Bravo/a 1.4 12v i 1.2 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:38:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

The unforgiven

Hvala na odgovorima.
Znam za to, ali bas zbog toga sto su na zlu glasu sa 1.4 motorom sve idu za male pare. A sa 1.6 cak i losije ne idu ispod 1000â,¬.
A za 1000â,¬ mogu kupiti 1.4, i napraviti jos na njoj veliki servis, a snaga mi nije presudna, potrosnja je ista za oba motora, i jos je rega malo jeftinija.
A i opcenita stanja auta su takva da ove dvije 1.4 izgledaju dosta bolje od vecine drugih kojima je cijena i duplo veca (stanje unutrasnjosti, limarija, ovjes, itd.).

Za kilometre sam zato i stavio smajlica. Naime, ni jedna nema ispod 300000, ali me to ne brine ni najmanje. Doduse ova sa 220000 bi mooooozda mogla bit stvarna jer je covjek dugo vlasnik (10godina).
A prijedlozi iz oglasnika,njuskala?
Da li mozda znate stanje za koji od tih auta?

zvrk

Znam da je tema o Bravi/o 1.4 i 1.2, ali obzirom da ti je budžet limitiran a i tražiš komforno vozilo zbog visina brata.....ja bi ti preporučio Mareu 1.6

ImaÅ¡ ih po oglasnicima za 600-900 â,¬ u navodno dobrim stanjima, ali neregane...i imaju čak i plin neke...
Ima jedna čak sa ugraÄ'enim HHO....isto za 600â,¬ bez rege...

Ja bi gledao Mareu 1.6 16v raÄ'e nego Brava 1.4 12v  :good:

The unforgiven

Nije los prijedlog, vec sam i razmisljao o tome, jedino sto je auto dosta velik za grad, ali nije bas presudno.
Ma znam da je budzet dosta problematican, ali moze se i za male novce naci solidan auto.
Ako mi jos mozete dati kakvu preporuku za neki od njih bio bi jako zahvalan. Nazalost puno ljudi na telefon se kunu da je auto nov a kad dodes tamo-tiha jeza. Auti su vidljivo bili popravljani, zracni jastuci su mjenjani, auto lupa na svakoj rupici, neki i dime (kao fol nije paljen par dana pa zato), kuplug hvata pri kraju, kocnice cvile, centralno ne radi(jos najmanje bitno) i tako.
Zato bi volio ako netko zna da se neki donekle dobar prodaje da mi javi, da ne izgubim volju za zivotom.
Hvala jos jednom.

zvrk

Da..nažalost, to je sve istina.
Inače, ljudi su većinom "škrti" za održavati rabljeni auto, već se vode praksom da ga voze 2 god. max. i onda u prodaju....
A u zadnje vrijeme pogotovo jer su svi bez love...a i ta generacija Fiata Brava/o/Marea/Punto mkI i II su već stari auti sa po + 200,000km, tako da je stvarno lutrija naći dobar, nerazbijan i održavan auto.

A kad još k tome dodaš limitiran budžet, onda je to nemoguća misija.

A ako joÅ¡ k tome tražiÅ¡ dobar 1.4 12v....onda je to SF.  ;D

Å alim se malo..... pronaći ćemo neÅ¡to....  :super:

M.P.

Citat: The unforgiven  u 27 Listopad 2012, 12:33:49
Nije los prijedlog, vec sam i razmisljao o tome, jedino sto je auto dosta velik za grad, ali nije bas presudno.
Ma znam da je budzet dosta problematican, ali moze se i za male novce naci solidan auto.
Ako mi jos mozete dati kakvu preporuku za neki od njih bio bi jako zahvalan. Nazalost puno ljudi na telefon se kunu da je auto nov a kad dodes tamo-tiha jeza. Auti su vidljivo bili popravljani, zracni jastuci su mjenjani, auto lupa na svakoj rupici, neki i dime (kao fol nije paljen par dana pa zato), kuplug hvata pri kraju, kocnice cvile, centralno ne radi(jos najmanje bitno) i tako.
Zato bi volio ako netko zna da se neki donekle dobar prodaje da mi javi, da ne izgubim volju za zivotom.
Hvala jos jednom.

