Kupio sam stilo jtd. 2004 god 85 kw. Dosao iz italije i nemam pojima o njemu. Moze li se preko broja sasije doznati stogod? Ima li itko pristup takvim podatcima?  Imam rucnu klimu i kozni volan. Naslon za ruku i to je uglavnom to. Imamli ASR? nisam uspio proklizati do sad pa mislim da mozda ima.

aquarius017

Vidi lici od mjenjača imaš li tipku ASR. Ako imaš, onda imaš :-)
A za paket opreme vidi na fiat eper
Daj koju sliju...


sent from my HTC


Prijeko

Citat: dražen  u 17 Ožujak 2014, 20:44:15
Pozdrav svima. Kupio sam stilo jtd. 2004 god 85 kw. Dosao iz italije i nemam pojima o njemu. Moze li se preko broja sasije doznati stogod? Ima li itko pristup takvim podatcima?  Imam rucnu klimu i kozni volan. Naslon za ruku i to je uglavnom to. Imamli ASR? nisam uspio proklizati do sad pa mislim da mozda ima.
Ispod volana, kod mjenjača imaš dugmad , kao na OVOJ sliki.
Dakle, piše CITY, to je za uklop-izklop električnog ojačanog servo volana i namijenjen je po mjestu, da lakše manevriraš. pored bi trebao imati taj ASR.
Probaj otvoriti, odnosno zatvoriti električne prozore uz pomoć daljinskog. Dakle, kad odključavaš, odnosno, kad pritisneš za odključavanje na daljinskom ne puštaj ga, čekaj i vidi šta će se desiti. Kontra je sa zaključavanjem - ako ostaviš prozore otvorite.
Nisi napisao koji je auto; troja, petora vrata ili karavan izvedba

draĹžen

Auto je tri vrata. Imam tipku ali na njoj nista ne pise. Moze se stisnuti. Kad drzis zakljucavanje onda se dizu prozori i kontra. Jel to activ oprema? Ima i maglenke