Stilo 1.9 JTD - vergla ali ne pali

Autor badblue, 30 Rujan 2010, 00:02:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

badblue

sto da kazem krenulo me  :tres:

znaci stilo me tri puta iznenadio sa iznenadnim  praznjenjem baterije.......prosle godine zimski period....dosao iz novog za zg ugasio auto i iz podrucja volana se culo neko ajmo rec krckanje tj paljenje gasenje releja ili neceg slicnog....auto vergla ali ne pali....zurio na predavanje pa ostavio za popodne i kad sam dosao auto je bio full bez struje....kabeli..pali kao iz petchke...pravac najblizi servis obad...sljedeci dan covjek govori da je s autom sve u redu....aku...regler...alternator...anlaser tj sto je vec spomenuo...uglavnom sve ok.

ove godine u 7 mj lip suncan dan...ujutro dosao na posao...sve ok...vratio se popodne i odjedanput auto bez struje...opet kabeli i opet sve ok osim famoznog koda navigacije....bio u lokalnom servisu i covjek kaze da je slab napon i da bi trebali provjerit regler i sl


pred dva dana....pljusak....potop....dosao do grada sve u redu...parkirao i dosao za max pola sata baterija potpuno prazna.....opet se cuje onaj cudni zvuk krckanja......kad se sve malo posusilo spajanje na kabele i opet samo vergla ali ne pali...istovremeno pali sve moguce greske......prije slepanja doalzi lokalni elektricar i nekom provjerom govori da je procesor tj komp resetiran i da ga treba nanovo programirat...kodovi i sl gluposti....


da li je netko imao slicnu situaciju i da li netko mozda zna troskovnik prije nego me okinu u autocomercu??

Marea Mtuning


dgudan

Baci pogled na post ispod tvoga "STILO 1,9 JTD problem zaustavljanja (gašenja ) motora" od sdunaj9

99 posto sam siguran da je tvoj problem u glavnoj razvodnoj kutiji kod akumulatora.
Kada sam bio u sličnom/istom problemu iste sam sekunde otpajao klemu sa akumulatora da zbog kratkog spoja u kutiji nebi npr. pregorila centrala, možda grijači...ili pitaj Boga šta drugo šta je u kratkom spoju i "radi" a da toga nismo svjesni...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

sime

Kako uspije doći voda do te kutije s osiguračima? Smještena je ispod haube i još ima poklopac.

Max Abarth

ne dolazi voda...


dolazi do kondenzacije ;)

meni nije praznio bateriju, već tu i tamo nije htio upaliti...


vozim se, ugrije se motor, suho vrijeme, parkiram na 5 minuta sjednem ...

ima struje, sve radi, ali neće da zavergla nikako...

nakon Å¡to bi se motorni prostor malo ohladio upali ko mina ;)


dok nisam zaključio da je do te kutije sa osiguračima

dali se razlabave, pošemere, rastegnu ili što već neznam...

znam da bi je prodrmao, stisnuo, vratio i sve radi ;)



akumulator uzmi bosh silver od 72 A, puno je jači i puno bolje paše takav akumulator na te igrarije sa strujom

badblue

ja bi shvatio da se radi o istim uvjetima....npr vlaga ali u drugom slucaju je bila spica sezone...zagrijalo za riknut i ista stvar.....
aku ne moze bit problem jer auto dobije struju preko kabela vergla bez problema ali ne pali.......rekao mi je elektircar da mu dovezem auto kad ga upalim pa ce pregledat sve kombinacije ali ga prvo treba upalit :D


dgudan

Max, definitivno može doći voda. Meni je voda spalila prvu kutiju. Neznam kako, ali očito u vožnji po kiÅ¡i sa brzinom od cca 140 km/h na autoputu, voda naÄ'e put do kutije i utoći ce u nju... Naravno ne u neznam kakvim velikim količinama ali sasvim dovoljno da je kutija mokra i da radi kratki spoj. Po zimi mi je nabacao snijeg na osigurače i releje koji se jasno od temperature topio na njima i a voda po njima drito nacjedila u kutiju po kontaktima.
U ljetno vrijeme ja nisam imao problema ali vjerujem da je riječ o kondenzatu...
A Å¡to se tiče kontakata samih osigurača i releja sa capicama u kutiji, ako neko ima takav problem, Å¡to je moguće jer se na tim spojevima nakupi oksid, treba poskidati osigurače i releje i skinuti poklopac kutije da se dobro očiste i naÅ¡pricaju same capice sa kontakt sprejem te je potrebno dobro očistiti same kontakte na osiguračima. Najvažnije u toj prići je da se poslika kutija i raspored osigurača/releja na njoj prije rastavljanja da bi se svi osigurači i releji vratili na isto mjesto kako su i bili. Ja sam sve to napravio i nikakvih problema po tim pitanjima viÅ¡e nema. TakoÄ'er kod skidanja poklopca kutije treba biti pažljiv jer je sama plastika kruta da se neÅ¡to ne polomi.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Marea Mtuning


badblue

u kontaktu s jos jednim majstorom dosao do saznanja da je skoro nemoguce da je komp resetiran i da se vjerojatno radi o problemu sa kodom kljuca ili senzorom radilice naime kod davanja kontakta upali se lampica auta s lokotom i ona crvena masina

kao sto sam napisao i gore aku nema nikakve veze s tim jer ima dovoljan dotok struje preko kablova.....ne znam sto bi trebalo biti drugacije u odnosu da je gore novi aku....ili jos bolje zasto ti mislis da bi to trebalo rijesit problem...ako znas napisi ;)

