Stilo 1.9 JTD - vergla ali ne pali

Autor badblue, 30 Rujan 2010, 00:02:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

sdunaj9

moj savjet zamjeni kutiju na akumulatoru i sve če biti ok. dok ti svijetli onaj lokot na ploči nečeÅ¡ upalit auto.prodrmaj one releje na akumulatoru  kad daÅ¡ kontakt da vidiÅ¡ dali če ti se ugasiti lokot

dgudan

Citat: sime  u 01 Listopad 2010, 12:19:49

Znači dok nam još radi ta kutija s osiguračima treba mo je s nečim prekriti i još staviti plastiku preko da nam se ne dogodi prodor vode.


Ja sam prekrio tj. "obukao" u vrečicu i spoljepio super trakom i više nemam problema. Naravno odozgo i sa strane kad se od ispod nemože zbog kablova..
To je moje iskustvo i moj savjet.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

badblue

evo rjesenja problema paljenja.....

negdje je pukla veza koja salje kod kljuca racunalu i sad je napravljena premosnica....sve zajedno me kostalo 1 200 kn sto i nije tako dobra vijest kao ona da je s ovim ne znam kako popravljen i famozni master code navigacije tj vise ga ne trazi pa sam u ovom slucaju "ustedio" cca 600 kn.... :)

sto se tice akua....

covjek kaze da to jos nije vidio.....nafila aku...optereti ga do maksimuma i sve je u redu.......proba opet nakon par minuta i u sutu napon padne sa 12 na 8 v.....rezultat aku prazan u par minuta....

znaci aku radi sve do jednom i onda bye bye....nafilas ga i onda opet sve do jednom....


servis ( cca 3000 kn seleni, termostat, filteri i ulje) je bio prosli mjesec....ovaj mjesec imam dva vjencanja i ovaj neplanirani trosak...aku ce doc na sljedecoj placi :D

badblue

sto sam ono rekao da je to sad to......e sipak :D


nesto se dogodilo s mapom i stilo vise nema 154 cavalli tj mozda ima ali u cudnom rasponu okretaja....auto je prakticki mrtav do 2 300/400 okretaja kad onako fest ulovi i razvrti se.....

sad je pitanje da li se radi samo o mapi ili je nes drugo u pitanju :(

ako je mapa onda put zagreba kod tibora da ga opet izmapira jer je rekao da je to besplatno ako se dogodi slucajno brisanje ili nes slicno :)) a ako nije idemo dalje u nove pobjede :D

SEB

Citat: badblue  u 12 Listopad 2010, 22:33:02
sto sam ono rekao da je to sad to......e sipak :D


nesto se dogodilo s mapom i stilo vise nema 154 cavalli tj mozda ima ali u cudnom rasponu okretaja....auto je prakticki mrtav do 2 300/400 okretaja kad onako fest ulovi i razvrti se.....

sad je pitanje da li se radi samo o mapi ili je nes drugo u pitanju :(

ako je mapa onda put zagreba kod tibora da ga opet izmapira jer je rekao da je to besplatno ako se dogodi slucajno brisanje ili nes slicno :)) a ako nije idemo dalje u nove pobjede :D
a šta bi se dogodilo sa mapom?ako nije vršeno nikakvo reprogrmairanje ništa se nije moglo dogodit
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Max Abarth

aj bar ga možeš upaliti ;)...

mada mi to sa gubljenjem signala i premoščivanjem nije baÅ¡ jasno  :82:

negoako je sa paljenjem sve ok može tema lock...

a o mapi u nekoj drugoj temi ;)

badblue

ovaj fiat je stvarno izvanredan auto.......

ne znam sto bi moglo bit s mapom ali auto ne ide k.... do tih 2 400 makar drzao gas do poda i isao nizbrdo......ali da se vratim na pocetak ovog posta :) danas je na putu za Ri upalilo lampicu motora pa ga je bacilo u safe mod i nakon cca 4/5 km je ugasilo lampicu.....dosao do Rijeke, obavio sto sam trebao i kad sam krenuo doma...upalio auto krenuo i sve je u redu...opet je sve po starom...155 konjica opet galopira.... :)



ali isto tako ne znam kakve veze ima master code navigacije sa skidanjem koda kljuca pa me vise ne trazi isti vec radi kao i prije  :neznam:

fiat majka  :rofl

Max Abarth

vjerojatno je sve povezano u slučaju kraÄ'e ;)

jer kljuć ili pajser može okrenuti bravu ;) ,

no kod kljuća se ne učita - auto se ne pali,

nav ureÄ'aj pali sigurnosni kod - moÅ¡ ga ukrast ali bez koda ne Å¡ljaka ;)

no nisi mi pojasnio kakvu "prijenosnicu" je meštar iskemijao za sigurnosni kod ?

jer nema se tu što - imaš antenu oblika prstena koja se nalazi na bravi u koju stavljaš ključ.

ona očita kod i Å¡alje centrali - nema niÅ¡ izmeÄ'u ;)

badblue

auto vise nema koda....laicki receno napravljeno je nesto da zaobide kod ili je isti uklonjen...simuliran...nesto trece......kaze elektricar da se sad moze upalit s drvenim kljucem :D

kaze takoder da to svako malo radi i da mu dosta ljudi dolazi s takvim problemom...dvaput je slao komp ili sto vec u rijeku nekom prijatelju...prvi put nesto nije stimalo ali drugi put po mene uspjesno rjeseno :)

nuspojave su bile rad navigacije bez problema iako je receno da se master code ne moze zaobic......promjena rada tj momenta i snage auta i kasniji povratak na stare postavke prije kvara.....

kao sto rekoh fiat majka :D

dariovu

#24
Evo kupio stila prije 20tak dana i eto radosti u jutro na poso i ....   :slin: :smrc:

stvar je ovakva, znaci auto vergla a nece da sastavi, goriva ima pun, dovod goriva do filtera i poslje njega ima, pri davalju kontakta tiska gorivo, a sad od bosh pumpe pa na dalje u motoru neznam, brzinski samo ga spojili na komp i ne izbacuje nikakve greske sutra cemo detaljno istraziti ako ima ko kakva saznanja,iskustva, molio bih...

dali je moguce ako je jedan grijac oso da nece sastaviti i dali bi to moro komp pokazati...?

neznam vise sta da gledam svaka pomoc dobro dosla ! hvala

a.m

zbog grijaca nije sigurno,provijeri sve djekove i ine releje kod akum.i dali ti svijetli koja lampiaca poslje onog chek ok osim akum.i lamp.za ulje

alen

I ja imam identičan problem s alfom. I javlja se samo kad je vani hladno ( tj. ispod 0 cezija )

meni su takoÄ'er grijači ok, nafte ima...

Seb sumnja na injektore, a to je malo skupa igra meni trenutno...

daniels007

a jeste proveravali rele bosch pumpe,ili elektro ventil na pumpi?

SEB

treba vidjet dali dolazi struja na grijače...bez obzira što su to odlični motori kad je vani hladno i ako neradi nijedan grijač teško če upalit...ak je to ok onda dalje ti sugeriram da odeš u servis i auto spojiš na tester i vidiš koji je razlog je razloga može bit puno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

SEB

Citat: daniels007  u 23 Veljača 2011, 08:27:57
a jeste proveravali rele bosch pumpe,ili elektro ventil na pumpi?
jtd-i to nemaju ko td-i
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol