Bravo/a 1.4 12v i 1.2 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:38:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

cupavica lorena

ako se neda pomaknuti znaci da je zavaren za haubu,vjerovatno je matica "ausdrajsana",ako hoces podesiti trn moras prvo nabaviti novu maticu sa kakve razbijene haube,pa izvaditi trn sa svoje na silu i promijeniti maticu,ako to nikada nisi radio niti nemoj pokusavati,odvezi auto nekome tko ti to zna napraviti,da ti napravi za deset minuta i nastela ili ostavi tako kako je
ako nemate hobi,kupite fiat

Vedrane30

Da,imas pravo :)
Ako moze info koje ulje lijevati u taj 1.4 motor,koju marku i gradaciju a da ga ne trosi?
I koliko ulja ide u tu masinu?
Hvala :)

fiat_fan

Citat: Vedrane30  u 24 Studeni 2013, 23:40:29
Da,imas pravo :)
Ako moze info koje ulje lijevati u taj 1.4 motor,koju marku i gradaciju a da ga ne trosi?
I koliko ulja ide u tu masinu?
Hvala :)

Ne znam za druge, ali ja već 17 godina u svoju Bravu stavljam uvijek isto ulje - Selenia 20k (gradacija 10w-40). Nikad ga nije troÅ¡ila viÅ¡e od 2 dcl, s tim da sam do nekih 60tkm ulje  mijenjao svakih 15 tkm, a sad oko 9. To je Fiatovo originalno ulje, i stvarno je dobro. S novim filterom unutra ide 4 litre (možda ostane malo na dnu). Jedini problemčić je cijena ulja, 4 litre oko 320 kn, a nikad ga nigdje nema na akcijama.

Green Punto

Ovako decki, prijatelj treba pomoc sa svojom bravom 1.4 12V 98. zafkrava ga lampica od ulja,  zamjenjene lampice, indikator i provjereni osiguraci, ali lampica ne radi kad dam kontakt. Zna se nekad uplalit ali to je 1:1000 ka hoxe.

covjek ceka registraciju, tako da ce se ukljuciti u raspravu kad mu to rijese, pomozite covjeku ako znate, hvala  :)
Cuore Sportivo   :wiii:

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Green Punto

vis sad sam se sjetio, nama je na puntu zizila lampica, promjenili 3 indikarota i opet isto, na kraju je zica pukla na onom deku sto se kopca na indikator, ak me razumijes, to smo polemili i onda je bilo dobro, pas mater nisam se prije sjetio kreten...darko opet ti je pun inbox  :funny:
Cuore Sportivo   :wiii:

Green Punto

ako netko slujacno ima el.shemu za taj auto bio bih zahvalan  :)
Cuore Sportivo   :wiii:

pdarko

Eto proradilo registriranje  :partytime

Eto kako je kolega Green Punto vec napisao umjesto mene da imam taj problem sa lampicom od ulja.
Juce sam pregledavao ponovo od indikatora pa dokle sam mogao doci ali nisam nista nasao....i dalje neradi.
Moze samo netko provjerit na kontaktu...ili zna...kolika bi trebala biti voltaza kad se da kontakt?
To bi mi pomoglo da znam sto da trazim dalje .
:hm:

franjo-fritz

Nekopliciraj posudi drugu km sat tak svejedno od kojeg modela dal je dizel ili benzin ili uopce nema brojac okretaja i probaj. Oce otici stampana ploca na km satu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

pdarko

A probat cu nesto smislit......zbunjuje me to sto na utikacu za indikator ne pokazuje nikakvu struju.
Inace znam da na svakom autu sto sam imao imalo je indikacije napona....e sad dali je ovdje nesto drugaciji sistem to neznam jer nisam nikad imao prilike rjesavat opcenito talijana i u njihove instalacije nisam upucen.
Da znaju zezat sto se tice struje to sam primjetio ovdje na forumu dok sam prelistavao malo.
Ovdje kod mene naci nekoga da posudi kilometar sat ravno je nuli.....hehe....jakoooo tesko , a i da nadjem tko ima bit ce to mukotrpno nagovaranje :) .....
E da sam doma u slavoniji to je vec druga prica.
Nista probat cu naci nekog razumljivog pa da probam zamjeniti. TNX!

pdarko

Brava 1.4 12V
Moze li mi tko reci za sto sluzi...vjerovatno neki prekidac....ispod vozacevog sjedala?

AntonP

Kaj to nije prekidač za prekid dovoda nafte kod sudara, ak se ne varam.

pdarko

Nemam pojma slucajno sam primjetio. Probao stisnuti ali ga jos nisam sad probao palit.
Ako nece....kako se deaktivira?

AntonP

Mislim da se sam ili ga ponovo stisneš , jer mi je to kolega napravil i nije mogao auto upalit, ali nakon nekog vremena ie kresnul.

pdarko

Moguce da je. Stisnio sam pa je ipak upalio.
Ako je to za prekid dovoda goriva ili da iskljuci pumpu vjerovatno se onda sam ukljuci tj.iskljuci pumpu prilikom udara ili aktivacije zracnih jastuka.
Predpostavljam da bi tako onda nekako bilo.
Neznam.....ili da se probam zaletit u zid da vidim dali ce aktivirat :D ....