Max Abarth

ma nema veze sa akumulatorom...

nisi nam ni rekao što ti napiše tokom paljenja  :trus

ne očita ti se kod sa kljuća, a imaš elektronsku blokadu motora ;)


iza brave, kada skineš donju plastiku ispod volana...

nalazi ti se prsten koji čita kod sa kljuća prilikom paljenja

provjeri malo njegov kontakt

meni se par puta desilo, vergla, a neće da upali te na displeju piše "engine code fault"

malo prodrmaj te spojeve

a također malo očisti ključ ako je prljav možda ;)

badblue

napise sve sto moze....abs/asr failure, airbag, lose conection, nesto ebd ili obd uglavnom sve zivo i nezivo...ovaj dio engine code se ne sjecam da sam vidio ;)

lampica auta s lokotom tri puta zmigne i ostane gorit, gori i lampica grijaca, crvena masinka...to je od onih upecatljivih :D

Max Abarth

to se zna desiti kod slaboga napona...

sve se zblesira..

ali čudi me Å¡to vergla  :82:

mora da ti neki spoj Å¡teka i kompu nedaje dovoljno struje, dok alanser dobiva dovoljno...  :hm:

u svakom slučaju posao za tester, to jest examiner

pa da vidiš u čemu je problem, to jest što bilježi ;)

Marea Mtuning

isto se i meni desilo jednom
akumulator star 1,5god i nije htio upalit
relej kod volana je krcko ko lud
kazaljke skakale i sve moguce svjetlilo
imao drugi akumulator doma,probao stavit njega i auto upali
preko kabla isto nije htio
to ti je najjednostavnije za napravit
posudi negdje akumulator,i probaj

sime

Citat: dgudan  u 30 Rujan 2010, 15:19:37
Max, definitivno može doći voda. Meni je voda spalila prvu kutiju. Neznam kako, ali očito u vožnji po kiÅ¡i sa brzinom od cca 140 km/h na autoputu, voda naÄ'e put do kutije i utoći ce u nju... Naravno ne u neznam kakvim velikim količinama ali sasvim dovoljno da je kutija mokra i da radi kratki spoj. Po zimi mi je nabacao snijeg na osigurače i releje koji se jasno od temperature topio na njima i a voda po njima drito nacjedila u kutiju po kontaktima.
U ljetno vrijeme ja nisam imao problema ali vjerujem da je riječ o kondenzatu...
A Å¡to se tiče kontakata samih osigurača i releja sa capicama u kutiji, ako neko ima takav problem, Å¡to je moguće jer se na tim spojevima nakupi oksid, treba poskidati osigurače i releje i skinuti poklopac kutije da se dobro očiste i naÅ¡pricaju same capice sa kontakt sprejem te je potrebno dobro očistiti same kontakte na osiguračima. Najvažnije u toj prići je da se poslika kutija i raspored osigurača/releja na njoj prije rastavljanja da bi se svi osigurači i releji vratili na isto mjesto kako su i bili. Ja sam sve to napravio i nikakvih problema po tim pitanjima viÅ¡e nema. TakoÄ'er kod skidanja poklopca kutije treba biti pažljiv jer je sama plastika kruta da se neÅ¡to ne polomi.



Znači dok nam još radi ta kutija s osiguračima treba mo je s nečim prekriti i još staviti plastiku preko da nam se ne dogodi prodor vode.

Max Abarth

Å¡ime...

KONDENZACIJA !!!

moš prekriti sa neznam čime uvijek ima zraka ;)

a pogotovo kad je vlažan u zimskom periodu ;)

da je ta kutija zaštićena u nekom nepropusnom kučištu onda bi to dihtalo

nemoš je cijelu zaštititi jer odozdola idu spojni kabeli

jedino...

cijelu kutiju od akumulatora proći naokolo sa silikonom

jer je plastika samo nataknuta na postolje od akumulatora

sa time bise bar spriječilo da vlaga dolazi odozdola


gornji poklopac zadihtati tako da ne propušta je malo teže isvesti ;)

i nije samo stvar u toj kutiji

svi hebeni spojevi su na stilu napravljeni tako trkeljavo da znaju i spojevi na senzorima oksidirati...




nego... da se vratimo na temu

bad-blue... znaš kako radi svaki senzor

mjeri razliku u naponu, jeli

znači ako ti se sve popalilo  nema dovoljno struje ;)

pogledaj dobro spojeve ispod kutije, odozdo, jer to je spoj sa svime