Ako ne računaš švercere i one koji zaista muljaju, neki i nesvjesno lažu jer auto vozi i star je, i onda je u dobrom stanju jer je star i vozi :)

Teško ćeš nać pametno nešto za tu lovu, i što je reka kiki kilometre odmah makni sa točke gledišta...totalno nebitno

The unforgiven

Pa tako sam i spao na Bravu 1.4, gledao sam Punta ali su precijenjeni, cak i skuplji od Brava i Brave, plus sto su malo naknap za buraza, onda sam gledao Bravo 1.6, rekao sam to je to, znamo masinu, ista kao u Stilu, to je to. Ali nakon sto sam vidio sve u oglasnicima sto se nudi do nekih 1500â,¬, morao sam od toga odustati jer su svi u dosta losem stanju.
Onda sam slucajno naletio na Brave, i to bas sa tim 1.4 motorom, bolje izgledaju i ljepse se voze nego svi prije njih, a duplo su jeftinije, to su auti koji sverceri izbjegavaju u sirokom luku, a ljudi ih se ocito ne mogu rijesiti, pa sam se zapitao zar je stvarno moguce da su tako losi ti motori?
Ok skuzio sam da je puno bolji 1.6 ali za tih par tisuca km sto ce buraz napraviti u recimo godinu-dvije, ima li smisla dati 500â,¬ vise za zapravo isti auto? Znam da trosi isto, ali to mi nije toliko bitno (moja kockica trosi 14 po gradu, to ne moze nadmasiti:D ), i da slabije vuce, isto ne bitno za pocetnika.
Kilometrazu uopce ne gledam, briga me za to, znam da su svima skidane tko zna koliko puta, gledam samo kakav je auto u voznji, da li vuce, koci, i da ne trese i lupa. Cak me i limarija ne muci, ako su manja ostecenja u pitanju.
Sutra cu si vjerojatno jos malo zagorcati zivot i otici na Hrelic, iako znam da su sanse tam naci nekaj posteno ravne nuli.
Ako sto nadete, mozete mi baciti i u p.p. da ne spamamo temu ili stavite u temu gdje spada, pratim ovaj forum redovito.
Hvala svima!

Sent from my LG-P690 using Tapatalk 2

The unforgiven

Evo nasao sam i jednu 1.6 stavio sam ju u gornju temu, vidjeno u oglasnicima, pa ako mozete pogledajte kako vam se cini?

Stangman

pitanje za one koji voze ili su vozili brava sa 1.2 motorom: na koliko okretaja se vrti pri 120 km/h ?? negdje sam pročitao da je blizu 4000, pa mi se čini da je to dosta i da utječe na potroÅ¡nju autoputom, pogotovo ako ideÅ¡ oko 140 - 150  :neznam:

Robi 27

@Stangman-vozio jesam,nikad ga imao u svojem vlasnistvu,ali....koliko sam upucen taj motor ima 80-85 ks....ne znam na koliko okretaja ocekujes da se vrti pri brzinama koje si spomenuo,ipak je to sica od konja koju treba razvrtit...

NHF nista lose nisam mislio,samo hocu reci da od auta takve snage na oko 150km/h i trebas ocekivati pojacanu potrosnju,nebitno jel to Fiat ili nesto drugo. 80 ks je nazalost samo 80ks.

Stangman

uspio sam naci jedva na internetu tocne podatke: moj punto 1.2 8v je na 120 km/h na 3400 okretaja,

1.2 16v punto 3350 o/min, znaci niti punih tri i pol soma ... bravo s istim motorom 3800, s time da je bravo tezi samo nekih 75kg  :82:  sad me zanima jesu li podaci stvarno tocni ili nisu i u cemu je kvaka. podaci su sa stranice cars-data.com

doko1717

pa to je sasvim normalno...mjenač igra ulogu u svemu..meni prijaÅ¡nji mjenjač na bravi 1.6 16V na 3000rpm iÅ¡ao oko 125km/h jer je preraÄ'ivan, a sadaÅ¡nji na 3000rpm ide 100-105km/h..sasvim ok potroÅ¡nja se malo podigla, al sve u granicama normale!

brava 312

Ja sam primjetio kako je marea sporija od brave mislim brava puno lakÅ¡e doÄ'e do 170 i manje se dere od mare.
Ono oba su motora ista

Memphis


kizo300

imo sam preije 3 godine mareu 1.6 i satvljo sam mobil 5w40 na 10000 nije ni kapi trošila

kiky776

Total Quartz 7000 i 9000

Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk 4

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7